News powiązane z inwestycje długoterminowe

2020-01-20 | 06:15
Finanse
Pracownicze plany kapitałowe to szansa dla polskiej giełdy. Dzięki nim mogą na niej zadebiutować nowe spółki News powiązane z inwestycje długoterminowe

Pracownicze plany kapitałowe to szansa dla polskiej giełdy. Dzięki nim mogą na niej zadebiutować nowe spółki

Programy emerytalne, które zakładają inwestowanie środków przyszłych emerytów, mogą być szansą na rozwój rynku giełdowego. Większa liczba długoterminowych inwestorów powinna skłonić kolejne podmioty do debiutu na warszawskim parkiecie. – Projekty infrastrukturalne, ekologiczne czy technologiczne wymagają długoterminowego kapitału, a PPK są idealnym narzędziem, żeby go zbudować – ocenia Marcin Obroniecki z Ministerstwa Finansów.
więcej
2016-03-04 | 06:50
Inwestycje
Rośnie liczba osób oszczędzających na emeryturę na własną rękę. O przyszłości myśli jednak zaledwie co piąty z nas

Rośnie liczba osób oszczędzających na emeryturę na własną rękę. O przyszłości myśli jednak zaledwie co piąty z nas

Choć liczba indywidualnych kont emerytalnych jest obecnie najwyższa od 2009 roku, to większość z nas nie myśli o emeryturze. Zaledwie 21,7 proc. Polaków deklaruje, że odkłada pieniądze na przyszłość poza obowiązkowymi składkami. Jeśli już oszczędzamy, to raczej na czarną godzinę. Tymczasem dzięki kontom IKE i IKZE możemy uniknąć podatku od zysków kapitałowych, uwzględnić wpłaconą kwotę w deklaracji PIT oraz przede wszystkim znacznie zwiększyć swoją przyszłą emeryturę.
więcej

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Motoryzacja

Zdrowie

Julia Kamińska: Nie zawsze badałam się regularnie. Ale kiedy zaczęłam mieć problemy zdrowotne, to się przestraszyłam

Aktorka przyznaje, że był w jej życiu taki moment, kiedy mocno zaniepokoił ją stan jej zdrowia. Najadła się wtedy sporo strachu, ale z tego przykrego doświadczenia wyciągnęła też ważne wnioski na przyszłość. Od tamtego czasu nie zaniedbuje więc regularnych badań kontrolnych.

Sport

Trening siłowy może mieć umiarkowane działanie przeciwdepresyjne. Naukowcy rekomendują jego włączenie do procesu leczenia

Aktywność fizyczna może zwiększać skuteczność leczenia przeciwdepresyjnego. Naukowcy z Uniwersytetu w Santo Amaro wykazali jednak, że szczególnie dobre efekty udaje się osiągnąć, stosując trening siłowy. Jak podkreślają, nie oznacza to, że ćwiczenia powinny zastępować konwencjonalną terapię przeciwdepresyjną. Mogą natomiast ją wspomóc i być wsparciem dla chorych na postać lekooporną choroby, która jest główną przyczyną samobójstw na świecie. Według WHO z depresją zmaga się 350 mln ludzi i 4 mln Polaków. To ponad 10 proc. populacji naszego kraju.