Komunikaty PR

WyCzytOn – literacki festiwal od TaniaKsiazka.pl

2021-04-27  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania png ( 0.06 MB )

WyCzytOn, czyli… Wyprawa Czytelników Online! Pod tą nazwą już w drugiej połowie maja rusza kolejna, specjalna edycja targów książki, których organizatorem jest TaniaKsiazka.pl. Tym razem przyjmą one formę wirtualnego festiwalu.  

– Zmieniamy formułę standardowych targów na rzecz festiwalu, ponieważ chcemy zaprosić wszystkich miłośników literatury do wspólnej wyprawy czytelniczej. Zauważyliśmy, że aktualnie brakuje przestrzeni, w której można się poczuć częścią czytelniczej społeczności. Dlatego chcemy połączyć ideę targów z formułą celebrowania pasji, festiwalu - książkowej wyprawy – mówi Łukasz Kierus, współwłaściciel księgarni TaniaKsiazka.pl

Na uczestników WyCzytOn czekać będą ciekawe aktywności, wywiady z autorami, rozmowy, konkursy i świetne promocje. Nie zabraknie gorących nazwisk, wyczekiwanych premier i wydarzeń z popularnymi influencerami. Miłośniczki romansów i erotyków tradycyjnie mogą liczyć także na wirtualny Zlot Fanek Niegrzecznych Książek, na którym zagoszczą najlepsze polskie i zagraniczne pisarki.

– Planujemy bardziej zaangażować odbiorców i zachęcić ich, aby współtworzyli z nami to wydarzenie, dzieląc się swoją pasją do czytania. Chcemy stworzyć event, który będzie nie tylko rozrywką, ale również formą terapii - czytelniczego lekarstwa na pandemiczną rzeczywistość - dodaje Agnieszka Stankiewicz-Kierus, Dyrektorka Wydawnicza w Wydawnictwie Kobiecym.

Poprzednie dwie edycje TargiKsiazki.Online spotkały się z ogromnym zainteresowaniem czytelników – pierwsza przyciągnęła ich 400 tysięcy, druga osiągnęła zawrotne zasięgi blisko 2 milionów użytkowników. W sumie zorganizowano ponad 100 wirtualnych wydarzeń, w których wzięło udział kilkudziesięciu autorów i wydawców z Polski i z zagranicy.

WyCzytOn odbędzie się w dniach 17-28 maja. Pełen program wydarzenia poznamy już wkrótce. Warto śledzić profil TaniaKsiazka.pl na Facebooku i Instagramie oraz stronę księgarni.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek Biuro prasowe
2024-09-20 | 01:00

Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek

Można tu posłuchać wierszy i przeczytać je na wielkiej scenie. To największe wydarzenie poetyckie na Górnym Śląsku! Już w sobotę, 21 września, do Chorzowa zjadą poeci i poetki z
Książka Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie
2024-09-19 | 12:00

Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie

11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi
Książka Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej
2024-09-10 | 14:00

Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej

W środę 11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbędzie się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak, połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.