Komunikaty PR

ZOŚKA. Dopóki bije serce

2020-08-10  |  01:00
Biuro prasowe
Do pobrania news ( 0.18 MB )

„Zośka. Dopóki bije serce” pióra Anny Stryjewskiej to oparta na faktach  powieść rozgrywająca się w latach 60., która ukaże się nakładem Wydawnictwa Szara Godzina 25 sierpnia.  Jej bohaterka miała odwagę, mimo sprzeciwu otoczenia,  rozwijać swój talent i spełniać marzenia.  

Niewielka wieś w latach 60. w Polsce. I młoda dziewczyna, która nie pasuje do tego świata. Zośka. W snach przemierza  szkarłatne pola maków, pije kawę z porcelanowej filiżanki, dotyka szlachetnych tkanin.

W rzeczywistości pracuje na gospodarstwie i kuli się pod nieprzyjaznym spojrzeniem matki. Pragnie miłości i akceptacji.  Marzy o projektowaniu mody.

Przypadkowe spotkania oraz wsparcie  ciotki i nauczycielki pomagają jej zrozumieć, że   musi wyrwać się ze swojego środowiska. Czy zdoła pokonać lęk przed nieznanym?  Czy potrafi pogodzić się z poniesionymi porażkami i podążyć za głosem serca?  Czy podejmie właściwą decyzję we właściwym czasie?

„Zośka. Dopóki bije serce”  to jednak nie tylko historia pewnej dziewczyny, ale również realistyczny obraz codziennego życia  niewielkiej społeczności wiejskiej lat 60., kiedy  świece i lampy naftowe zastąpiły żarówki i słuchano szlagierów  Mieczysława Fogga i Sławy Przybylskiej. Świat tak niedawny, a równocześnie tak odległy od dzisiejszego.

W przygotowaniu drugi tom: Zośka. Przepustka do szczęścia.

Nakładem Wydawnictwa Szara Godzina ukazało się dotąd pięć powieści Anny Stryjewskiej. Są to: „Pocałunek morza”, „Mistrzowie życia”, „Kochankowie miasta” i „Chłopiec z ulicy Wschodniej”. Wydawnictwo Szara Godzina i autorka powieści „„Zośka. Dopóki bije serce”  zapraszają do czytania. Książka jest dostępna w internetowych i stacjonarnych księgarniach w całej Polsce. Premiera 25 sierpnia 2020 r.

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Książka Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek Biuro prasowe
2024-09-20 | 01:00

Jutro w Chorzowie rusza Port Poetycki. Przyjedzie niemal 100 autorów i autorek

Można tu posłuchać wierszy i przeczytać je na wielkiej scenie. To największe wydarzenie poetyckie na Górnym Śląsku! Już w sobotę, 21 września, do Chorzowa zjadą poeci i poetki z
Książka Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie
2024-09-19 | 12:00

Premiera książki Być żoną po raz drugi #porozwodzie

11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbył się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi
Książka Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej
2024-09-10 | 14:00

Być żoną po raz drugi #porozwodzie - wieczór autorski i premiera debiutanckiej

W środę 11 września w Warszawskim Domu Technika NOT odbędzie się wieczór autorski Olgi B. Pietrzak, połączony z premierą jej debiutanckiej książki Być żoną po raz drugi

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Muzyka

Zespół Enej: Na Ziemi mamy skrajności – od suszy po ulewę. Martwi nas, jak będzie wyglądał świat naszych dzieci

Mirosław Ortyński i Piotr Sołoducha z zespołu Enej przyznają, że obawiają się skutków suszy, która negatywnie wpływa na rolnictwo, czy ulewnych opadów deszczu prowadzących do powodzi i podtopień. Niestety klimat się ociepla i coraz częściej mamy do czynienia z ekstremalnymi zjawiskami w pogodzie, a wszystkie anomalie odczuwamy w naszych portfelach. Muzycy zdają sobie więc sprawę z tego, jak ważne jest uzmysłowienie społeczeństwu rangi problemu i propagowanie kultury ekologicznej. Chodzi też o to, aby wzbudzić poczucie odpowiedzialności za stan środowiska, bo lekkomyślność i zaniedbania mogą jeszcze pogorszyć sytuację.

Edukacja

MNiSW wspiera programy badawcze dotyczące żywienia. W planach jest też popularyzacja zdrowej diety

Resort nauki współfinansuje programy, które mają odpowiedzieć na wyzwania związane ze zdrowiem uczniów. Ruszyła właśnie kolejna edycja programu JEŻ – Junior-Edu-Żywienie, w którym rodzice i dzieci będą uczestniczyć w badaniu dotyczącym marnowania żywności. – Innym ważnym i nowatorskim komponentem jest program telewizyjny, który będzie popularyzował zdrowe żywienie – zapowiada Maciej Gdula, wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego. Jak podkreśla, to przykład na to, jak wykorzystywać w praktyce wyniki badań naukowych.