Komunikaty PR

„Rośnij Dziko” z Portem Łódź

2024-05-08  |  13:15
Biuro prasowe
Kontakt

Aleksandra Kaczorowska
Beyond Public Relations

ul. Franciszka Klimczaka 1
02-797 Warszawa
a.kaczorowska|bepr.pl| |a.kaczorowska|bepr.pl
504 907 388
www.bepr.pl
Do pobrania docx ( 0.32 MB )

Były karmniki, budki lęgowe dla ptaków, spacery z entomologiem, teraz czas na domki dla owadów. Port Łódź zaprasza dzieci wraz z rodzicami i opiekunami do wspólnej zabawy połączonej z ogromem wiedzy o bioróżnorodności w ramach programu „Rośnij Dziko”. Kolejne warsztaty z przyrodą w roli głównej odbędą się już w najbliższą sobotę (11 maja) w Sport Stacji Portu Łódź. Poprowadzi je niezastąpiony Piotr Sosnowski, twórca profilu w mediach społecznościowych „Sosna i jego sadzonki” oraz pomysłodawca projektu „Rośnij Dziko”.

Biedronki, skorki, omomiłki, złotooki – to między innymi ci mali goście zamieszkują domki dla owadów. A im jest ich więcej, tym większa bioróżnorodność, o którą Port Łódź od lat dba na swoich zielonych terenach rekreacyjnych. Wspólne działania wykonywane lokalnie mają wielką moc, stąd zrodził się pomysł projektu miłośnika natury Piotra Sosnowskiego „Rośnij Dziko”, na którego kolejną odsłonę Port Łódź zaprasza w sobotę 11 maja w godzinach 11:00 – 13:00. Spotykamy się w Sport Stacji, gdzie pod czujnym okiem specjalisty od bioróżnorodności, czyli popularnego Sosny, wspólnie tworzyć będziemy domki dla owadów. Wykonamy je samodzielnie z wykorzystaniem kluczyka do skręcania mebli IKEA oraz specjalnych śrub. Domki, w których docelowo zamiejszkają owady, wypełnimy słomą, patyczkami, rurkami trzcinowymi i innymi potrzebnymi materiałami. Nowe domy dla naszych braci mniejszych będzie można zabrać ze sobą do domu i postawić w okolicach swojego miejsca zamieszkania, w ogrodzie lub zasnieść swoje dzieło do przedszkola lub szkoły.

Zajęcia z Piotrem Sosnowskim są bezpłatne, jednak liczba miejsc jest ograniczona. Na warsztaty można zapisywać się pod adresem sosnaisadzonki@gmail.com

Piotr Sosnowski, który prowadzi warsztaty w ramach projektu „Rośnij Dziko”, to twórca profilu „Sosna i jego sadzonki” (FB, IG). Miłośnik natury, szczególnie braci mniejszych (owady, pszczoły, trzmiele i inne) oraz dziko rosnących kwiatów i roślin. Wspiera przyrodę w miastach i miasteczkach poprzez swój Projekt, w ramach, którego tworzy designerskie przestrzenie dla bezkręgowców, dzikich pszczół, owadów, gadów, płazów oraz sieje dzikie kwiaty. Pan Piotr to mieszkaniec ziemi łódzkiej, gdzie – na swojej farmie - realizuje projekt i tworzy ogród biodynamiczny, żyjąc w pełnej zgodzie z naturą.

Po warsztatach warto skorzystać z atrakcji zlokalizowanych na terenie Sport Stacji. A jest w czym wybierać! Na gości czeka tu kilkanaście propozycji aktywności fizycznej: siłownia zewnętrzna (300 mkw.), w której ćwiczyć można na 13 profesjonalnych urządzeniach, boiska do gry w piłkę nożną, koszykówkę i siatkówkę, bulodrom, tartanowa bieżnia (3 tory o długości 150 metrów), ścieżka zdrowia (100-metrowy tor przeszkód), pole do minigolfa (18 stanowisk), miasteczko rowerowe (900 mkw.), stoły do gry w ping – ponga, miejsce do gry w szachy oraz profesjonalna strefa treningowa dla psów. W weekendy w godzinach 11.00 – 19.00 działa zewnętrzna wypożyczalnia sprzętu do gry minigolfa. W Sport Stacji każdego dnia w godzinach 11:00 – 19:00 wypożyczyć można także rower dziecięcy do przejażdżki po miasteczku rowerowym. Więcej informacji na temat ceny biletów oraz zasad gry w miniogolfa znajduje się TUTAJ. Natomiast o miasteczku rowerowym w Porcie Łódź przeczytać można TUTAJ.

 

Newseria nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz inne materiały (np. infografiki, zdjęcia) przekazywane w „Biurze Prasowym”, których autorami są zarejestrowani użytkownicy tacy jak agencje PR, firmy czy instytucje państwowe.
Źródło informacji: Beyond Public Relations
Ostatnio dodane
komunikaty PR z wybranej przez Ciebie kategorii
Zwierzęta Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami Biuro prasowe
2025-05-28 | 12:00

Koniec z długami. Petsy promuje nowe podejście do opieki nad zwierzętami

Codzienne sytuacje pokazują, że proszenie o opiekę nad zwierzakiem wiąże się często z czymś więcej niż wdzięcznością. Znajoma dokarmia kota podczas urlopu, sąsiad
Zwierzęta Bezpieczne święta i sylwester z pupilem
2024-12-18 | 11:00

Bezpieczne święta i sylwester z pupilem

Okres świąteczno-noworoczny to czas radości i wspólnych chwil z bliskimi. Niestety, dla naszych pupili może to być również czas stresu i zagrożeń.
Zwierzęta „Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!
2024-12-17 | 07:00

„Woda opadła, psy zostały” – teraz czas na Łódź!

Ponad 1 300 000 zł – tyle pieniędzy jest potrzebnych, aby bezdomne psy z województw dolnośląskiego i opolskiego mogły wrócić do schronisk, które

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Qczaj: Na drogach szybkiego ruchu lubię mocniej wcisnąć pedał gazu. Niebawem planuję też zrobić prawo jazdy na motocykl

Trener podkreśla, że decyzja o zrobieniu prawa jazdy była jedną z najlepszych w jego życiu. Teraz, kiedy odpowiedni dokument ma już w kieszeni, z ogromną przyjemnością wsiada za kierownicę i mknie przed siebie. Najbardziej lubi drogi szybkiego ruchu, bo tam może mocniej wcisnąć pedał gazu. W innych okolicznościach jednak jeździ z dużą rozwagą, dostosowując prędkość do warunków panujących na jezdni. Qczaj zdradza też, że kolejnym krokiem będzie kurs na prawo jazdy na motocykl.

Edukacja

Uczelnie zaczynają wspólnie walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji. Ruszają badania nad skalą problemu

Szkoły wyższe chcą aktywniej walczyć ze zjawiskiem mobbingu i dyskryminacji zarówno wobec pracowników, jak i studentów. W ramach projektu Bezpieczna Uczelnia będą się wymieniać dobrymi praktykami w zakresie polityki antymobbingowej. Zostaną przeprowadzone także badania na temat obecnej sytuacji w środowisku akademickim. Dotychczasowe badania prowadzone przez Fundację Science Watch Polska wskazują, że mobbing to dość powszechne zjawisko na uczelniach, które przybiera charakterystyczne dla środowiska formy.

Edukacja

Polki coraz bardziej świadomie podchodzą do profilaktyki nowotworów piersi. Wciąż jednak blisko połowa się nie bada

Profilaktyka raka piersi przestaje być dla Polek źródłem lęku i tematem tabu. Coraz częściej motywacją do wykonania badań jest odpowiedzialność za siebie i bliskich – wynika z najnowszego badania Maison & Partners dla Henkel Polska. 36 proc. kobiet jako motywację wskazało rekomendacje lekarskie, a 30 proc. – potrzebę dbania o swój organizm. Mimo że około 40 proc. kobiet w wieku 20–60 lat bada się regularnie, wykonując badania palpacyjne czy USG, podobny odsetek nie bada się wcale, a co piąta deklaruje, że w ogóle nie interesuje się tym tematem.