Komunikaty PR

Zdrowe śniadania na mleku – top 5 propozycji

2022-02-18  |  16:00
Biuro prasowe
Kontakt

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.

Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl

Porządne śniadanie to podstawa każdego poranka. Zwłaszcza dla maluchów, które muszą mieć dużo energii na resztę dnia, czy to w szkole, czy w przedszkolu. W dobrze skomponowanym posiłku nie może zabraknąć dobrej jakości mleka oraz jego przetworów. To znakomite źródło wapnia, budulca kości i zębów, a badania CBOS m.in. na temat zachowań żywieniowych Polaków (z 2014 r. i 2019 r.) wskazują, że jemy go wciąż mało, choć tendencja jest wzrostowa. Oto 5 propozycji na zbilansowane i pożywne śniadanie.

Pomysłów na śniadanie z nabiałem jest mnóstwo, podobnie jak rodzajów posiłków, jakie możesz stworzyć każdego dnia. Pełnowartościowy posiłek postawi Cię na nogi oraz powstrzyma głód na wiele godzin.
 

1.     Płatki owsiane na mleku z owocami i orzechami

Zmora dzieciństwa obecnie stała się gratką dla najmłodszych – możesz dorzucić do nich kakao, owoce, kolorowe posypki, orzechy, a każda miseczka stanie się atrakcją na początek dnia. Płatki owsiane na mleku obniżają poziom cholesterolu, poprawiają glikemię, a także są dobrym źródłem nienasyconych kwasów tłuszczowych i błonnika.
 

2.     Kanapki z twarożkiem

Pomysłów na dekorację wysokiej jakości chleba pełnoziarnistego jest tak wiele, jak ogromna jest wyobraźnia najmłodszych. Można przyrządzać je na słodko lub na słono. Dobrej jakości ser z jogurtem i dodatkami jest bardzo smaczny i stanowi idealne połączenie z dobrym pieczywem, dodając dużo siły na resztę dnia.
 

3.      Jajecznica na maśle i mleku
Niezawodne śniadanie. Wystarczą 2 jajka, łyżeczka masła, odrobina mleka, sól, pieprz oraz ulubione dodatki. Nawet największe niejadki lubią pyszną jajecznicę, którą można przygotować w kilka chwil, czy to w wersji wegetariańskiej, czy może na ulubionej szynce. Dodanie odrobiny mleka lub śmietany sprawi, że danie będzie bogate w smaku i wilgotne, co doda mu dodatkowych walorów.
 

4.     Omlet na słodko
Roztrzepane jajka z przeważającą ilością białka, dobrej jakości mleko, może odrobina sody, kakao, płatków owsianych lub wanilii – tak powstaje idealny, pożywny jajeczny naleśnik, do którego można dołożyć świeże owoce, domowe konfitury, orzechy i jogurt. Świetnie smakuje także w wersji wytrawnej, z szynką, pomidorami czy wędzoną rybą. Po takim śniadaniu energia gwarantowana na cały dzień!
 

5.     Coś dla zapracowanych rodziców, czyli koktajle
Mleczne, na jogurcie lub kefirze, koniecznie z owocami i orzechami lub warzywami. Wrzucenie ulubionych składników do blendera i dodanie dobrej jakości nabiału to opcja last minute dla opiekunów, którzy w ferworze przygotowań najmłodszych do szkoły, łatwo mogą zapomnieć o sobie. Ten lekki, ale pełnowartościowy posiłek uratuje poranek niejednej osobie.

 

Program „Mamy kota na punkcie mleka” jest sfinansowany z Funduszu Promocji Mleka.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Publicon Sp. z.o.o.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Żywienie Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE Biuro prasowe
2025-06-30 | 06:00

Jak pestycydy trafiają na nasze stoły? - nowy raport ujawnia niespójności w polityce UE

Czy pestycydy wracają na nasze stoły? Najnowszy raport rzuca światło na poważne niespójności w polityce rolnej i handlowej Unii Europejskiej. Analiza wskazuje, że mimo
Żywienie Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?
2025-06-26 | 15:00

Czy dzieci mogą jeść pieczarki i od jakiego wieku jest to bezpieczne?

Pieczarki to jedne z najczęściej wybieranych grzybów w polskich domach – są delikatne w smaku, łatwe w przygotowaniu i dostępne przez cały rok. Ale
Żywienie Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów
2025-04-29 | 06:00

Polacy mylą piwo alkoholowe i bezalkoholowe - połowa z nich chce zakazu reklamy dla obu wariantów

Problem z odróżnieniem piw alkoholowych i bezalkoholowych, potrzeba wyraźnego zróżnicowania opakowań dla obu wariantów oraz całkowity zakaz reklamy

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Mika Urbaniak: Cały czas tworzę i mam w szufladzie dużo utworów. Teraz kończę moją nową płytę i mam nadzieję, że znowu sporo się będzie wokół mnie działo

Artystka pracuje właśnie nad nową płytą, która ma się ukazać jesienią. Będzie to piąty album w jej karierze i powrót po sześciu latach przerwy. Zwiastunem tego wydawnictwa jest singiel „Co masz na myśli?”. Mika Urbaniak zaznacza, że nowe kompozycje odzwierciedlają jej przemyślenia na temat miłości, siły, nadziei i odnajdywania siebie, a także pułapek przemysłu muzycznego, w którym – jej zdaniem, kobiety radzą sobie coraz lepiej i są bardziej pewne siebie. Jeśli natomiast chodzi o warstwę muzyczną tego krążka, to oprócz powrotu do hip-hopowych korzeni, będzie także można usłyszeć wpływy funku i popu.

Infrastruktura

Wzrost wynagrodzeń ekip budowlanych najmocniej wpływa na koszty budowy domu. Zainteresowanie inwestorów mimo to nieznacznie wzrasta

Budowa metra kwadratowego domu w Polsce kosztuje od 5,55 do 6 tys. zł w zależności od województwa – wynika z najnowszych analiz firmy Sekocenbud. Najdrożej jest w Warszawie, gdzie cena za metr kwadratowy domu przekroczyła już 6,2 tys. zł. Na przyrosty kosztów budowy domu wpływają zarówno drożejące materiały budowlane, jak i wyższe wynagrodzenia pracowników. Inwestorzy nie rezygnują jednak z budowy domów jednorodzinnych, co ma związek m.in. z wciąż wysokimi cenami mieszkań czy też obniżką stóp procentowych.

Farmacja

Endometrioza przez lata pozostawała lekceważonym problemem. Mimo że cierpi na nią 14 mln kobiet w Europie

Coraz więcej państw UE kompleksowo zaczyna się zajmować problemem endometriozy. W tej grupie państw jest także Polska, która od lipca wprowadziła nowy model bezpłatnej diagnostyki i opieki dla pacjentek z tą chorobą oznaczającą dla nich życie z chronicznym bólem. Podczas ubiegłotygodniowej debaty w Parlamencie Europejskim europosłowie wezwali Komisję Europejską do większej inicjatywy na forum unijnym: opracowania strategii walki z endometriozą i skierowania większych środków na badania nad tą chorobą.