Zostać Miss - eliminacje do konkursu Miss Polonia Województwa Łódzkiego w Manufa
Konkurs Miss Polonia to jeden z najstarszych konkursów piękności na świecie. W najbliższy weekend (12 i 13 stycznia) w Manufakturze będzie okazja, by zrobić pierwszy krok ku zdobyciu korony najpiękniejszej w regionie.
W konkursie z ponad 90-letnią tradycją mogą wziąć udział wszystkie chętne kandydatki, które marzą o reprezentowaniu regionu łódzkiego w konkursie Miss Polonia. Każda uczestniczka będzie miała szansę zaprezentować swoje wyjątkowe piękno, zewnętrzne i wewnętrzne, zdobyć tytuł Miss Polonia Województwa Łódzkiego, a później walczyć o miano Najpiękniejszej Polki.
W konkursie mogą brać udział panie z Łodzi i całego województwa łódzkiego, pomiędzy 18. a 26. rokiem życia, które posiadają polskie obywatelstwo i nie mają dzieci. W eliminacjach nie ma wymogów dotyczących wzrostu czy wagi. Szczegóły kryteriów są dostępne na stronie www.misspolonia.com.pl
Jak należy przygotować się na casting? Kandydatki powinny zabrać ze sobą buty szpilki w kolorze czarnym lub cielistym. Idealnym strojem będzie czarny lub biały top w zestawieniu z dopasowanymi spodniami, np. niebieskimi lub czarnymi jeansami. Dodatkowo, uczestniczki powinny mieć ze sobą dwuczęściowy kostium kąpielowy. Mile widziany delikatny, lekki makijaż oraz naturalnie ułożone włosy.
Eliminacje do konkursu odbędą się w Manufakturze w piątek i sobotę (12-13.01) w godzinach 12-20.
![Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji Biuro prasowe](/files/_uploaded/glownekonf_896805807,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Okulary i soczewki w sylwestrowej stylizacji
![Zima w stylu Black & White z Lee Cooper](/files/_uploaded/glownekonf_2057791647,w_169,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Zima w stylu Black & White z Lee Cooper
![Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper](/files/_uploaded/glownekonf_1530621354,w_254,wo_300,ho_169,_small.jpg)
Modne, ciepłe i z futerkiem – zimowe buty od Lee Cooper
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-innowacje_1.png)
Jedynka Newserii
![](/files/1922771799/n-biznes_1.png)
Dom i ogród
![](/files/1922771799/majdan-dom-foto-ram,w_274,_small.jpg)
Radosław Majdan: Jestem zniesmaczony tym, ile czasu poświęciliśmy na załatwianie pozwoleń na budowę domu. Teraz zastanawiamy się, czy nie wybrać planu B
Były piłkarz przyznaje, że w przypadku jego małżeństwa droga do budowy wymarzonego domu w Konstancinie-Jeziornie okazała się niezwykle długa, kręta i bardziej skomplikowana, niż się spodziewali. Uzyskiwanie niezbędnych pozwoleń trwało ponad dwa lata i nie zakończyłoby się sukcesem, gdyby nie pomoc specjalisty, który miał w tym doświadczenie. W obliczu tych problemów i kolejnych wyzwań przyszło jednak zwątpienie i myśl o rezygnacji z kontynuowania tego projektu. Radosław Majdan podkreśla jednak, że niezależnie od tego, jaką decyzję podejmą, za jakiś czas będą mieli własny, piękny dom.
Problemy społeczne
Miasta będą się starzały wolniej niż reszta kraju. Jednak w niektórych do 2050 roku seniorzy będą stanowić 37 proc. populacji
![](/files/1922771799/kmon-karpinska-seniorzy-foto2-1,w_133,_small.jpg)
Udział osób starszych w populacji Polski będzie się stopniowo zwiększał i w 2050 roku wyniesie 34 proc. Dla porównania w 12 największych miastach będzie to 31 proc. – wynika z raportu Centrum Analiz i Badań Unii Metropolii Polskich. To oznacza, że metropolie – chociaż nie wszystkie – będą się starzeć nieco wolniej niż reszta kraju. Z tym procesem wiąże się szereg wyzwań dla samorządów i zadań związanych m.in. z przygotowaniem usług dla zróżnicowanej grupy seniorów i dostosowania przestrzeni miejskiej.
Farmacja
Nowoczesne formy podania leków pozwalają uniknąć hospitalizacji. To duże ułatwienie dla pacjentów z chorobami przewlekłymi
![](/files/1922771799/podanie-ma-znaczenie-foto,w_133,_small.jpg)
Opracowywanie nowoczesnych form podania leków to odpowiedź na stale rosnącą liczbę pacjentów z chorobami przewlekłymi, m.in. onkologicznymi, hematologicznymi i psychiatrycznymi. Jeden zastrzyk zamiast codziennego łykania tabletek, wlewów czy klasycznych chemioterapii ułatwia życie pacjentom, pozwalając im uniknąć hospitalizacji, stresu i ryzyka z tym związanego oraz szybciej wrócić do codziennych zajęć. To także korzyść dla personelu medycznego i systemu ochrony zdrowia. Inicjatorzy kampanii „Podanie ma znaczenie” podkreślają, że pacjent powinien mieć wpływ na wybór formy przyjmowanego leku.