Zabiegi kosmetyczne, bez których nie wytrzymasz drugiego lockdownu
Ro
Marszałkowska 58/27
02-345 Warszawa
urszula.kostrzewa|ro.team| |urszula.kostrzewa|ro.team
+48531435182
www.ro.team
Zabiegi na brwi i rzęsy - tego najbardziej zabraknie Polkom w przypadku ponownego zamknięcia salonów hair & beauty. To te wizyty były najczęściej umawiane w ostatnich miesiącach w salonach kosmetycznych. Ciężko będzie nam wytrzymać również bez fryzjera i… depilacji wąsika.
Henna oraz regulacja brwi i rzęs znalazły się na pierwszym miejscu wśród najczęściej umawianych przez Polki usług hair & beauty, wynika z danych Moment.pl - największej w Polsce platformy rezerwacyjnej. W ciągu 3 miesięcy po otwarciu salonów, kobiety umówiły o ponad 100 tysięcy więcej takich wizyt, niż w tym samym czasie w 2019 roku. Wśród popularnych zabiegów na twarz, znalazła się również... depilacja wąsika. Jeśli salony urody zostaną zamknięte po raz drugi, nie wytrzymamy też bez koloryzacji i strzyżenia damskiego. Obie usługi znalazły się, ex aequo, na 2 miejscu, a ich liczba przekroczyła w tym czasie ponad 420 tysięcy rezerwacji.
Ekran zamiast lusterka
Praca zdalna i zmiana stylu życia w związku z pandemią, spowodowały, że niemal bez przerwy patrzymy w kamerę podczas wideo rozmów w pracy, czy ze znajomymi. To dlatego Polki wyjątkowo dbają teraz o wygląd twarzy i fryzurę. Znajduje to odzwierciedlenie w naszych danych - komentuje Katarzyna Raiter-Łuksza, managerka Moment.pl - platformy do rezerwacji wizyt w salonach hair&beauty - Ankieta, którą przeprowadziliśmy we wrześniu wskazuje, że prawie połowa Polek (44%) zwraca szczególną uwagę na wygląd twarzy podczas wideo rozmów w pracy lub z bliskimi. Jednocześnie, tylko 8% kobiet czuje obecnie potrzebę dbania o paznokcie oraz dłonie - podkreśla.
Choć, według danych Moment.pl, manicure znalazł się w top 3 najczęściej umawianych zabiegów, to niemal o połowę spadła liczba rezerwacji tej usługi w porównaniu do analogicznego okresu w poprzednim roku.
Zmieniło się też podejście kobiet do pielęgnacji stóp. Panie dbają o nie kompleksowo, a zabiegi podologiczne były, obok pedicure, jedną z najchętniej wybieranych usług w ostatnich 3 miesiącach.
Bez make-upu
Polki zdecydowanie rzadziej decydowały się na makijaż okolicznościowy i wieczorowy, którego w tym roku zabrakło wśród 50 najbardziej popularnych usług w salonach hair&beauty.
To naturalna konsekwencja pandemii koronawirusa i ograniczonej liczby imprez okolicznościowych, jak śluby, wesela, komunie czy wieczorne wyjścia i spotkania ze znajomymi. Sezon ślubny przesunął się na jesień więc popyt na makijaż okolicznościowy dopiero przed nami - podsumowuje Katarzyna Raiter-Łuksza.
Bezpieczniej przez internet
Polki coraz chętniej umawiają wizyty online. Jak pokazują dane Moment.pl, o ponad połowę (50,78%) wzrosła liczba rezerwacji przez internet w miesiącach czerwiec - wrzesień 2020 r. w porównaniu do tego samego okresu, w poprzednim roku.
Dane: Moment.pl, czerwiec - wrzesień 2020 r. oraz 2019 r. Ankieta internetowa na próbie 500 kobiet, wrzesień 2020 r.

3 mity o kosmetykach naturalnych, w które nie warto wierzyć

Rituals Cosmetics przekracza próg 2 miliardów euro przychodu

4 skuteczne sposoby, dzięki którym spowolnisz starzenie się skóry
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Anna Dec: Klimat się zmienia i w tym roku wybitnie to widać. Musimy być przygotowani na różne warunki pogodowe na wakacjach
Pogodynka przyznaje, że tegoroczne lato jest wyjątkowo kapryśne. Prognozy wskazują, że w najbliższych tygodniach upały będą się przeplatać z chłodem, burzami i obfitymi opadami deszczu. Taka zmienna pogoda nie powinna nas jednak całkowicie zniechęcać do aktywności na świeżym powietrzu. Zdaniem Anny Dec trzeba korzystać z uroków lata i niezależnie od tego, czy świeci słońce, czy też pada, tak organizować czas wolny, by nie siedzieć w domu.
Problemy społeczne
Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.
Gwiazdy
Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.