Newsy

Adrianna Śledź: Podczas gali MMA walczę z Lil Masti. Na razie nie spodziewam się cudów, mam jednak bardzo duży potencjał

2021-05-28  |  06:21
Mówi:Adrianna Śledź, uczestniczka programu „One Night Squad”
Magda Wójcik, uczestniczka programu „One Night Squad”
Beata „Ata” Postek, uczestniczka programu „One Night Squad”

Uczestniczka programu „One Night Squad” chce na stałe związać się z MMA. Przez ostatnie tygodnie intensywnie trenowała do swojej pierwszej walki. Adrianna Śledź stoczy pojedynek podczas dzisiejszej gali FEN 34: TOTALbet Fight Night. Jej przeciwniczką będzie dużo bardziej doświadczona zawodniczka – Lil Masti, czyli Aniela Bogusz. Adrianna Śledź przyznaje, że stresuje się zbliżającym pojedynkiem w klatce. Jej obawę budzi przede wszystkim to, że nie miała wystarczająco dużo czasu na solidne przygotowanie się do starcia.

Adrianna Śledź zyskała rozpoznawalność dzięki udziałowi w programie „Love Island” w 2019 roku. Od tej pory aktywnie udziela się w social mediach. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 200 tys. osób.

– Występuję na gali MMA, walczę z Lil Masti i obecnie zajmuję się głównie tym. Codziennie trenuję, nawet dwa razy dziennie. Przygotowuję się, ponieważ chcę być najlepsza w tej dziedzinie sportu. Niestety nie miałam dużo czasu, żeby się przygotować. Dostałam propozycję last minute i szybko podjęłam decyzję. Lubię wyzwania, jestem odważna, nie boję się, dlatego też jutro zamknę się po raz pierwszy w oktagonie – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Adrianna Śledź.

Uczestniczka programu „One Night Squad” tłumaczy, że występ na gali nie będzie w jej przypadku jednorazowym doświadczeniem. Chociaż podpisała już umowę, zaznacza, że nie chce ograniczać się do jednej konfederacji. Zamierza uważnie przeanalizować propozycje, które dostanie w przyszłości, i wybrać tę, która okaże się dla niej najkorzystniejsza. Podchodzi do debiutanckiego występu bardzo poważnie i przyznaje, że martwi ja niedostateczna liczba treningów.    

– Nie boję się, ale jestem zestresowana, bo to dla mnie coś nowego. Mówi się, że pierwsze koty za płoty. Gdy już będę miała za sobą pierwszy raz, nic mnie nie przestraszy. Na razie nie spodziewam się cudów, ponieważ w ciągu tak krótkiego czasu nie można nauczyć się dużo. Mam jednak bardzo duży potencjał. Mój trener Antoni Chmielewski bardzo mnie motywuje. Powtarza, że cieszy się, gdy przychodzą do niego ludzie z powołania, więc jestem i zobaczymy, co się wydarzy – tłumaczy.

Magda Wójcik, koleżanka Adrianny Śledź z programu „One Night Squad”, wspiera jej decyzję o udziale w gali MMA. Chociaż nie lubi tego typu rozrywki, będzie trzymała za nią kciuki i kibicowała jej z widowni. Ma nadzieję, że obecność znajomych z programu doda Adriannie otuchy i zagrzeje ją do walki.

– Ja dostałam propozycję pójścia do MMA, ale to nie jest mój styl. Ja nie lubię agresji. Nie lubię nawet oglądać takich sportów, ponieważ zawsze przeżywam ból razem z zawodnikami. Gdy komuś krwawi nos, nie chcę na to patrzeć. Boję się krwi, boję się bólu, więc absolutnie nigdy nie zdecydowałabym się na oktagon – mówi Magda Wójcik.

Podobnego zdania jest również Beata „Ata” Postek. Zaznacza, że gdyby dostała propozycję udziału w gali MMA, nie przyjęłaby jej. Sztuki walki nie są sportem, który preferuje.

– Nienawidzę, gdy ludzie się biją. W życiu nikogo nie uderzyłam i nikt nie uderzył mnie. Chcę, by tak zostało. Mogę wspierać dziewczyny. Jeżeli chcą, to niech się biją, ale ja będę tylko patrzeć – tłumaczy.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Edyta Herbuś: Przez 20 lat taniec to była bardzo intensywna praca i moja inwestycja na życie. Może trochę mało było dzieciństwa

Tancerka wspomina, że kiedy jako dziewięciolatka  stanęła na parkiecie, to wiedziała już, że ta pasja będzie dominować nad innymi. Godziny ćwiczeń, chęć sprawdzenia się w różnych stylach tańca i skomplikowane układy choreograficzne wymagały od niej sporo czasu, wysiłku, determinacji i silnej woli. Ale to wszystko dawało jej radość i było ciągłym oczekiwaniem na kolejne etapy, kolejne szkolenia, obozy, taneczne klasy i mistrzostwa. Zaangażowanie się opłaciło. Dziś jest jedną z najbardziej uznanych polskich tancerek i odczuwa satysfakcję, kiedy swoje doświadczenia i umiejętności może wykorzystać również na planach różnych produkcji czy na teatralnej scenie.

Gwiazdy

Michał Baryza: Gdy zmarła moja babcia, zmarłem też ja. Nie potrafiłem się podnieść, nie nagrywałem żadnych storek

Uczestnik programu „One Night Squad” przeżywał ostatnio bardzo trudne chwile. Ukochana babcia Michała Baryzy odeszła. Swoim smutkiem dzielił się z fanami za pośrednictwem social mediów. Tłumaczy, że publikowanie pełnych żalu relacji było dla niego bardzo trudne, ponieważ nigdy nie należał do osób, które publicznie opowiadają o swoich emocjach i rozterkach. Stwierdził jednak, że jeśli nagrania pomogą komuś przebrnąć przez okres żałoby, warto się przełamać i opowiedzieć o uczuciach towarzyszących po stracie.

Handel

Co dziesiąty polski konsument został wprowadzony w błąd i namówiony do zakupu podróbek. Handel podrobionymi towarami w UE kwitnie

6,8 proc. towarów importowanych do Unii Europejskiej jest podrobionych. Ich wartość przekracza 121 mld euro – wynika z badań Urzędu UE ds. Własności Intelektualnej (EUIPO) oraz Organizacji Współpracy Gospodarczej i Rozwoju (OECD). Podróbki mogą stanowić poważne zagrożenie dla zdrowia i bezpieczeństwa konsumentów, zwłaszcza z powodu narażenia na niebezpieczne substancje chemiczne. Szkodzą także gospodarce. – Straty producentów w Unii Europejskiej szacujemy na dziesiątki miliardów euro rocznie. Podróbki są problemem szczególnie dla mniejszych firm, które nie mają funduszy, aby monitorować rynek i sprawdzać, czy ich prawa własności intelektualnej są naruszane – zaznacza Nathan Wajsman, główny ekonomista EUIPO.

Technologie

W USA zatwierdzono bardzo skuteczny lek na otyłość i nadwagę. Zmniejsza masę ciała o blisko 20 proc. [DEPESZA]

To może być przełom w leczeniu otyłości. Wyniki czterech niezależnych badań klinicznych potwierdziły, że preparat Wegovy, skuteczny dotąd w leczeniu cukrzycy, powoduje też długotrwały spadek masy ciała o 17–18 proc. Terapia zostanie uruchomiona w USA jeszcze w tym miesiącu. Lek dostarcza hormon, który odpowiada za uczucie sytości i w ten sposób zmniejsza apetyt. Na całym świecie z otyłością żyje około 650 mln dorosłych.