Komunikaty PR

Zabawa w kuchni, czyli smaczny Dzień Dziecka

2021-05-28  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania jpg ( 0.26 MB )

Co kupić małym i tym trochę większym pociechom z okazji ich święta? Chodzenie po sklepach i galeriach handlowych niejednego rodzica, jak co roku, będzie przyprawiać o zawrót głowy. Wybiorą się na zakupy, wydadzą majątek na zabawki i gadżety, które i tak w niedalekiej przyszłości zostaną odstawione w kąt. A może tym razem pokusić się o coś innego, fantazyjnego i co najważniejsze – smacznego? Zaproś swoje dziecko do kuchni i zorganizuj wspólne pichcenie. Śmiechu może być co niemiara.

Zabawa w kucharza może być wspaniałą przygodą, zwłaszcza jeżeli jej finał stanowić będzie wystawne przyjęcie dla najbliższych. Aby czas spędzony wspólnie w kuchni można było długo i dobrze wspominać, można podarować maluchom kolorowe fartuchy, czapki kucharskie i oczywiście wszystko uwiecznić na zdjęciach.

Luz i odprężenie. Posprzątamy na drugi dzień

Nie oszukujmy się, że nasza domowa kuchnia po wspólnym gotowaniu z latoroślą będzie wyglądała tak, jak w telewizji śniadaniowej. Raczej będzie to przejście tajfunu. Nic nie szkodzi, liczy się przecież dobra zabawa i odkrywanie nowych smaków. Pamiętajmy, że małe rączki nie są tak sprawne jak u dorosłych i często coś się rozsypie albo wyleje, ale posprzątać można następnego dnia.

Wybierzmy proste przepisy i omówmy z dzieckiem wszystkie etapy przygotowań. Dobrze, by dania miały niebanalna formę i były kolorowe. Ustalmy też, jakie czynności będą należały wyłącznie do malucha. Prawdopodobnie tym razem dania nie wyjdą nam idealnie, ale za to będą przygotowane w miłej atmosferze.

– Dzień Dziecka spędzony z najmłodszymi w kuchni to naprawdę wspaniała sprawa. Można upiec kolorowe muffinki, zrobić tort naleśnikowy, a nawet domowy makaron czy pizzę. Najważniejsze jest to, by maluch w tym dniu czuł się wyjątkowo, więc warto zaproponować mu takie menu, by był naprawdę szczęśliwy – mówi Sylwia Majewicz, prezes Podlaskich Zakładów Zbożowych w Białymstoku, a prywatnie mama trzech synów.  

Łatwe przepisy na wspólne gotowanie

Zdradzamy dziś kilka receptur, które sprawdzą się również przy aktywnym udziale malucha, a efekt końcowy będzie smakować wyśmienicie.

Bananowe muffiny (10 sztuk)

Składniki:

* szklanka mąki pszennej PZZ Białystok, * łyżeczka proszku do pieczenia, * 2 łyżki oleju, * pół szklanki mleka, * 3-4 łyżki cukru trzcinowego, *2 dojrzałe banany.

Wykonanie:

Mąkę przesiej do miski i dodaj proszek do pieczenia. Wlej olej, mleko i wsyp cukier trzcinowy. Dodaj rozgniecione widelcem banany i delikatnie zmieszaj łyżką do połączenia składników. Przygotuj 10 papilotek i wypełnij każdą ciastem do około ¾ wysokości. Wstaw do piekarnika nagrzanego do 190 stopni i piecz około 20-25 minut.

Szybkie biszkopty

Składniki:

* ¾ szklanki mąki pszennej PZZ Białystok, * 3 łyżeczki proszku do pieczenia, * ⅓ szklanki cukru, * cukier waniliowy, * 3 jajka, * szczypta soli.

Wykonanie:

Rozbij jajka i oddziel białka od żółtek. Z białek ubij pianę ze szczyptą soli. Miksując, dodawaj cukry, proszek do pieczenia i żółtka. Na końcu zmieszaj składniki z mąką, by uzyskać jednolitą masę. Na blasze ułóż papier do pieczenia i rozgrzej piekarnik do 170 stopni. Nakładaj ciasto łyżką w sporych odstępach i piecz około 15-20 minut do lekkiego zezłocenia.

Domowy makaron prosto z Włoch

Składniki:

* 3 jajka,
 * 3 łyżeczki oliwy,
 * 300 gramów.

Przygotowanie:
 
Roztrzepujemy jajka z oliwą i dosypujemy mąkę, cały czas mieszając. Po powstaniu gęstej masy zaczynamy wyrabiać ciasto. Po wyrobieniu dzielimy je na mniejsze części i na stolnicy posypanej mąką cienko wałkujemy, a następnie kroimy. Świetnie, jeśli dysponujemy w domu maszynką do makaronu, może ona bardzo ułatwić nam zadanie. Pokrojony makaron odkładamy na deskę posypaną mąką, przesypując ją raz jeszcze, aby nasz makaron nie posklejał się. Odkładamy na 30 do 60 minut, aby przeschnął. Po tym czasie gotujemy porcjami w wodzie z oliwą po 3-5 minut i wyjmujemy łyżką cedzakową lub wylewamy na sito i przelewamy zimną wodą. Doskonale smakuje z sosem pomidorowym lub pesto.

Pizza – królowa wszystkich imprez

Składniki na ciasto:

* 1 kg mąki pszennej na pizzę PZZ * 530 – 550 ml wody, * 35 ml oleju, * 25 g soli, *12,5 g drożdży, * 3,5 g cukru.

Wykonanie: W wodzie rozpuść cukier i drożdże. Połącz mokre i suche składniki. Ciasto zagniataj do uzyskania jednolitej konsystencji. Pod koniec dodaj olej. Ciasto możesz zrobić na przykład wieczorem i podzielić na mniejsze porcje (300 g ciasta odpowiada pizzy o średnicy 28 cm). W lodówce może być ono przechowywane nawet do 48 godzin, więc pizzę możemy wypiec w dogodnym dla nas czasie. Co położymy na jej wierzch? Niech decyzję podejmą najmłodsi…

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Styl życia Rusza Wisła Stories – cykl spotkań nad królową polskich rzek Biuro prasowe
2024-05-10 | 10:50

Rusza Wisła Stories – cykl spotkań nad królową polskich rzek

Spotkanie edukacyjne nad rzeką połączone z akcjami sprzątania okolic Wisły to efekt współpracy Fundacji Czysta Rzeka z OTCF S.A, właścicielem marki 4F. Do cyklu Wisła Stories
Styl życia Muzyczny OFF: piątkowy before z DJ’ami Impaktu i sobotnia Bikiniarska Potańcówka
2024-05-09 | 14:00

Muzyczny OFF: piątkowy before z DJ’ami Impaktu i sobotnia Bikiniarska Potańcówka

Muzyczny OFF: piątkowy before z DJ’ami Impaktu i sobotnia Bikiniarska Potańcówka Nadchodzący weekend w OFF Piotrkowska Center to okazja do świetnej zabawy w rytm muzyki dla
Styl życia Weekend z ciśnieniem 1500 hPa, czyli jak w 3 dni uniknąć wypalenia zawodowego
2024-05-09 | 08:00

Weekend z ciśnieniem 1500 hPa, czyli jak w 3 dni uniknąć wypalenia zawodowego

Grillowanie to jedna z najpopularniejszych aktywności Polaków w wiosenne weekendy- np. w czasie majówki wskazuje tak 49 proc. badanych. Do zdecydowanie zdrowszych należy m.in.

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Artur Barciś: Odkąd mieszkam na wsi, znam dużo więcej sąsiadów, niż kiedy mieszkałem w bloku. W miastach poznawanie ludzi nie bardzo nas interesuje

W spektaklu „Barabuum!” wyreżyserowanym przez Artura Barcisia pewna para postanawia zainteresować się życiem swoich sąsiadów i bliżej ich poznać. Ta znajomość z czasem przeradza się jednak w zupełnie nieoczywistą relację. Aktor podkreśla, że choć jest to historia z przymrużeniem oka, to jednak powinna zachęcić do przemyśleń. Jego zdaniem warto pokonać nieśmiałość i otworzyć się na nowe znajomości. Jak przyznaje, on sam prywatnie utrzymuje dobre kontakty ze swoimi sąsiadami i każda z tych osób wnosi do jego życia coś wartościowego.

Gwiazdy

Rafał Zawierucha: Nie ma nic piękniejszego w życiu niż posiadanie dziecka. Uwielbiam wracać do domu do moich cudownych dziewczyn i spędzać z nimi czas

Aktor niedawno został ojcem i jak zapewnia, doskonale czuje się w domowych pieleszach przy żonie i córeczce. Dużą radość sprawia mu opieka nad maleństwem i pomoc ukochanej w codziennych czynnościach. Teraz stara się więc tak układać swój zawodowy grafik, by jak najwięcej czasu spędzać z rodziną.

IT i technologie

Mobilne USG umożliwia dokładniejszą diagnostykę na miejscu wypadku. Z tym sprzętem jeździ coraz więcej karetek w Polsce

Badanie ultrasonograficzne jest podstawą diagnostyki w medycynie, a aparat USG znajduje się już na wyposażeniu każdego szpitala. Dzięki rozwojowi technologii urządzenia te doczekały się także mobilnej wersji, która jest łatwa w transporcie, a jednocześnie zachowuje wysokiej jakości obraz. Ten sprzęt jest coraz częściej wyposażeniem karetek ratunkowych. – W ramach umowy z Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy Philips dostarczył 155 takich mobilnych ultrasonografów do 90 stacji ratownictwa w całej Polsce – mówi Michał Szczechula z Philips. Teraz ratownicy szkolą się z ich obsługi.