Zgrany duet, czyli z jakimi stylami łączyć drewnianą podłogę?
Home Sweet Home PR
Łowicka 51 lok. 207
02-353 Warszawa
ola|hshpr.pl| |ola|hshpr.pl
880 320 909
hshpr.pl
Ponadczasowa, trwała i idealnie podkreślająca charakter naszego domu. Jak dobrać ją do aranżacji chwytającej nas za serce, aby stworzyć zgrany duet, który przetrwa próbę czasu? Jak przekonują eksperci DLH sekret tkwi w szczegółach.
– Drewniane podłogi mają tysiące wcieleń. Jedne nobliwe i nieskazitelne, inne naznaczone śladami przeszłości. W zależności od aranżacji wnętrza, stylu wybranego przez właścicieli, dobieramy odpowiedni wariant drewnianej podłogi – mówi Hubert Plichta, Product Manager DLH – Sugerujemy klientowi produkt, który najlepiej podkreśli charakter projektu, nie zapominając również o względach praktycznych oraz komforcie użytkowania – dodaje ekspert DLH, polskiej firmy, która od 30 lat specjalizuje się w dostarczaniu produktów z drewna.
Udomowiona nowoczesność
Najpopularniejszy i najczęściej spotykany styl polskich wnętrz. Praktyczny, bardzo uniwersalny oraz niewymagający wielu zabiegów aranżacyjnych. W nowocześnie urządzonej przestrzeni królują stonowane barwy – biele, szarości i beże – pojawiające się na prostych, geometryzujących kształtach sof i foteli, ale też ścianach czy dekoracjach. Bo głównymi bohaterami wnętrz są tu oszczędne formy i funkcjonalność. By nieco ocieplić ascetyczną w wyrazie przestrzeń przydadzą się też miękkie pledy, zasłony kolorystycznie dobrane do odcienia kanapy czy dekoracyjne poduszki. W takiej przestrzeni jakość materiałów wykończeniowych nie podlega dyskusji. To one w głównej mierze decydują o klasie projektu. By dodać przytulności współczesnemu wystrojowi wnętrza i wydobyć naturalne kolory stonowanych tapicerek, specjaliści DLH proponują dwuwarstwowe deski z kolekcji Deco Line: Vanilia w bardzo jasnym wybarwieniu lub jeszcze jaśniejszą – Alaskę, której kolor nawiązuje do śnieżnobiałych krajobrazów. Podłogi wykonane są ze znakomitej jakości drewna dębowego pochodzącego z mazursko-warmińskich lasów, mają świetne parametry użytkowe, a deski dostępne są w trzech rozmiarach.
Soft loft
Wnętrza urządzone w stylu loftowym kochają ludzie z wyobraźnią. I choć najczęściej nie dysponują prawdziwą postindustrialną przestrzenią ulokowaną w starej fabryce lub gazowni, starają się odtworzyć podobny klimat w zwyczajnym mieszkaniu lub domu. Loft to przede wszystkim beton, cegły, metal – materiały od razu kojarzone ze starymi murami dawnych zakładów przemysłowych.
– Ze względu na charakterystykę wykończenia wnętrz typu loft, podłoga w takim projekcie niekoniecznie powinna wyglądać na nieskazitelną – zauważa Hubert Plichta. Do wnętrz inspirowanych stylem industrialnym ekspert poleca podłogę przemysłową, np. z kolekcji Avangard, łączącej naturalne piękno dębowego drewna z jego niezwykłą trwałością i odpornością na ścieranie. Podłoga ta polecana jest nie tylko do wnętrz prywatnych, lecz także do pomieszczeń o bardzo dużym natężeniu ruchu, np. do barów i restauracji. Dlatego nie musimy się obawiać wykorzystując ją też w kuchni czy jadalni. Dobrym pomysłem jest tez wybór drewna w widocznymi sękami czy bogatym usłojeniem, które doda wnętrzu charakteru.
Elegancja i szyk
Do miejskiego, eleganckiego apartamentu, w którym złote lub srebrne elementy wykończeniowe mebli oraz dekoracje w stylu glamour pięknie kontrastują z nasyconymi kolorem ścianami architekci współpracujący z marką DLH wybierają najczęściej ekskluzywne lite deski z wyselekcjonowanych gatunków drewna z kolekcji Exotic. W zestawieniu z błyszczącymi, metalowymi akcentami najpiękniej wygląda podłoga w wykończeniu Teak w wersji lakierowanej. Dla miłośników tradycyjnych wzorów lub do wnętrz w przedwojennych kamienicach, gdzie ściany zdobią stiuki, a okna wyposażone są w szprosy i mosiężne gałki dobrze wygląda z kolei klasyczna francuska jodełka w ciepłym odcieniu Honey.
Dalej, na północ!
Styl skandynawski nie wychodzi z mody, a hasztag #scandihome niezmiennie od lat robi karierę na Instagramie. Doceniany za jasną kolorystykę, prostotę umeblowania i naturalność dekoracji. Miłośnicy scandi lubią szkło, ceramikę, wiklinę, naturalne drewno i kwiaty doniczkowe, które razem równie pięknie wyglądają w niewielkich mieszkaniach, jak i w pokaźnych rozmiarów domach. Jaka podłoga pasuje do prostego, bezpretensjonalnego designu? Pierwsza propozycja to podłogi warstwowe z kolekcji Antique. Ich naturalny, ciepły wygląd podkreślają nieregularnie rozmieszczone sęki oraz zróżnicowane zabarwienie. Dostępne w wykończeniu szczotkowanym, lub olejowanym sprawdza się także jeśli w domu mamy czworonożnych przyjaciół.
Ucieczka za miasto
Do domów w stylu rustykalnym, w których stylowe meble flirtują z folklorem, styliści DLH polecają z kolei kolekcję dwuwarstwowych podłóg Deco Line – deski lekko szczotkowane, z widocznym usłojeniem, wykończone lakierem. Z taką podłogą współgrać będą charakterystyczne elementy przytulnego domu za miastem – bielone meble, drewniana, biała okładzina ścienna, metalowe emaliowane lub porcelanowe klosze lamp i wiklinowe kosze. We wnętrzu w stylu country najlepiej wyglądać będą dwa kolory podłogi z kolekcji Deco Line: ciepły odcień Coffe lub dużo ciemniejszy wariant Dark.

Deweloperzy ukrywają ceny mieszkań. Z troski o klientów czy swoje portfele?

Więcej przestrzeni, mniej hałasu – dlaczego Polacy coraz częściej wybierają przedmieścia?

Jak czytać rzuty mieszkań i uniknąć przykrych niespodzianek? AI ułatwia wybór
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Problemy społeczne

37 proc. Ukraińców nie wie, jak zaszczepić dziecko w Polsce. Potrzebna większa edukacja w tym zakresie
Choć trzech na czterech uchodźców z Ukrainy darzy polski system ochrony zdrowia dużym zaufaniem, to 21 proc. z nich ma problem z zaufaniem do samych szczepień. To dlatego wiele ukraińskich mam podejmuje decyzję o nieszczepieniu dziecka. Dużym wyzwaniem jest więc zwiększanie ich świadomości na temat korzyści płynących ze szczepień dla zdrowia jednostek i całej populacji, a także wyjaśnianie wątpliwości związanych z ewentualnymi skutkami ubocznymi. Tę rolę edukacyjną musi wziąć na siebie polski personel systemu ochrony zdrowia.
Problemy społeczne
Muzea pomagają walczyć ze stereotypami i uprzedzeniami. To ważne dla zmieniającego się rynku pracy

Według NEMO, Sieci Europejskich Organizacji Muzealnych, społeczna rola muzeów wykracza daleko poza ich tradycyjne funkcje. W coraz bardziej spolaryzowanym świecie muzea mogą odgrywać kluczową rolę w promowaniu dialogu i spójności społecznej, zachęcać do dyskusji, mogą też pełnić rolę ośrodków integracji społecznej. Dzięki przybliżaniu obcych kultur mogą też zmienić spojrzenie na rynek pracy.
Żywienie
Sylwia Bomba: Nigdy nie stosowałam ozempicu. Dla mnie zdrowie jest ważniejsze niż efekt wizualny

Celebrytka uważa, że leków typu Ozempic nie powinno się stosować jako złotych środków na odchudzanie. Bo choć pozwalają one w dość krótkim czasie pozbyć się zbędnych kilogramów, to odbywa się to kosztem zdrowia. Aby więc bezpiecznie i trwale zredukować masę ciała, trzeba przede wszystkim zmodyfikować dietę i prowadzić aktywny styl życia. To długi, ale wart starania proces. Ze swojego doświadczenia Sylwia Bomba wie, że nie ma jednej cudownej tabletki, dzięki której bez żadnego wysiłku uzyskamy wymarzony rozmiar S.