Komunikaty PR

Zadziornie, słodko, wygodnie… cargo – spodnie o wielu obliczach

2020-02-28  |  11:00
Biuro prasowe

Nosiła je Alexia, dziewczyny z Vengaboys, a później też Christina Aquilera czy Avril Lavigne. Dziś powróciły na ulice, do sklepów i w sesjach zdjęciowych za sprawą topowych projektantów. To oni, zainspirowani latami 90. i pierwszą dekadą XXI wieku, na nowo zinterpretowali jeden z symboli minionych czasów, czyli spodnie cargo. Brzmi obco? Być może kojarzycie je pod inną nazwą – w końcu to ten sam fason, co bojówki.

 

Boczne kieszenie na udach, zwężana u dołu nogawka, często również sznurek w talii niczym w najwygodniejszych spodniach dresowych. To najbardziej charakterystyczne elementy spodni cargo, które mogą być jeansowe, bawełniane, dzianinowe, z elastycznego materiału i występują we wszystkich kolorach tęczy. Znajdziemy je zarówno w damskich, jak i męskich, a także dziecięcych kolekcjach ubrań, jednak to w modzie dla kobiet można zaobserwować szczególnie silny trend na ich noszenie. Z czym je łączyć, żeby nie wyglądać jak chodzący relikt przeszłości? Już podpowiadamy.

 

Modnie i zadziornie

 

– Jak każdy tak uniwersalny element garderoby, spodnie cargo można stylizować na wiele różnych sposobów. Jednak na topie jest zwłaszcza łączenie ich z ubraniami w stylu militarnym, ale też rockowym czy sportowym. Skórzana ramoneska, trzewiki przypominające glany lub martensy, króciutki top odsłaniający brzuch i bluza albo ortalionowa kurtka z kapturem – to sposób na bardzo modną stylizację, której nie powstydziłaby się niejedna influencerka. Zwłaszcza w towarzystwie kobiecego makijażu i długich, pomalowanych paznokci – podpowiada ekspertka związana z marką KiK i dodaje: jednak spodnie cargo to po prostu świetna baza do stylizacji „z pazurem”, także tych mocno kobiecych. Zwężane nogawki ładnie podkreślają linię nóg i świetnie prezentują się w towarzystwie szpilek czy sandałków na obcasie. Do tego przylegająca do ciała bluzka, golf czy koszula w zwierzęcy wzór i śmiało możemy wybrać się na imprezę czy nawet na randkę!

 

Wygoda przede wszystkim

 

Bojówki czy też spodnie cargo nie bez powodu przywodzą na myśl styl militarny – pierwotnie były zaprojektowane właśnie dla wojskowych. I choć ich obecna forma nieco ewoluowała, jedno pozostało niezmienne – praktyczność i wygoda. Dlatego cargo to świetny typ spodni do pracy (o ile oczywiście nie obowiązuje nas żaden oficjalny dress code), szkoły czy do wszelkich codziennych aktywności. Zestaw z lekkimi sportowymi butami albo przeciwnie – masywnymi, na grubej podeszwie – oraz kolorowym sweterkiem i t-shirtem, to najwygodniejszy wybór i doskonała alternatywa dla outfitów z tradycyjnymi jeansami.

 

Lekko i elegancko

 

Nieco męski, mocno sportowy styl to nie do końca nasza bajka? Spodnie cargo można „oswoić” też w inny sposób. – By dodać stylizacji z nimi więcej lekkości, sneakersy czy trampki możemy zamienić na lekkie tenisówki lub baleriny, a t-shirt na bluzkę – np. ze zwiewnego materiału albo z falbaną przy dekolcie. Kontrasty są bardzo modne, jeśli więc kusi nas, by zestawić bojówki moro ze słodką różową koszulką, nie ma się co wahać – to wręcz strzał w dziesiątkę! – zachęca stylistka marki KiK.

A czy spodnie cargo mogą być… eleganckie? Oczywiście na pewno nie uda nam się uzyskać efektu godnego „małej czarnej” czy garnituru, ale takie w jednolitym kolorze w towarzystwie koszuli oraz szpilek lub mokasynów z powodzeniem sprawdzą się w wielu sytuacjach. Spodnie cargo to jeden z tych produktów, który ma wiele twarzy – wszystko zależy od tego, co chcemy podkreślić, gdzie je chcemy założyć i co nam „w duszy gra”. Nic więc dziwnego, że przeżywają prawdziwy renesans!

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Moda Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk Biuro prasowe
2024-06-28 | 01:00

Ponadczasowa klasyka i reinterpretacja trendów – wiosna/lato 2024 w modzie męsk

Jakie są trendy w modzie męskiej na obecny sezon wiosna/lato 2024? Magdalena Szawel: Sezon wiosna/lato 2024 to w modzie męskiej mieszanka ponadczasowej klasyki, reinterpretacji
Moda Kazar Care x woshwosh
2024-06-27 | 14:45

Kazar Care x woshwosh

W wyniku tej współpracy powstała nowa, innowacyjna usługa Kazar Care x woshwosh – abonament na  czyszczenie butów, która jest
Moda Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody
2024-06-26 | 10:50

Marka Perwoll zorganizowała event Re:ThinkNew na temat zrównoważonej mody

Pokazy zrównoważonej mody, dyskusje o ekologicznym podejściu do ubrań, warsztaty recraftingu oraz panel o nowej formule Perwoll czekały na uczestników wydarzenia Re:Think New 12

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Psychologia

Martyna Wojciechowska: Pokolenie Z jest bardzo samotne i nie radzi sobie z codziennymi problemami. Jako mama nauczyłam się bardziej słuchać i więcej pytać, niż mówić

Dziennikarka podkreśla, że martwi się o pokolenie Z, bo z jej obserwacji i rozmów z młodymi ludźmi wynika, że czują się oni bardzo samotni i wręcz przerastają ich codzienne problemy. Sami nie potrafią sobie z nimi poradzić, a niestety często też nie mogą liczyć na wysłuchanie, wsparcie i pomoc ze strony dorosłych. Martyna Wojciechowska nie ukrywa, że ona również popełniła wiele błędów wychowawczych, bo wydawało jej się, że sama najlepiej wie, czego potrzebuje jej córka, bez pytania dziewczynki o zdanie. W porę jednak dostrzegła swój błąd i teraz już wie, że dzieci najbardziej oczekują od rodziców poświęcenia im uwagi i czasu, a także zrozumienia ich emocji.

Edukacja

Co 6,5 minuty ktoś w Polsce doznaje udaru mózgu. Edukacja dzieci może zapobiec katastrofalnym skutkom i uratować życie dorosłym

Udar mózgu to druga najczęstsza przyczyna śmierci i trzecia najczęstsza przyczyna niepełnosprawności. Niewystarczająca wiedza i brak umiejętności rozpoznawania objawów udaru mózgu sprawiają, że większość pacjentów zgłasza się do szpitali zbyt późno. W odpowiedzi na ten problem powstał program FAST Heroes skierowany do przedszkolaków i uczniów klas 1–3. – Chcemy wykorzystać entuzjazm dzieci, aby to one stały się nauczycielami dla swoich dziadków – mówi Jan van der Merwe, międzynarodowy koordynator programu FAST Heroes, lider Inicjatywy Angels.

Teatr

Mateusz Banasiuk: Żałuję, że dzisiaj tak rzadko pisze się sztuki wierszem. Dla aktora to prawdziwy sprawdzian umiejętności

Aktor gra jedną z głównych ról w spektaklu „Wypiór” w Teatrze IMKA. Zaznacza, że wielkim atutem spektaklu jest tekst napisany klasycznym trzynastozgłoskowcem z zachowaną średniówką po siódmej sylabie, ale traktujący o bieżących problemach młodych ludzi i w niebanalny sposób komentujący otaczającą rzeczywistość. Mateusz Banasiuk zapewnia, że on sam bardzo lubi grać w sztukach napisanych wierszem i żałuje, że twórcy teatralni odchodzą już od tej formy. Przyznaje też, że w tym przypadku nie ma mowy o improwizacji. Trzeba się wykazać niezwykłą dokładnością, by nie zgubić żadnego słowa, bo wtedy zostanie zaburzony cały rytm.