Newsy

Adrianna Śledź: Podczas gali MMA walczę z Lil Masti. Na razie nie spodziewam się cudów, mam jednak bardzo duży potencjał

2021-05-28  |  06:21
Mówi:Adrianna Śledź, uczestniczka programu „One Night Squad”
Magda Wójcik, uczestniczka programu „One Night Squad”
Beata „Ata” Postek, uczestniczka programu „One Night Squad”
 • MP4
 • Uczestniczka programu „One Night Squad” chce na stałe związać się z MMA. Przez ostatnie tygodnie intensywnie trenowała do swojej pierwszej walki. Adrianna Śledź stoczy pojedynek podczas dzisiejszej gali FEN 34: TOTALbet Fight Night. Jej przeciwniczką będzie dużo bardziej doświadczona zawodniczka – Lil Masti, czyli Aniela Bogusz. Adrianna Śledź przyznaje, że stresuje się zbliżającym pojedynkiem w klatce. Jej obawę budzi przede wszystkim to, że nie miała wystarczająco dużo czasu na solidne przygotowanie się do starcia.

  Adrianna Śledź zyskała rozpoznawalność dzięki udziałowi w programie „Love Island” w 2019 roku. Od tej pory aktywnie udziela się w social mediach. Jej profil na Instagramie śledzi ponad 200 tys. osób.

  – Występuję na gali MMA, walczę z Lil Masti i obecnie zajmuję się głównie tym. Codziennie trenuję, nawet dwa razy dziennie. Przygotowuję się, ponieważ chcę być najlepsza w tej dziedzinie sportu. Niestety nie miałam dużo czasu, żeby się przygotować. Dostałam propozycję last minute i szybko podjęłam decyzję. Lubię wyzwania, jestem odważna, nie boję się, dlatego też jutro zamknę się po raz pierwszy w oktagonie – mówi w rozmowie z agencją Newseria Lifestyle Adrianna Śledź.

  Uczestniczka programu „One Night Squad” tłumaczy, że występ na gali nie będzie w jej przypadku jednorazowym doświadczeniem. Chociaż podpisała już umowę, zaznacza, że nie chce ograniczać się do jednej konfederacji. Zamierza uważnie przeanalizować propozycje, które dostanie w przyszłości, i wybrać tę, która okaże się dla niej najkorzystniejsza. Podchodzi do debiutanckiego występu bardzo poważnie i przyznaje, że martwi ja niedostateczna liczba treningów.    

  – Nie boję się, ale jestem zestresowana, bo to dla mnie coś nowego. Mówi się, że pierwsze koty za płoty. Gdy już będę miała za sobą pierwszy raz, nic mnie nie przestraszy. Na razie nie spodziewam się cudów, ponieważ w ciągu tak krótkiego czasu nie można nauczyć się dużo. Mam jednak bardzo duży potencjał. Mój trener Antoni Chmielewski bardzo mnie motywuje. Powtarza, że cieszy się, gdy przychodzą do niego ludzie z powołania, więc jestem i zobaczymy, co się wydarzy – tłumaczy.

  Magda Wójcik, koleżanka Adrianny Śledź z programu „One Night Squad”, wspiera jej decyzję o udziale w gali MMA. Chociaż nie lubi tego typu rozrywki, będzie trzymała za nią kciuki i kibicowała jej z widowni. Ma nadzieję, że obecność znajomych z programu doda Adriannie otuchy i zagrzeje ją do walki.

  – Ja dostałam propozycję pójścia do MMA, ale to nie jest mój styl. Ja nie lubię agresji. Nie lubię nawet oglądać takich sportów, ponieważ zawsze przeżywam ból razem z zawodnikami. Gdy komuś krwawi nos, nie chcę na to patrzeć. Boję się krwi, boję się bólu, więc absolutnie nigdy nie zdecydowałabym się na oktagon – mówi Magda Wójcik.

  Podobnego zdania jest również Beata „Ata” Postek. Zaznacza, że gdyby dostała propozycję udziału w gali MMA, nie przyjęłaby jej. Sztuki walki nie są sportem, który preferuje.

  – Nienawidzę, gdy ludzie się biją. W życiu nikogo nie uderzyłam i nikt nie uderzył mnie. Chcę, by tak zostało. Mogę wspierać dziewczyny. Jeżeli chcą, to niech się biją, ale ja będę tylko patrzeć – tłumaczy.

  Czytaj także

  Transmisje online

  Kalendarium

  Więcej ważnych informacji

  Jedynka Newserii

  Jedynka Newserii

  Media

  Gwiazdy

  Piotr Żyła: Ostatni sezon był bardzo dobry i udało mi się zrealizować dużą część mojego planu. Ale cały czas jest jeszcze coś do poprawy i chcę być na coraz wyższym poziomie

  Sportowiec podkreśla, że każdy medal w skokach narciarskich ma swoją niepowtarzalną wartość, jest okupiony ciężką pracą i kosztuje wiele wyrzeczeń. Każde zwycięstwo smakuje inaczej i nie da się porównać, co przyszło łatwiej, a co trudniej. On sam w minionym sezonie dopisał do swojego konta kolejne sukcesy, między innymi obronił wywalczony przed dwoma laty w Oberstdorfie tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Piotr Żyła nie ukrywa, że treningi pochłaniają mnóstwo czasu, ale nie wyobraża sobie już bez nich życia. I choć osiągnął bardzo dużo, to nie zamierza odcinać kuponów od sławy, wciąż chce się rozwijać i doskonalić.

  Problemy społeczne

  Młode Polki rzadziej chcą zostawać mamami. Decyzji o macierzyństwie towarzyszy mnóstwo obaw

  Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 32 proc. ankietowanych kobiet w wieku 18–45 lat planuje potomstwo w bliższej lub dalszej perspektywie, natomiast 68 proc. nie ma takich planów. Pary nie chcą w tym momencie decydować się na dziecko z wielu powodów. Biorą pod uwagę m.in. kwestie finansowe, czyli problem z uzyskaniem kredytu i zakupem mieszkania, ale także wysokie ceny najmu. Kobiety obawiają się także tego, czy zniosą trudy porodu, poradzą sobie z opieką nad dzieckiem, partner zapewni im poczucie bezpieczeństwa i czy po urlopie macierzyńskim uda im się wrócić do pracy.