Komunikaty PR

Zabiegi kosmetyczne, bez których nie wytrzymasz drugiego lockdownu

2020-09-29  |  14:00
Biuro prasowe

Zabiegi na brwi i rzęsy - tego najbardziej zabraknie Polkom w przypadku ponownego zamknięcia salonów hair & beauty. To te wizyty były najczęściej umawiane w ostatnich miesiącach w salonach kosmetycznych. Ciężko będzie nam wytrzymać również bez fryzjera i… depilacji wąsika.

Henna oraz regulacja brwi i rzęs znalazły się na pierwszym miejscu wśród najczęściej  umawianych przez Polki usług hair & beauty, wynika z danych Moment.pl - największej w Polsce platformy rezerwacyjnej. W ciągu 3 miesięcy po otwarciu salonów, kobiety umówiły o ponad 100 tysięcy więcej takich wizyt, niż w tym samym czasie w 2019 roku. Wśród popularnych zabiegów na twarz, znalazła się również... depilacja wąsika. Jeśli salony urody zostaną zamknięte po raz drugi, nie wytrzymamy też bez koloryzacji i strzyżenia damskiego. Obie usługi znalazły się, ex aequo, na 2 miejscu, a ich liczba przekroczyła w tym czasie ponad 420 tysięcy rezerwacji.

Ekran zamiast lusterka

Praca zdalna i zmiana stylu życia w związku z pandemią, spowodowały, że niemal bez przerwy patrzymy w kamerę podczas wideo rozmów w pracy, czy ze znajomymi. To dlatego Polki wyjątkowo dbają teraz o wygląd twarzy i fryzurę. Znajduje to odzwierciedlenie w naszych danych - komentuje Katarzyna Raiter-Łuksza, managerka Moment.pl - platformy do rezerwacji wizyt w salonach hair&beauty - Ankieta, którą przeprowadziliśmy we wrześniu wskazuje, że prawie połowa Polek (44%) zwraca szczególną uwagę na wygląd twarzy podczas wideo rozmów w pracy lub z bliskimi. Jednocześnie, tylko 8% kobiet czuje obecnie potrzebę dbania o paznokcie oraz dłonie - podkreśla.

Choć, według danych Moment.pl, manicure znalazł się w top 3 najczęściej umawianych zabiegów, to niemal o połowę spadła liczba rezerwacji tej usługi w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku.

Zmieniło się też podejście kobiet do pielęgnacji stóp. Panie dbają o nie kompleksowo, a zabiegi podologiczne były, obok pedicure, jedną z najchętniej wybieranych usług w ostatnich 3 miesiącach.

Bez make-upu

Polki zdecydowanie rzadziej decydowały się na makijaż okolicznościowy i wieczorowy, którego w tym roku zabrakło wśród 50 najbardziej popularnych usług w salonach hair&beauty.

To naturalna konsekwencja pandemii koronawirusa i ograniczonej liczby imprez okolicznościowych, jak śluby, wesela, komunie czy wieczorne wyjścia i spotkania ze znajomymi. Sezon ślubny przesunął się na jesień więc popyt na makijaż okolicznościowy dopiero przed nami - podsumowuje Katarzyna Raiter-Łuksza.

Bezpieczniej przez internet

Polki coraz chętniej umawiają wizyty online. Jak pokazują dane Moment.pl, o ponad połowę (50,78%) wzrosła liczba rezerwacji przez internet w miesiącach czerwiec - wrzesień 2020 r. w porównaniu do tego samego okresu, w poprzednim roku.

 

 

Dane: Moment.pl, czerwiec - wrzesień 2020 r. oraz 2019 r. Ankieta internetowa na próbie 500 kobiet, wrzesień 2020 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Uroda Pielęgnacja anti-aging w… ampułce! Biuro prasowe
2020-10-19 | 14:00

Pielęgnacja anti-aging w… ampułce!

Skóra zaczyna biologicznie starzeć się już od ok. 25 roku życia! Co tak naprawdę się z nią wtedy dzieje? Jakie składniki aktywne są najbardziej skuteczne w przeciwdziałaniu temu
Uroda Polana – Piękno, które masz w naturze
2020-10-19 | 07:00

Polana – Piękno, które masz w naturze

Natura to znany od lat, niezawodny sprzymierzeniec w dbaniu o dobre samopoczucie i urodę. Coraz częściej zwracamy się do niej poszukując skutecznych, ale i bezpiecznych sposobów dbania
Uroda Jak poradzić sobie z problemem łysienia?
2020-10-19 | 01:00

Jak poradzić sobie z problemem łysienia?

Co powinieneś wiedzieć o łysieniu? Nadmierne wypadanie włosów może być uwarunkowane wieloma różnymi przyczynami. Do dwóch najczęściej występujących

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Marcin Miller: Nigdy nie podejrzewałem, że spełnią się najczarniejsze scenariusze z różnych filmów apokaliptycznych. W czasie pandemii wiele osób nauczyło się pokory

Muzyk uważa, że pandemia koronawirusa na wiele miesięcy zmieniła nasze życie i to w taki sposób, jakiego nikt się nie spodziewał. Jeśli chodzi o jego grafik zawodowy, to sytuacja epidemiologiczna zweryfikowała plany i zagrał zaledwie 20 koncertów, podczas gdy rok temu było ich 10 razy więcej. Zyskało na tym z kolei jego życie prywatne. Piosenkarz więcej czasu spędził z rodziną i przyjaciółmi oraz docenił uroki swojego ogrodu.

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Gwiazdy

Dariusz Kordek: Zawsze korzystam z pomocy prawnika w tych sprawach, gdzie moje kompetencje się kończą. Nieznajomość prawa zawsze obraca się przeciwko nam

Aktor podkreśla, że nieznajomość prawa może nas dużo kosztować. Często bowiem w starciu z ubezpieczycielami bądź nieuczciwymi pracodawcami jesteśmy na przegranej pozycji, bo nie wiemy, jak uzyskać odszkodowanie, które nam się należy, bądź jak wynegocjować korzystne warunki finansowe. Aktor ze swojego doświadczenia wie, że w sytuacjach, w których czujemy się niepewnie, nie warto podejmować ryzyka i działać na własną rękę. Najlepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z profesjonalnej pomocy prawnej.

Żywienie

Maciej Nowak: Z powodu pandemii z rynku wypadło sporo lokali gastronomicznych, które były kaprysami eleganckich pań i panów. Ta selekcja nie jest zła

Krytyk kulinarny podkreśla, że pandemia z ogromną siłą dotknęła przede wszystkim rynek lokali gastronomicznych. W efekcie wiele restauracji zakończyło swoją działalność. Jego zdaniem wypadły przede wszystkim te, które były chwilowym kaprysem właścicieli. W obliczu kryzysu zabrakło im jednak determinacji, by powalczyć o lepsze jutro. Z kolei w tych lokalach, które nadal funkcjonują, zostało znacznie ograniczone menu. Dominują w nim lokalne produkty, które łatwiej i szybciej dostać.

Konsument

Ludzki mózg jest w stanie utrzymać wysoki poziom koncentracji przez 12 minut. To wyzwanie zwłaszcza podczas nauki zdalnej

Nauka zdalna to duże wyzwanie dla wszystkich zaangażowanych w proces kształcenia. Wykorzystanie najnowszych technologii nie gwarantuje utrzymania odpowiedniego poziomu koncentracji wśród uczniów. Z badań wynika, że ludzki mózg potrafi utrzymać wysoki poziom koncentracji jedynie przez 12 minut, podczas gdy zajęcia trwają o wiele dłużej. To wyzwanie zwłaszcza dla nauczycieli i wykładowców, którzy muszą na różne sposoby próbować angażować uczniów i studentów.