Komunikaty PR

Zaczytane place zabaw w warszawskich galeriach handlowych

2023-10-12  |  13:40
Biuro prasowe

Zaczytane place zabaw zapraszają warszawskich, małych czytelników

Instytut Książki promuje od kilku lat ideę wspólnego, rodzinnego czytania. Tym razem proponuje nowy pomysł na rozbudzenie w dzieciach miłości do książek – serię spotkań z książką w krainie wyobraźni, która odbędzie się w lubianych i tłumnie odwiedzanych przez całe rodziny przestrzeniach Sal Zabaw Fikołki. Już 14 października w centrum handlowym Westfield Mokotów będzie miało miejsce pierwsze wydarzenie z cyklu „Zaczytane place zabaw”. Dwa kolejne zostały zaplanowane na 21 października (Westfield Arkadia) i 18 listopada (CH Wola Park). Tej jesieni nikt nie będzie się nudził!

O wartości czytania nikogo nie trzeba przekonywać, ale nie zaszkodzi przypomnieć, że czytanie dzieciom od najmłodszych lat odgrywa fundamentalną rolę w rozwijaniu ich zainteresowań i pobudzaniu wyobraźni. Wspólna lektura książek i rozmawianie o bohaterach opowieści wzbogaca nie tylko słownictwo, ale także uwrażliwia i uczy rozpoznawania emocji. Ponadto, dzieci regularnie czytające mają dużo większą szansę na lepsze wyniki w nauce. Jednym słowem, korzyści płynące z kontaktu z książką są nie do przecenienia, a przyjemność jeszcze większa!

W ramach szóstej już edycji kampanii społecznej „Mała książka – wielki człowiek”, realizowanej przez Instytut Książki i Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, popularne sale zabaw zamienią się w przepełnione magią zakątki, gdzie królować będzie książka czytana przez aktorów. Dzieci będą miały okazję poznać historię napisaną przez uwielbianą autorkę, panią Justynę Bednarek, która stworzyła m.in. kultową opowieść o ciekawych świata skarpetkach. Teraz pisarka przedstawi młodym czytelnikom swoje najnowsze dzieło zatytułowane „Wnuczka antykwariusza”, które wzbogaciła wspaniałymi ilustracjami pani Emilii Dziubak. Nie zabraknie także lubianych przez dzieci animacji w stylu Fikołków, które będą nawiązywały do prezentowanej książki. Będzie rozmowa, kolorowanki i dużo dobrej zabawy.

Egzemplarze książki „Wnuczka antykwariusza” zostaną przekazane w listopadzie i grudniu do szkół podstawowych w całej Polsce w ramach Wyprawki Czytelniczej dla Pierwszoklasisty, która stanowi trzeci etap kampanii „Mała książka – wielki człowiek”. Do tej pory dzięki tej inicjatywie w ręce najmłodszych czytelników i ich rodziców trafiło 5 milionów książek.

Wydarzenia są bezpłatne, jednak liczba miejsc dla chętnych jest ograniczona. W każdym dwugodzinnym spotkaniu może wziąć udział 60 dzieci. Zachęcamy do śledzenia mediów społecznościowych Instytutu Książki oraz Sal Zabaw Fikołki. Poniżej przedstawiamy szczegółowe kalendarium:

 

14 października (sobota)  – Westfield Mokotów

godziny: 13:00 / 15:00 / 17:00

21 października (sobota)  – Westfield Arkadia

godziny: 13:00 / 15:00 / 17:00

18 listopada (sobota) – CH Wola Park

godziny: 13:00 / 15:00 / 17:00

 

Więcej informacji:

  • na Facebooku Mała książka - wielki człowiek | Kraków | Facebook
  • na Instagramie Mała książka - wielki człowiek (@malaksiazkawielkiczlowiek) 
  • na stronie kampanii: http://wielki-czlowiek.pl

 

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest realizowana ze środków Ministra Kultury
i Dziedzictwa Narodowego.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Dziecko Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba Biuro prasowe
2024-12-23 | 01:00

Powrót na Lwią Skałę z zestawami LEGO Simba

Klocki LEGO dla młodych odkrywców! Zestaw Lwiątko Simba to doskonały sposób na przybliżenie najmłodszym przygód „Króla Lwa”. Dzieci od 6 roku życia
Dziecko Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce
2024-12-20 | 11:00

Avionaut wspiera SOS Wioski Dziecięce

W okresie świątecznym polski producent fotelików samochodowych, firma Avionaut, zaangażował się w akcję charytatywną na rzecz Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. W ramach
Dziecko Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa
2024-12-20 | 10:10

Edukacja sensoryczna to więcej niż zabawa

Edukacja sensoryczna, choć często postrzegana jako zabawa, ma fundamentalne znaczenie dla rozwoju dziecka. Żłobki i przedszkola, które świadomie wprowadzają aktywności stymulujące

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Adam Kszczot: Sportowcy, którzy nie wchodzą do finału podczas olimpiady, nie mają za co żyć. Nie dostają stypendium w kolejnym roku

Biegacz dostrzega potrzebę zmian w polskim sporcie, bo jego zdaniem zawodnicy często są zdani tylko na siebie. Podczas igrzysk dużo się od nich oczekuje, zapominając jednocześnie, że bez wsparcia ze strony związków i pomocy sponsorów nie mają zbyt komfortowych warunków do szlifowania swoich umiejętności, a dodatkowo muszą walczyć o każdy grosz. Adam Kszczot cieszy się więc z nowelizacji ustawy o sporcie. Nowe rozwiązania mają bowiem zagwarantować transparentność w ramach związków sportowych i wzmocnienie pozycji kobiet.

Finanse

Opieka środowiskowa to najpilniejsza potrzeba polskiej psychiatrii. Reforma zachodzi zbyt wolno

Co czwarta dorosła osoba mierzy się w czasie swojego życia z zaburzeniami psychicznymi. Częstość występowania problemu jest szczytowa u młodzieży wchodzącej w dorosłość oraz u osób w drugiej połowie siódmej dekady życia. Psychiatrzy apelują o wprowadzenie nowego modelu psychiatrii, opartego na opiece środowiskowej, i takie są też założenia Narodowego Programu Ochrony Zdrowia Psychicznego na lata 2023–2030. Realizacja tych założeń nie następuje jednak tak szybko, jak oczekiwaliby klinicyści i ich pacjenci. Główną barierą są niewystarczające nakłady finansowe.

Gwiazdy

Jakub Rzeźniczak: Chciałbym wrócić do piłki nożnej. Teraz jednak widzę siebie już nie na boisku, ale na szczeblach zarządzających

Były piłkarz podkreśla, że na bieżąco śledzi poczynania polskiej reprezentacji w piłce nożnej i wierzy, że przed biało-czerwonymi jeszcze wiele sukcesów. Choć Jakub Rzeźniczak nie planuje już powrotu na boisko, to jego ambicje wciąż są związane z piłką nożną. Rozważa różne możliwości, w tym pracę w zarządzie PZPN-u lub rolę eksperta sportowego w jakieś redakcji. Wierzy też, że jego doświadczenie i wiedza zdobyta w ciągu ponad dwóch dekad kariery będą cennym atutem w nowych rolach.