Komunikaty PR

Witaminy i ekstrakty z roślin wspierające w procesie menopauzy

2021-11-22  |  13:20
Biuro prasowe

Menopauza to naturalny etap życia kobiety. Pojawia się zazwyczaj około 50 roku życia i choć trudno go nie zauważyć, można sobie poradzić z jego mniej przyjemnymi konsekwencjami. Dobra kondycja psychofizyczna, to w tym czasie priorytet. Dlatego poza konsultacją ze specjalistą, który wytłumaczy zmiany jakie zachodzą w ciele kobiety i ustali odpowiednie postępowanie, pomyślmy również o naturalnej suplementacji wspierającej. Witaminy i ekstrakty zawarte w suplementach diety mogą w znacznym stopniu wspomóc proces przechodzenia przez ten okres w życiu każdej z nas.

Menopauza, to naturalne

Coraz częściej szukamy naturalnych sposobów czy to przy wyborze produktów spożywczych, kosmetycznych czy nawet tych do sprzątania. Staramy się unikać konserwantów, sztucznych barwników czy wypełniaczy chyba że są one nam rzeczywiście niezbędne. Podobnie podchodzimy do tematu zdrowia i naszego samopoczucia. Dlaczego więc miałoby być inaczej w okresie menopauzy?

Ustanie miesiączkowania, nagłe uderzenia gorąca, pocenie, znużenie, problemy z zasypianiem  rozdrażnienie. To najczęściej wymieniane objawy, a zdecydowana większość z nich może znacząco wpływać na nasze codzienne funkcjonowanie. Trudno sobie z nimi radzić nie sięgając po pomoc. Przede wszystkim tę specjalistyczną. Wsparciem służyć mogą również naturalne suplementy diety, które przyczyniają się do złagodzenia niektórych objawów towarzyszących przechodzeniu przez ten wyjątkowy okres. Zawarte w nich ekstrakty roślinne w połączeniu z witaminami i minerałami wspierają prawidłowe funkcjonowanie kobiecego organizmu podczas menopauzy.

Dobre, bo naturalne

Znane ze swoich dobroczynnych właściwości wyciągi roślinne z koniczyny czerwonej pomagają zachować spokój oraz zmniejszają uderzenia gorąca czy pocenie się. Ekstrakty z szyszek chmielu przyczyniają się do zmniejszenia niepokoju i drażliwości. Szafran pomaga w relaksacji oraz utrzymaniu dobrego nastroju. Lignany obecne w nasionach lnu wspierają utrzymanie regularnych i powszechnych wzorców oddawania moczu. Witaminy z grupy B wspomagają funkcjonowanie układu nerwowego i odpornościowego. Witamina C zwiększa przyswajane żelaza, a pomagając w produkcji kolagenu dba o skórę, kości, zęby i dziąsła. Witamina D przyczynia się do utrzymania zdrowych kości i mięśni zaś minerały takie jak chrom pomagają utrzymać prawidłowy poziom glukozy we krwi.   

Suplementacja

Samoświadomość kobiet jeśli chodzi o ich zdrowie jest coraz większa. Zwracamy uwagę na to co jemy i jaki skład widnieje na opakowaniu produktów spożywczych, które lądują w naszym koszyku. Nie inaczej jest z suplementami diety. Tu również dobry skład gra główną rolę. Suplement diety Jasnum to kompozycja starannie dobranych ekstraktów roślinnych oraz witamin, dostępny w trzech wariantach dopasowanych do konkretnych potrzeb. Pozbawiony konserwantów, substancji wypełniających i barwników syntetycznego pochodzenia.

Ekstrakt z koniczyny czerwonej zawarty w Jasnum pomaga łagodzić uderzenia gorąca, pocenie się i niepokój, przyczynia się również do skrócenia czasu zasypiania. Wyciąg ze znamion szafranu w preparacie Jasnum Mood poprawia nastrój, ułatwia utrzymanie równowagi emocjonalnej oraz pomaga zmniejszyć zmęczenie. Esencja z lnu zwyczajnego w Jasnum Uro wspiera funkcjonowanie kobiecego układu moczowego.

Menopauza to nie synonim starości, to naturalny okres pojawiający się w życiu każdej kobiety. Życie może być piękne i pełne pasji w każdym wieku.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zdrowie Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego? Biuro prasowe
2024-11-04 | 14:35

Czy Twoje codzienne zmęczenie może być objawem głębszego problemu zdrowotnego?

W dzisiejszym dynamicznym świecie coraz więcej osób zgłasza dolegliwości związane z przewlekłym zmęczeniem, problemami ze snem, oraz brakiem energii, co wpływa nie tylko na ich
Zdrowie Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy
2024-10-30 | 14:10

Wrodzona łamliwość kości, obrzęk stawów i wypadanie zębów. Obchodzimy Światowy

Hipofosfatazja (HPP) to rzadkie schorzenie metaboliczne o podłożu genetycznym, które sprawia, że kości oraz zęby stają się słabe, kruche i podatne na złamania. U dzieci HPP objawia
Zdrowie Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins
2024-10-29 | 14:00

Inspirujące spotkanie z Ewą Ewart i Magdą Atkins

Centrum Designu DOMOTEKA świętowało swoje 18. urodziny w wyjątkowej atmosferze, łącząc miłośników dobrego wzornictwa, sztuki i filmu. W ramach jubileuszowego wydarzenia,

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Uroda

Konsument

Sztuczna inteligencja wzbudza w Polakach głównie ciekawość i obawy. Ponad połowa widzi w niej zagrożenie

Prawie połowa Polaków twierdzi, że myśląc o sztucznej inteligencji, odczuwa zaciekawienie, ale aż 39 proc. przyznaje, że są to głównie obawy. Dotyczą one niewłaściwego wykorzystania SI, utraty kontroli nad nią i marginalizacji roli człowieka na rynku pracy. Na razie jednak tylko 11 proc. badanych używa narzędzi opartych na sztucznej inteligencji w swojej pracy. Chociaż rozwiązania te zyskują zwolenników, to wciąż duża grupa pracowników nie wie, w jaki sposób mogłyby one wspomóc ich w obowiązkach zawodowych – wskazuje badanie „Polacy o AI. Codzienność, nadzieje, obawy”.

Ochrona środowiska

Polski rynek roślinny rozwija się wolniej niż na Zachodzie. Kraje z największą konsumpcją mamy szansę dogonić za kilkanaście lat

Wartość rynku roślinnego w Polsce przekroczyła już wartość 1 mld zł. Roślinne zamienniki nabiału stanowią ponad połowę tej kategorii, a silną pozycję w sprzedaży mają alternatywy dla mleka – wynika z raportu Polskiego Związku Producentów Żywności Roślinnej. Polski rynek z rocznymi wydatkami rzędu 4,23 euro na osobę wciąż jednak odbiega od kwot wydawanych na żywność roślinną na Zachodzie. Branża liczy na wsparcie państwa w wykorzystaniu potencjału konsumentów.