Newsy

Adam Strycharczuk o „TTBZ”: Dopiero co wyszedłem ze szpilek. Ta „trzęsiawka” z windy jeszcze nie zeszła ze mnie do końca i to przełoży się na moje ocenianie

2020-03-05  |  06:22
Play
Current Time 0:00
/
Duration Time 0:00
Remaining Time -0:00
Stream Type LIVE
Loaded: 0%
Progress: 0%
00:00
Fullscreen
00:00
Mute
Playback Rate
1
    Mówi:Adam Strycharczuk
    Funkcja:juror 13. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”
  • MP4
  • Youtuber jeszcze niedawno sam był uczestnikiem show „Twoja twarz brzmi znajomo” i pamięta ogromne emocje, jakie towarzyszyły przygotowaniom, występom i werdyktom jurorów, a teraz stanie po drugiej stronie i będzie oceniał innych. Artysta ma nadzieję, że jego doświadczenia okażą się niezwykle pomocne, bo przecież zna już od podszewki kulisy takich występów. Nie ma wątpliwości, że zamiana ról nie będzie łatwa.

    Adam Strycharczuk jest zwycięzcą 12. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo” i jurorem nowego, 13. już sezonu show. Artysta podkreśla, że wciąż ma w pamięci emocje związane ze swoim udziałem w „TTBZ”, ale zdaje sobie też sprawę z tego, że teraz musi nabrać dystansu i dobrze wypełnić kolejne zadanie.

    – Jestem na świeżo po całym tym zamieszaniu, dopiero co wyszedłem z tych szpilek i myślę, że na pewno przełoży się to na moje ocenianie, dlatego że jeszcze ta „trzęsiawka" z windy ze mnie nie zeszła do końca. Ale też obiecałem sobie, że będę takim obiektywnym widzem jak przed telewizorem, że po prostu patrzę i mówię: „O, wiesz, no, to takie sobie" albo „Wow, wow, jestem w szoku". Więc mam nadzieję, że zachowam trzeźwe spojrzenie na to wszystko – mówi agencji Newseria Adam Strycharczuk, juror 13. edycji programu „Twoja twarz brzmi znajomo”.

    Tłumaczy, że jako juror będzie zwracał uwagę przede wszystkim na to, jak dany uczestnik wpasuje się w inną postać. Na występ składa się bowiem szereg czynników – wokal, stylizacja, choreografia, a nawet naśladowanie scenicznych ruchów danej gwiazdy. W tym programie nie wystarczy czysto zaśpiewać lub po swojemu zinterpretować czyjś utwór. Tutaj trzeba zrobić to na tyle mistrzowsko, by wykonanie i sceniczny wizerunek były w stu procentach zgodne z oryginałem.

    – To, co zawsze w programie najbardziej mnie łapało za serce, to to, jak ludzie potrafili, raz, przekazać jakąś część siebie spod tej maski i swoje prawdziwe emocje, a dwa – jak najlepiej odwzorować oryginał. To zbliżenie się do barwy głosu i oddanie charakterystycznych gestów zawsze przykuwa uwagę. Będę się więc starał połączyć te dwie cechy – i czyjeś wnętrze, i tę dbałość o detale – tłumaczy.

    Adam Strycharczuk przyznaje, że dla niego bycie uczestnikiem show, które wymaga takiej kreatywności, było niesamowitym wyzwaniem i nie lada przeżyciem. Choć zawodowo specjalizuje się w parodiowaniu gwiazd, to w programie nie było miejsca na żadne niedociągnięcia.

    – Dla mnie program był cudowną przygodą. Z jednej strony czymś zupełnie nowym, z drugiej strony – ogromnym warsztatem, który dostałem, i wokalnie, i pod względem obycia scenicznego. Przede wszystkim obcowaliśmy między sobą z cudownymi ludźmi, zawiązały się nowe przyjaźnie z uczestnikami. I tak samo teraz przychodząc tu jako juror, znam się ze wszystkimi. Naprawdę wspaniali ludzie pracują przy tym programie. Wspominam więc ten czas jak najlepiej i bardzo się cieszę, że to będzie teraz kontynuowane – mówi.

    Adam Strycharczuk w fotelu jurora zastąpi Pawła Królikowskiego. Aktor zmarł 27 lutego.

    Czytaj także

    Kalendarium

    Więcej ważnych informacji

    Jedynka Newserii

    Jedynka Newserii

    Muzyka

    Media

    Przygotowania do Polsat Hit Festiwal trwają cały rok. To olbrzymie przedsięwzięcie logistyczne

    Już dziś wieczorem w Operze Leśnej w Sopocie startuje Polsat Hit Festiwal. Maciej Rock, jeden z prowadzących to wydarzenie, podkreśla, że w przygotowanie takiego projektu angażują się setki osób, którym powierzone są określone zadania. By w stu procentach zrealizować założony scenariusz, trzeba włożyć wiele wysiłku, bo przy tak prestiżowej imprezie nie ma miejsca na przypadek. Prezenter nie urywa, że mimo wieloletniego doświadczenia zawodowego, przed wyjściem na scenę towarzyszy mu stres.

    Polityka

    Kampania prezydencka na ostatniej prostej. Temat ochrony zdrowia na drugim planie

    Zdaniem przedstawicieli Naczelnej Izby Lekarskiej temat ochrony zdrowia w kampanii prezydenckiej, prowadzonej przed I turą wyborów, zszedł na dalszy plan. Kandydaci na najwyższy urząd w Polsce nie podawali – poza tematem składki zdrowotnej – w tym obszarze konkretów, a skupili się na kampanijnych ogólnikach i zapewnieniach. Zabrakło poruszenia wielu ważnych kwestii dotyczących m.in. przyszłości zawodów medycznych, kształcenia lekarzy, walki z agresją wobec medyków czy pomysłów na skrócenie kolejek do specjalistów i poprawy finansowania.

    Nasza strona używa cookies między innymi w celu gromadzenia statystyk oraz prawidłowego funkcjonowania serwisu. Korzystanie z witryny bez zmiany ustawień Twojej przegladarki oznacza, że ciasteczka będa zapisywane na Twoim urządzeniu. Pamietaj, że zawsze możesz zmienić te ustawienia. Kliknij tutaj aby zamknąć