Kabanosy Nasze Polskie - odpowiedź na potrzeby konsumentów
Jesień to idealna pora na rodzinne spacery połączone z grzybobraniem!
W tym czasie nie może zabraknąć pożywnej przekąski dla całej rodziny –
Kabanosów Naszych Polskich dostępnych w 6 apetycznych smakach.
Jesienią las staje się czarodziejski, pełen zapachów i kolorów. To również najlepszy moment na rodzinny spacer i grzybobranie, ponieważ wtedy las jest wypełniony grzybami, które chowają się w różne kąty. Grzybobranie to świetny sposób na spędzenie wolnego czasu w rodzinnym gronie.
Aby dzieciom i rodzicom nie zabrakło dobrej energii podczas takich wypraw, trzeba pamiętać o pożywnych przekąskach. Naszą propozycją na tę okazję są Kabanosy Nasze Polskie oferowane pod marką DUDA. Dostępne w następujących wariantach: klasyczne, wieprzowe, kabanosy z serem, drobiowo-wieprzowe, pikantne, z boczkiem oraz z pomidorami i ziołami.
Jak podkreśla Beata Mroziuk, Dyrektor ds. marketingu Zakładów Mięsnych Silesia:
„Z żywieniowego punktu widzenia mięso jest bardzo ważnym i wartościowym składnikiem naszej diety, ponieważ stanowi źródło białka o wysokiej wartości biologicznej, zapewniającego prawidłowy rozwój, energię i zdrowie organizmu. Cechą wspólną kabanosów Nasze Polskie jest wysoka zawartość mięsa, które jest źródłem witamin. Badania dotyczące analizy diety Polaków wskazują, że 18% białka, 9% żelaza, 16% witaminy B1 i 13% witaminy B2 jakie spożywamy w codziennej diecie pochodzi właśnie z mięsa wieprzowego [1]. „
Dlatego przy takich okazjach jak grzybobranie nie może zabraknąć z nami Kabanosów Naszych Polskich, które są pożywną przekąską i wartościowym źródłem energii.
Linia Nasze Polskie pod marką Duda produkowana jest w zakładach ZM Silesii w Sosnowcu. Sięgając po te produkty konsumenci mają pewność, że kupują wyrób wyprodukowany w Polsce, z mięsa pochodzącego wyłącznie z Polski oraz przez firmę ze 100-proc. polskim kapitałem.
[1] „Wieprzowina mięsem bezpiecznym dla konsumentów”, opracowanie i wyniki badań laboratoryjnych Praca zbiorowa pod kierunkiem: dr. inż. Tadeusza Blicharskiego Polski Związek Hodowców i Producentów Trzody Chlewnej „POLSUS”

Klub Pomagania i Niemarnowania WINIARY zmienia codzienność polskich szkół

Polskie słodycze na polskie święta – Boże Narodzenie z ofertą Colian

Ciao a tutti, czyli włoski jarmark znów na rynku Manufaktury
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta
Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.
Moda
Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.
Infrastruktura
Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.