Newsy

Anna Czartoryska-Niemczycka: Doceniam każdy dzień na planie. Moja przerwa trwała długo i byłam bardzo głodna grania

2020-09-08  |  06:03

Urlop macierzyński, a później wybuch pandemii spowodowały, że Anna Czartoryska-Niemczycka spędziła w domu dużo więcej czasu, niż planowała. Aktorka zapewnia jednak, że w tym czasie się nie nudziła ani też nie próżnowała. Udało jej się wydać płytę, a także wraz z mężem nagrać teledysk. Wkrótce będzie ją można także zobaczyć w kontynuacji serialu „Usta usta” i na scenie Teatru Capitol.

Aktorka przyznaje, że praca na planie serialu „Usta usta” sprawiła jej dużo satysfakcji. Tęskniła już za nowymi wyzwaniami, ciekawymi scenariuszami, a przede wszystkim za spotkaniami ze znajomymi z branży i atmosferą, jaka panuje podczas nagrań.

– Jest to w ogóle mój pierwszy plan zdjęciowy, od kiedy urodził się mój syn Antoś, więc moja przerwa trwała dużo dłużej, tym bardziej jestem głodna grania – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Anna Czartoryska-Niemczycka.

Kiedy wybuchła pandemia, praca ekip filmowych została przerwana, a aktorzy wysłani na przymusowy urlop. Aktorka nie ubolewała jednak z powodu tej sytuacji, tylko starała się ją dobrze wykorzystać. Wolny czas poświęciła swoim bliskim i rozwijaniu swoich pasji.

– Dla mnie okres pandemii był dobrym czasem, dobrze go wspominam. Spędziłam go z moją rodziną i mam poczucie, że miałam nie tylko więcej czasu dla moich dzieci, ale też miałam dużo czasu, żeby wziąć udział w różnych artystycznych projektach. Udało mi się wydać moją płytę przez internet, nagrałam teledysk, więc dla mnie był to bardzo owocny okres – mówi.

Aktorka podkreśla, że w życiu musi być równowaga. Sporo czasu spędziła ze swoją rodziną i spełniła niektóre marzenia, a teraz pora na kolejne obowiązki zawodowe. Cieszy się więc, że mogła znów powrócić do grania. W nowej odsłonie serialu „Usta usta” wcieli się w rolę Magdy. Kobieta wynajmuje mieszkanie Adamowi (Paweł Wilczak) i obydwoje bardzo szybko się zaprzyjaźniają. Kiedy Adam ma jakieś rozterki, sercowe kłopoty albo inne problemy, to może się do niej udać, a ona zawsze jest obok, żeby go wesprzeć.

– Jestem bardzo szczęśliwa, że wróciłam do pracy. Bardzo doceniam każdy dzień, który mogę spędzić na planie. Moja przerwa trwała dość długo, więc bardzo, bardzo czekałam na ten powrót i cieszę się, że mogę wracać w takim serialu, pracując nad takim materiałem, bo to jest coś, na co bardzo długo czekałam i o czym marzyłam – mówi Anna Czartoryska-Niemczycka.

Aktorka tłumaczy, że z powodu pandemii niektóre projekty trzeba było odłożyć na półkę, ale za to teraz trzeba jak najszybciej nadrobić zaległości.

– Mam wrażenie, że teraz rzeczy ruszyły ze zdwojoną siłą. Niedługo wracam do teatru, gram w spektaklu „O co biega?” w Teatrze Capitol. Zagrałam też małą rolę w serialu „Kowalscy kontra Kowalscy”, więc u mnie szykuje się pracowity sezon i czekam na kolejne wyzwania – mówi.

Aktorka jest również dumna z projektu zrealizowanego wspólnie z mężem. Jest to teledysk do piosenki „Deszcze” nakręcony w wyjątkowym okresie lockdownu.

– Podczas pandemii byliśmy w Juracie w hotelu Bryza, który należy do moich teściów, i mieliśmy okazję obserwować hotel zupełnie pusty, bez gości, gdzie życie na chwilę zamarło. Zainspirowało to nas do tego, żeby zarejestrować ten stan. Pracowaliśmy razem pierwszy raz, więc mam nadzieję, że był to taki chrzest bojowy, który pozwoli nam rozwinąć kolejne projekty – mówi Anna Czartoryska-Niemczycka.

Utwór „Deszcze” pochodzi z albumu „Euforia/Panika“, który zawiera 12 piosenek. Opowiadają one o emocjach towarzyszących wielkim zmianom w życiu i o poszukiwaniu równowagi w świecie pełnym skrajności.

Czytaj także

Transmisje online

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Gwiazdy

Piotr Żyła: Ostatni sezon był bardzo dobry i udało mi się zrealizować dużą część mojego planu. Ale cały czas jest jeszcze coś do poprawy i chcę być na coraz wyższym poziomie

Sportowiec podkreśla, że każdy medal w skokach narciarskich ma swoją niepowtarzalną wartość, jest okupiony ciężką pracą i kosztuje wiele wyrzeczeń. Każde zwycięstwo smakuje inaczej i nie da się porównać, co przyszło łatwiej, a co trudniej. On sam w minionym sezonie dopisał do swojego konta kolejne sukcesy, między innymi obronił wywalczony przed dwoma laty w Oberstdorfie tytuł mistrza świata na skoczni normalnej. Piotr Żyła nie ukrywa, że treningi pochłaniają mnóstwo czasu, ale nie wyobraża sobie już bez nich życia. I choć osiągnął bardzo dużo, to nie zamierza odcinać kuponów od sławy, wciąż chce się rozwijać i doskonalić.

Problemy społeczne

Młode Polki rzadziej chcą zostawać mamami. Decyzji o macierzyństwie towarzyszy mnóstwo obaw

Z badań przeprowadzonych przez CBOS wynika, że 32 proc. ankietowanych kobiet w wieku 18–45 lat planuje potomstwo w bliższej lub dalszej perspektywie, natomiast 68 proc. nie ma takich planów. Pary nie chcą w tym momencie decydować się na dziecko z wielu powodów. Biorą pod uwagę m.in. kwestie finansowe, czyli problem z uzyskaniem kredytu i zakupem mieszkania, ale także wysokie ceny najmu. Kobiety obawiają się także tego, czy zniosą trudy porodu, poradzą sobie z opieką nad dzieckiem, partner zapewni im poczucie bezpieczeństwa i czy po urlopie macierzyńskim uda im się wrócić do pracy.