Newsy

Agustin Egurrola autorem choreografii do ceremonii otwarcia mistrzostw świata w piłce siatkowej

2014-08-29  |  06:55

W sobotę w Warszawie rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce siatkowej. Mecz otwarcia między Polską a Serbią odbędzie się na Stadionie Narodowym, a poprzedzi go oficjalna ceremonia otwarcia. Za choreografię inauguracji odpowiedzialny jest Agustin Egurrola, który uważa, że otwarcie mistrzostw w Polsce sprawi, że inne siatkarskie imprezy będą rozpoczynane z równie wielką pompą.

W trakcie ceremonii otwarcia na płycie stadionu wystąpi ponad trzy tysiące osób. Wśród nich znajdzie się blisko setka tancerzy z formacji VOLT oraz członkowie grup młodzieżowych ze szkoły Agustina Egurroli. Ich występ ma zostać zakończony efektowną „kartoniadą”, stworzoną wspólnie z kibicami.

Od dwóch tygodni 130 tancerzy ma zgrupowanie, gdzie cały czas przygotowuje choreografię taką, jaka będzie na stadionie. Obejrzy ją 60 tysięcy osób i show musi być tak stworzone, aby zobaczyła go każda osoba. Nie możemy więc kierować naszego układu w jedną stronę, tylko do widowni wokół, co jest sporą trudnością – tłumaczy Egurrola.

Oprócz publiczności znajdującej się na stadionie inaugurację obejrzą miliony osób przed telewizorami. Transmisja otwarcia będzie pokazywana na żywo w 168 krajach. Choreograf i juror programu „Mam Talent” ma nadzieję, że rozpoczęcie siatkarskiego mundialu zostanie zapamiętane na całym świecie i da przykład innym krajom, jak otwierać tego typu imprezy.

Po raz pierwszy mistrzostwa świata w siatkówce odbywają się na stadionie piłkarskim. Pierwszy raz na meczu otwarcia będzie tak ogromna widownia i otwarcie z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory, gdy oglądałem wszystkie otwarcia siatkarskich mistrzostwa świata, były one dość skromne. Teraz zobaczymy wielką inaugurację i mam nadzieję, że zapoczątkuje to nową tradycję – siatkówka trafi na stadiony i otwarcia będą takie, jak na mistrzostwach Europy w piłce nożnej czy mundialu. Cieszę się, że Polska jest prekursorem. Niesie to ze sobą ogromne oczekiwania, ale myślę, że damy radę i cele zostaną zrealizowane – stwierdza choreograf.

Inauguracja mistrzostw świata to także występy gwiazd muzyki. Przed meczem Polska-Serbia zaprezentują się Margaret i Cleo, a za całość oprawy muzycznej odpowiedzialny będzie DJ Adamus.

Muzykę na otwarcie przygotował DJ Adamus. Chciał, aby brzmiało to nowocześnie i światowo. Myślę, że świat zobaczy to, co Polska ma najlepsze – dodaje Egurrola.

Mistrzostwa świata w piłce siatkowej w Polsce potrwają do 21 września. Finał odbędzie się w katowickim Spodku. Oprócz Warszawy i Katowic mecze będą się odbywać w Bydgoszczy, Gdańsku, Sopocie, Łodzi, Krakowie oraz we Wrocławiu.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Gwiazdy

Katarzyna Grochola: Wystrzegam się polecania książek, bo to ogranicza potencjalną liczbę czytelników

Pisarka pojawiła się na promocji książki Doroty Goldpoint zatytułowanej „Serce nie ma zmarszczek. The Inner Power”. Celem publikacji jest złożenie hołdu kobietom w dojrzałym wieku, które zdążyły już zebrać spory bagaż doświadczeń życiowych i osiągnąć sukces. Zdaniem Katarzyny Grocholi zawarte w książce rozmowy z popularnymi polskimi artystkami są niezwykle ciekawe. Pisarka tłumaczy, że aby nie zawężać potencjalnego grona odbiorców, rzadko poleca pozycje wydawnicze.

Motoryzacja

Karolina Pilarczyk: Drifting może być naprawdę podniecający, a ponadto poprawia nasze umiejętności na drodze

Dwukrotna mistrzyni Europy w driftingu przyznaje, że w nadchodzącym czasie czeka ją dużo pracy. Po udanym sezonie pragnie skupić się na edukacji polskich kierowców. W okresie zimowym, kiedy na drogach jest ślisko i mokro, należy zachować wyjątkową ostrożność. Aby czuć się bezpiecznie, warto doskonalić swoje umiejętności jazdy. Zdaniem Pilarczyk pomaga w tym drifting – sport motorowy odpowiedni zarówno dla mężczyzn, jak i kobiet.

 

Farmacja

Koncerny farmaceutyczne nie nadążają z produkcją szczepionek. Niedługo może zabraknąć też preparatów stosowanych w medycynie podróży

W aptekach i hurtowniach brakuje szczepionek m.in. przeciwko ospie, śwince i HPV, ponieważ koncerny farmaceutyczne nie nadążają z ich produkcją. Problemy ciągną się od listopada, ale niektórych preparatów nie ma już od wielu miesięcy. W trudnej sytuacji znaleźli się zarówno pacjenci, którzy nie mogą kontynuować cyklu szczepień, jak i część samorządów. Z kolei lekarze spodziewają się, że niedługo zabraknie również szczepionek stosowanych w medycynie podróży, ponieważ w okresie ferii wielu Polaków wyjeżdża na egzotyczne wakacje za granicą.