Zgaś światło z CH Osowa i włącz się do akcji Godzina dla Ziemi WWF Polska

Katarzyna Bagińska
Publicon Sp. z.o.o.
Świdnicka
50-066 Wrocław
k.baginska|publicon.pl| |k.baginska|publicon.pl
693260235
www.publicon.pl
W sobotę 27 marca o godzinie 20:30, w geście solidarności z ideą ochrony Morza Bałtyckiego, w całej Polsce zgasną światła. Do finału akcji w symbolicznym geście solidarności z morskim środowiskiem, dołącza Centrum Handlowe Osowa z Gdańska.
W ramach akcji Godzina dla Ziemi miliony osób zgasi światła na 60 minut w symbolicznym geście solidarności z ideą ochrony naszego morza. Centrum Handlowe Osowa również bierze udział w akcji WWF Polska – podobnie jak inne znane centra handlowe w Polsce. Na stronie godzinadlaziemi.pl można podpisywać petycję skierowaną w tej sprawie do premiera.
Przygaszenie świateł to wyraz poparcia CH Osowa dla idei akcji WWF Polska i chęć zwrócenia uwagi klientów oraz pracowników na to, abyśmy nie zapominali, że kondycja naszego Morza Bałtyckiego jest słaba i aby to zmienić nie trzeba wielkich wyrzeczeń – wystarczą małe kroki. W ostatnią sobotę marca każdy może dołączyć do akcji. Wystarczy na jedną godzinę wyłączyć światło na 60 minut.
Akcja WWF Polska to także powód do udziału w konkursie plastycznym przygotowanym przez CH Osowa, który trwa na facebookowej stronie centrum. Aby wziąć w nim udział, należy przygotować pracę o dowolnej technice, której tematem jest: „Czysty Bałtyk domem dla fok szarych”. Do wygrania są atrakcyjne nagrody w postaci kart podarunkowych do salonu Świat Książki. Szczegóły i regulamin dotyczące zabawy, można znaleźć w poście konkursowym na profilu: www.facebook.com/CHOsowa.
Centrum Handlowe Osowa i najemcy wyrazili nadzieję, że dzięki takim akcjom i wspólnemu działaniu wzrośnie społeczne zainteresowanie problemami dotyczącymi ochrony naszego środowiska morskiego, a tym samym zwiększy się odpowiedzialność za negatywny wpływ, jaki na nie wywieramy. Tym samym zachęcają wszystkich mieszkańców Gdańska i okolic do włączenia się do akcji.
Więcej informacji na stronie godzinadlaziemi.pl oraz www.chosowa.pl.

DPD Polska zainstalowała ponad 10 tys. automatów paczkowych w sieci DPD Pickup. Sieć obejmuje już ponad 32 tys. punktów i automatów paczkowych

Akcje promocyjne oraz nagrody, które zdobywają klienta i napędzają sprzedaż. Jak zdobyć serca konsumentów? Najnowszy raport!

Od polowania na promocje, po zakupy w łazience: zaskakujące zwyczaje zakupowe Polaków w badaniu Dni Wiosennych Okazji Amazon.pl
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku
Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.
Medycyna
Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.
Gwiazdy
Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.