Wszędzie, ale razem! W całej Polsce będą ćwiczyć, żeby pomóc małej Kai wygrać z
Rolki Reggae Rajd
ul. Mickiewicza 6/8
56-400 Oleśnica
bartek|rolkireggae.pl| |bartek|rolkireggae.pl
+48 717 575 782
www.rolkireggae.pl
Projekt "Wszędzie, ale razem! Express na ratunek Kai" wymyślili Agata i Wojciech Miszewscy z Oleśnicy, niedaleko Wrocławia. Od ponad trzech lat, jako Rolki Reggae Rajd, organizują charytatywne wydarzenia rolkarskie w całej Polsce. Tym razem jednak epidemia koronawirusa nie pozwala spotkać się w jednym miejscu, dlatego zaprosili do wspólnego pomagania w… dowolnym miejscu.
- Zapraszamy wszystkich rolkarzy, biegaczy, rowerzystów i uprawiaczy każdej dyscypliny sportowej. Zróbmy wielkie, sportowe zawody w całej Polsce! - zachęcają Agata i Wojciech Miszewscy. - Tym razem nie chodzi o bicie rekordów i efektowne wyniki czy osiągnięcia. Wystarczy poruszać się rekreacyjnie, na ile pozwalają obecne przepisy i warunki. A wszystko w dobrej sprawie. Żeby pomóc małej Kai.
Kaia Maślanka-Marciniak ze Starej Miłosnej pod Warszawą ma dwa latka i mnóstwo dobrej energii, w którą niedawno wkradł się paskudny przeciwnik. To bardzo złośliwy nowotwór układu nerwowego. Nazywa się neuroblastoma i zaatakował główkę Kai. Guz wielkości golfowej piłki wypycha oczko i skroń. Jest w takim miejscu, że nie da się go zoperować. Trzeba pokonać go bardzo mocną chemią, a potem potraktować supernowoczesną terapią immunologiczną: antyciałami GD-2. Jej koszt jest astronomiczny. To ponad 700 tysięcy złotych, ale podnosi szanse wyzdrowienia do 60%. Terapia będzie możliwa w klinice Przylądek Nadziei we Wrocławiu. Cała akcja ma pomóc rodzicom Kai, pani Oldze i panu Bogdanowi zebrać pieniądze na jej sfinansowanie.
Uczestnicy wydarzenia "Wszędzie, ale razem! Express na ratunek Kai" w aplikacji Endomondo w dniu 2 maja od godziny 8 rano do 8 wieczorem mogą wspólnie zbierać kalorie, spalone podczas dowolnej aktywności. Jeśli uda im się uzbierać 100 tysięcy kalorii, sponsorzy przekażą pieniądze na leczenie dziewczynki. Na start już teraz zgłosiło się przeszło 700 osób.
Drużyna Kai - jak sami o sobie mówią - zbiera się też na facebookowym wydarzeniu, gdzie przesyłają pozdrowienia i opowiadają o swoich wyzwaniach, jakich podejmą się 2 maja.
- Nie mieliśmy pojęcia czy pomysł na rekreacyjny express w czasach takich ograniczeń w ogóle ma sens. Ale jesteśmy pod ogromnym wrażeniem - cieszą się Agata i Wojciech Miszewscy. - Drużyna Kai rośnie błyskawicznie. Zgłosili się uczestnicy z trzech kontynentów! Z Polski, Hiszpanii, Niemiec, Francji, a nawet Meksyku i Australii! Same wyzwania też robią ogromne wrażenie. Od jazdy na rolkach, na rowerach czy hulajnogach, przez bieganie i nordic walking, po tak niesamowite pomysły, jak wspinaczka po schodach albo… wyprowadzanie na spacer kozy!
Organizatorzy nadal zapraszają wszystkich chętnych i zapewniają, że miejsca na starcie dla nikogo nie zabraknie. Żeby dołączyć wystarczy:
-
Wrzucić przynajmniej złotówkę wpisowego do skarbonki Kai na Siepomaga:
www.siepomaga.pl/rolki-reggae-express-dla-kai
-
Wymyślić REKREACYJNE zadanie (kilometry do pokonania, liczbę powtórzeń albo czas ćwiczenia itp).
-
Nagrać film albo zrobić zdjęcie i opisać swoje wyzwanie. Pozdrowić Kaię i wstawić zgłoszenie w wydarzeniu na Facebooku:
www.facebook.com/events/1298024057058482/
-
Dołączyć do licznika spalonych kalorii na Endomondo. Za 100 tysięcy kalorii, sponsorzy dołożą Kai do skarbonki kolejne pieniądze:
www.endomondo.com/challenges/43006076
-
2 maja, między godziną 8 rano a 20 wieczorem - wykonać zadanie. Oczywiście z zachowaniem obowiązujących zasad bezpieczeństwa (maseczka i dystans)!
Dodatkowym elementem całej akcji są charytatywne licytacje internetowe, z których cały dochód przeznaczony będzie na pomoc dla chorej dwulatki. Wylicytować można gry, zabawki, książki, filmy, obrazy, a nawet tak niecodzienne przedmioty jak pamiątkowe maseczki ochronne czy… kultowe klapki albo czterolistną koniczynkę na szczęście.
Cel to zebranie jak największej kwoty, która pozwoli sfinansować leczenie małej Kai. Dziewczynka jest podopieczną Fundacji "Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową", która koordynuje pomoc i jest organizatorem zbiórki na portalu Siepomaga.pl. Do tej pory udało się już zebrać prawie 1/3 potrzebnej sumy.
Więcej informacji o "Wszędzie, ale razem! Express na ratunek Kai":
- www.rolkireggae.pl
- www.facebook.com/RolkiReggaeRajd
- www.facebook.com/events/1298024057058482/

Innowacyjna przestrzeń edukacyjna – STEM Kindloteka – debiutuje w gliwickim Biblioforum

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Marcelina Zawadzka: Uwielbiam zakupy online. Kiedy mały wieczorem zasypia, to ja mam wtedy czas na przeglądanie ofert w sieci
Odkąd modelka została mamą, zmieniła nawyki zakupowe, ponieważ nie ma czasu ani siły, żeby chodzić po galeriach w poszukiwaniu wszystkiego, co jest jej aktualnie potrzebne. A najwięcej rzeczy kupuje teraz właśnie dla swojego syna, który rośnie w oczach i często trzeba mu chociażby wymieniać garderobę. Marcelina Zawadzka zaznacza, że w sieci zazwyczaj robi zakupy wieczorem, kiedy jej syn już zasypia.
Edukacja
W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.
Psychologia
Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.