Newsy

Adam Strycharczuk o „TTBZ”: Dopiero co wyszedłem ze szpilek. Ta „trzęsiawka” z windy jeszcze nie zeszła ze mnie do końca i to przełoży się na moje ocenianie

2020-03-05  |  06:22
Mówi:Adam Strycharczuk
Funkcja:juror 13. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”
 • MP4
 • Youtuber jeszcze niedawno sam był uczestnikiem show „Twoja twarz brzmi znajomo” i pamięta ogromne emocje, jakie towarzyszyły przygotowaniom, występom i werdyktom jurorów, a teraz stanie po drugiej stronie i będzie oceniał innych. Artysta ma nadzieję, że jego doświadczenia okażą się niezwykle pomocne, bo przecież zna już od podszewki kulisy takich występów. Nie ma wątpliwości, że zamiana ról nie będzie łatwa.

  Adam Strycharczuk jest zwycięzcą 12. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” i jurorem nowego, 13. już sezonu show. Artysta podkreśla, że wciąż ma w pamięci emocje związane ze swoim udziałem w „TTBZ”, ale zdaje sobie też sprawę z tego, że teraz musi nabrać dystansu i dobrze wypełnić kolejne zadanie.

  – Jestem na świeżo po całym tym zamieszaniu, dopiero co wyszedłem z tych szpilek i myślę, że na pewno przełoży się to na moje ocenianie, dlatego że jeszcze ta „trzęsiawka" z windy ze mnie nie zeszła do końca. Ale też obiecałem sobie, że będę takim obiektywnym widzem jak przed telewizorem, że po prostu patrzę i mówię: „O, wiesz, no, to takie sobie" albo „Wow, wow, jestem w szoku". Więc mam nadzieję, że zachowam trzeźwe spojrzenie na to wszystko – mówi agencji Newseria Adam Strycharczuk, juror 13. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

  Tłumaczy, że jako juror będzie zwracał uwagę przede wszystkim na to, jak dany uczestnik wpasuje się w inną postać. Na występ składa się bowiem szereg czynników – wokal, stylizacja, choreografia, a nawet naśladowanie scenicznych ruchów danej gwiazdy. W tym programie nie wystarczy czysto zaśpiewać lub po swojemu zinterpretować czyjś utwór. Tutaj trzeba zrobić to na tyle mistrzowsko, by wykonanie i sceniczny wizerunek były w stu procentach zgodne z oryginałem.

  – To, co zawsze w programie najbardziej mnie łapało za serce, to to, jak ludzie potrafili, raz, przekazać jakąś część siebie spod tej maski i swoje prawdziwe emocje, a dwa – jak najlepiej odwzorować oryginał. To zbliżenie się do barwy głosu i oddanie charakterystycznych gestów zawsze przykuwa uwagę. Będę się więc starał połączyć te dwie cechy – i czyjeś wnętrze, i tę dbałość o detale – tłumaczy.

  Adam Strycharczuk przyznaje, że dla niego bycie uczestnikiem show, które wymaga takiej kreatywności, było niesamowitym wyzwaniem i nie lada przeżyciem. Choć zawodowo specjalizuje się w parodiowaniu gwiazd, to w programie nie było miejsca na żadne niedociągnięcia.

  – Dla mnie program był cudowną przygodą. Z jednej strony czymś zupełnie nowym, z drugiej strony – ogromnym warsztatem, który dostałem, i wokalnie, i pod względem obycia scenicznego. Przede wszystkim obcowaliśmy między sobą z cudownymi ludźmi, zawiązały się nowe przyjaźnie z uczestnikami. I tak samo teraz przychodząc tu jako juror, znam się ze wszystkimi. Naprawdę wspaniali ludzie pracują przy tym programie. Wspominam więc ten czas jak najlepiej i bardzo się cieszę, że to będzie teraz kontynuowane – mówi.

  Adam Strycharczuk w fotelu jurora zastąpi Pawła Królikowskiego. Aktor zmarł 27 lutego.

  Czytaj także

  Więcej ważnych informacji

  Kalendarium

  Festiwal Biegowy Tauron 2020
  Biogen

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Patronat Newserii

  Muzyka

  Paula Tumala: Dzięki Donatanowi moje życie nabrało kolorów. Wiele kobiet chciałoby być na moim miejscu i jestem mu dozgonnie wdzięczna, że wybrał mnie jako Słowiankę

  To właśnie Donatanowi Paula Tumala zawdzięcza swoją popularność. Muzyk dostrzegł w niej potencjał i niewątpliwie jest ojcem jej sukcesu. Modelka wzięła udział w kilku jego teledyskach, ale największy rozgłos przyniosła jej rola Słowianki w klipie do utworu „My, Słowianie” nagranym wspólnie z Cleo. Tę współpracę wspomina jako jeden z najlepszych momentów w swoim życiu. Zapewnia też, że gdyby padła kolejna taka propozycja, na pewno by nie odmówiła.

  Jak korzystać z materiałów Newserii?

  Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

  Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

  Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

  Gwiazdy

  Kinga Sawczuk: Ekologia zawsze była mi bliska, ponieważ byłam harcerką. Żyjemy na tej planecie wspólnie i każdy powinien dbać o środowisko

  Influencerka wzięła udział w akcji  Clean Up The World polegającej na wspólnym sprzątaniu świata przez osoby rozpoznawalne. Towarzyszył jej dziennikarz Kuba Adamiak, z którym współprowadzi e-lekcje przyrody w ramach projektu edukacyjnego Eco Studio Electro-System. Tłumaczy, że kontakt z przyrodą od zawsze był dla niej niezwykle ważny. Kinga Sawczuk zaznacza, że współczesne media powinny poszerzać świadomość ekologiczną społeczeństwa. Dzięki temu ludzie będą wiedzieć, jak postępować z niebezpiecznymi odpadami, które zagrażają środowisku przyrodniczemu.

  Ochrona środowiska

  Polska w gronie państw najbardziej zagrożonych deficytem wody. Spodziewane dramatyczne konsekwencje społeczne i gospodarcze

  – W Polsce do 2025 roku kryzys wodny będzie się pogłębiał, później będzie już tylko gorzej. Biznesy wodochłonne oczywiście wiedzą o tych analizach i one będą wycofywać się od nas w kierunku krajów, gdzie ten kryzys wodny jest mniejszy – mówi Kamil Wyszkowski, prezes UN Global Compact w Polsce. Jak wskazuje, Polska jest jednym z najuboższych w wodę krajów w Europie i na dodatek ma problem z jej magazynowaniem. Poziom retencji oscyluje wokół 6 proc., podczas gdy np. w Hiszpanii przekracza 40 proc. Jednak problem z niedoborem wody gwałtownie zaostrza się nie tylko w naszym kraju, ale i na całym świecie. – Konsekwencje będą potężne. To będzie wielka wędrówka ludów i prawdopodobnie wojna o wodę, zasoby i żywność – mówi ekspert.