Newsy

Agustin Egurrola autorem choreografii do ceremonii otwarcia mistrzostw świata w piłce siatkowej

2014-08-29  |  06:55

W sobotę w Warszawie rozpoczną się mistrzostwa świata w piłce siatkowej. Mecz otwarcia między Polską a Serbią odbędzie się na Stadionie Narodowym, a poprzedzi go oficjalna ceremonia otwarcia. Za choreografię inauguracji odpowiedzialny jest Agustin Egurrola, który uważa, że otwarcie mistrzostw w Polsce sprawi, że inne siatkarskie imprezy będą rozpoczynane z równie wielką pompą.

W trakcie ceremonii otwarcia na płycie stadionu wystąpi ponad trzy tysiące osób. Wśród nich znajdzie się blisko setka tancerzy z formacji VOLT oraz członkowie grup młodzieżowych ze szkoły Agustina Egurroli. Ich występ ma zostać zakończony efektowną „kartoniadą”, stworzoną wspólnie z kibicami.

Od dwóch tygodni 130 tancerzy ma zgrupowanie, gdzie cały czas przygotowuje choreografię taką, jaka będzie na stadionie. Obejrzy ją 60 tysięcy osób i show musi być tak stworzone, aby zobaczyła go każda osoba. Nie możemy więc kierować naszego układu w jedną stronę, tylko do widowni wokół, co jest sporą trudnością – tłumaczy Egurrola.

Oprócz publiczności znajdującej się na stadionie inaugurację obejrzą miliony osób przed telewizorami. Transmisja otwarcia będzie pokazywana na żywo w 168 krajach. Choreograf i juror programu „Mam Talent” ma nadzieję, że rozpoczęcie siatkarskiego mundialu zostanie zapamiętane na całym świecie i da przykład innym krajom, jak otwierać tego typu imprezy.

Po raz pierwszy mistrzostwa świata w siatkówce odbywają się na stadionie piłkarskim. Pierwszy raz na meczu otwarcia będzie tak ogromna widownia i otwarcie z prawdziwego zdarzenia. Do tej pory, gdy oglądałem wszystkie otwarcia siatkarskich mistrzostwa świata, były one dość skromne. Teraz zobaczymy wielką inaugurację i mam nadzieję, że zapoczątkuje to nową tradycję – siatkówka trafi na stadiony i otwarcia będą takie, jak na mistrzostwach Europy w piłce nożnej czy mundialu. Cieszę się, że Polska jest prekursorem. Niesie to ze sobą ogromne oczekiwania, ale myślę, że damy radę i cele zostaną zrealizowane – stwierdza choreograf.

Inauguracja mistrzostw świata to także występy gwiazd muzyki. Przed meczem Polska-Serbia zaprezentują się Margaret i Cleo, a za całość oprawy muzycznej odpowiedzialny będzie DJ Adamus.

Muzykę na otwarcie przygotował DJ Adamus. Chciał, aby brzmiało to nowocześnie i światowo. Myślę, że świat zobaczy to, co Polska ma najlepsze – dodaje Egurrola.

Mistrzostwa świata w piłce siatkowej w Polsce potrwają do 21 września. Finał odbędzie się w katowickim Spodku. Oprócz Warszawy i Katowic mecze będą się odbywać w Bydgoszczy, Gdańsku, Sopocie, Łodzi, Krakowie oraz we Wrocławiu.

Czytaj także

Media

Aleksander Baron: To jest pierwsza edycja „The Voice of Poland”, gdzie panel trenerski złożony jest z artystów jednego pokolenia. To będzie czuć w programie

Baron i Tomson z zespołu Afromental nie ukrywają, że bardzo zżyli się z programem „The Voice of Poland” i cieszy ich każda kolejna edycja. Ich zdaniem muzyczny talent show Dwójki cały czas zyskuje na atrakcyjności, dlatego nie ma mowy o żadnej nudzie czy powtarzalności. Jako trenerzy za każdym razem mają szansę poznawać innych uczestników, a wielu spośród nich zachwyca niebanalną barwą głosu, charyzmą i bogatą osobowością. Muzycy zachwalają także dobór jurorów w tej jubileuszowej edycji i zapewniają, że nie ma między nimi żadnych niesnasek.

Gwiazdy

Dominika Skoczylas: Gdzie się nie pojawię, tam jestem rozpoznawalna. Ale nie mam presji, że mogę być szczęśliwa tylko jako popularna aktorka

Jestem otwarta na to, co przyniesie życie – mówi aktorka. Cieszy się popularnością, jaką daje jej rola w lubianym przez widzów serialu, nie przywiązuje się jednak do roli gwiazdy. Twierdzi, że może pracować również przy mniej topowych, a nawet niszowych produkcjach.

 

Samorządy

Inteligentne systemy wideo poprawiają bezpieczeństwo w miastach. Potrafią przewidzieć zagrożenie jeszcze zanim do niego dojdzie

W ciągu ostatnich pięciu lat co piąty Polak (19 proc.) padł ofiarą kradzieży, włamania, pobicia lub napadu – wynika z ubiegłorocznego badania CBOS. Przestępczość to problem zwłaszcza dużych miast, ale jak pokazuje raport opracowany dla Ministerstwa Cyfryzacji, rozwiązania z zakresu smart city mogą ograniczyć ją nawet o 40 proc., co potwierdzają dotychczasowe wdrożenia. Jednym z rozwiązań, które pozwala zadbać o bezpieczeństwo na drogach, ulicach czy stadionach, są inteligentne systemy wideo.

Gwiazdy

Aleksandra Szwed: Ciało jest moim narzędziem pracy. Dużo się ruszam, aby utrzymać formę

Aktorka tłumaczy, że liczba obowiązków zawodowych zobowiązuje ją do bycia w ciągłym ruchu, a to z kolei zapewnia jej utrzymanie szczupłej sylwetki. By mieć dobrą kondycję, nie idzie na łatwiznę, tylko na każdym kroku wybiera takie rozwiązania, które gwarantują jej codzienną porcję ćwiczeń. Dlatego też na przykład nie jeździ windą, a wchodzi na 5. piętro po schodach. Jest także jedną z tych mam, które nie obserwują z boku, jak bawi się jej dziecko, tylko bawią się razem z nim.