Komunikaty PR

Wystawa zwycięskich prac w konkursie fotograficznym Fundacji Avalon

2023-12-05  |  11:00
Biuro prasowe
Kontakt
Paulina Liberadzka
Fundacja Avalon

Domaniewska 50a
02-672 Warszawa
pr|fundacjaavalon.pl| |pr|fundacjaavalon.pl
534452357
https://www.fundacjaavalon.pl/

Druga edycja Konkursu fotograficznego Fundacji Avalon dobiegła końca! Konkurs pod hasłem “Mam tak samo jak Ty – artystyczne sceny z życia codziennego” zorganizowany został w nawiązaniu do Międzynarodowego Dnia Osób z Niepełnosprawnościami, który przypada 3 grudnia i spotkał się z ogromnym zainteresowaniem zarówno amatorskich, jak i profesjonalnych twórców. Zwycięskie prace będzie można podziwiać w grudniu na wystawie plenerowej na Skwerze im. Ks. Jana Twardowskiego w Warszawie.

Emocjonujące obrady jury

Jury w składzie: Aneta i Filip Gębscy, Sebastian Cielecki, Maciej Krüger oraz Helena Szczuka przez 3 dni przyglądali się pracom i wyłonili te, które najmocniej oddawały temat przewodni konkursu, ale też wykazywały się dużą kreatywnością. Nie było to proste zadanie, ponieważ wiele prac reprezentowało sobą wysoki poziom fotografii, a także artystycznego wyrazu. Tym bardziej, że druga edycja spotkała się z ogromnym zainteresowaniem. Do oceny jury przesłano 231 prac, a w głosowaniu publiczności przyznano aż 895 głosów. Konkursowe fotografie przedstawiły łącznie 370 osób i 13 zwierząt. A to wszystko, aby wspólnie świętować Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami.

“Wszystkie nadesłane fotografie były niesamowicie ciekawe, każde zdjęcie miało w sobie "to coś", co zatrzymywało mnie na chwilę, by skupić się na nim. Wybrana czołowa 12-tka to takie "crème de la crème" pokazująca, jak niesamowicie wysoki był poziom! Wyróżnione zdjęcia są szczere, prawdziwe, pokazujące, że niemożliwe nie istnieje. Pokazują, że bez względu na poziom sprawności czy stopień niepełnosprawności wszyscy jesteśmy równi, każdy z nas zasługuje na to, by się cieszyć, kochać czy spełniać się w swoich pasjach. Każdy z nas jest piękny zarówno w środku, jak i na zewnątrz. Wszystkie osoby przedstawione na zdjęciach mają w sobie pasję, chęć do życia, do zmian i walki o lepsze życie, o lepszy byt i lepsze marzenia” -  Sebastian Cielecki, członek jury, fotograf, poruszający się od dziecka na wózku i który jest pasjonatem, samoukiem i społecznikiem.

Przyjdź i zobacz!

Fundacja Avalon od lat konsekwentnie realizuje swoją misję, która prócz bezpośredniego wsparcia osób z niepełnosprawnościami i przewlekle chorych, skierowana jest też na zmianę społecznego postrzegania niepełnosprawności i osób jej doświadczających. 3 grudnia - Międzynarodowy Dzień Osób z Niepełnosprawnościami - to w kalendarzu społeczności liczącej sobie w Polsce ponad 5 milionów osób ważna data. Z tego względu Fundacja Avalon postanowiła przedłużyć świętowanie i zorganizowała plenerową wystawę wyróżnionych w Konkursie prac. Dwanaście zdjęć przedstawiających kadry różnych scen z życia nawiązują do codzienności, chwil radości, refleksji, sportowych emocji, życia intymnego czy rodzinnego. Wzruszające, zabawne, inspirujące odkrywają prawdę o codzienności osób z niepełnosprawnościami, która bardzo często jest tożsama z codziennością osób pełnosprawnych. Stanowią dowód na to, że osoby z niepełnosprawnościami mogą realizować się na równi, w każdej sferze życia. Jest to swoista opowieść o codzienności, człowieczeństwie i godności ludzkiej. Wystawa stanowi także wstęp do dyskusji na temat niezauważalności osób z niepełnosprawnościami, którą wywoła szósta już ogólnopolska kampania społeczna Fundacji Avalon, a której premiera planowana jest na 22 grudnia.

Wystawę wyróżnionych w Konkursie Fundacji Avalon fotografii będzie można podziwiać na skwerze ks. Jana Twardowskiego w Warszawie (róg Krakowskiego Przedmieścia i ulicy Karowej) od 1 do 22 grudnia 2023 roku.

Fotografie na wagę złota

Oglądający wystawę będą mogli przyczynić się do jeszcze większego dobra! Każdą z wyróżnionych prac będzie można wylicytować poprzez aukcję prowadzoną na platformie Allegro Charytatywni. Wszystkie środki pozyskane z aukcji zostaną przekazane na rzecz działań statutowych Fundacji Avalon. Dzięki zebranym funduszom organizacja będzie mogła dalej wspierać osoby z niepełnosprawnościami we wszystkich dziedzinach życia: rehabilitować, wspierać finansowo, aktywizować zawodowo, integrować społeczeństwo od najmłodszych lat, realizować sportowe pasje, prowadzić działania edukacyjne czy też troszczyć się o rodzicielstwo i seksualność. Wystarczy przyjść na wystawę, zachwycić się pracami, wybrać swoją ulubioną, zeskanować kod QR i wziąć udział w licytacji!

Więcej informacji
Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Fundacja Avalon
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Sztuka Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania Biuro prasowe
2024-12-23 | 15:54

Sztuka współczesna w Muzeum Warszawy: ścieżka Sztuka wspierania

Anna Libera, AWA WSCHO z cyklu Strasznie nam się tu podoba! Muzeum Warszawy. fot. M. Matyjaszewski, A. Sulej   Muzeum Warszawy, Rynek Starego Miasta 42,
Sztuka Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni
2024-12-17 | 10:45

Koncert Świąteczny w zabytkowej Elektrowni

W najbliższą sobotę 21 grudnia w zabytkowej Elektrowni Karola Scheiblera w otoczeniu choinek oraz klimatycznych lampek odbędzie się koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu Chóru
Sztuka NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA
2024-12-10 | 12:00

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA

NOWY PROJEKT CYFROWY - DIGITALIZACJA DÓBR KULTURY WROCŁAWIA    Grobowce w formie kaplicy w stylu neomauretańskim z wielobarwnej cegły, małej neoklasycystycznej

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dom i ogród

Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B

Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.

Problemy społeczne

Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji

Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.

Farmacja

Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi

Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.