Newsy

Anna Dereszowska: Czuję się piękną kobietą, która robi to, co lubi, i która jest niezależna finansowo. We wszystkim wspiera mnie również mój mężczyzna

2018-07-02  |  06:28

Aktorka zachęca wszystkie kobiety – niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania – do tego, by nie bały się życia i czerpały z niego to, co najlepsze. Zdaniem aktorki niezależnie od obranej ścieżki prywatnej i zawodowej panie powinny mieć swoje pasje i podejmować różne wyzwania, a w tym wszystkim znaleźć również czas na to, by w pełni wyrażać i celebrować swoją kobiecość poprzez dbanie o siebie. Ona sama jest teraz na takim etapie swojego życia, że czuje się kochana, doceniana i na każdym kroku może liczyć na wsparcie partnera.

Anna Dereszowska uważa, że świat jest pełen inspirujących kobiet, które nie zawsze wyróżniają się klasyczną urodą. Są piękne, ale przede wszystkim dzięki temu, jak kierują swoim życiem. Mają zupełnie różne osobowości, jednak są pełne pozytywnej energii i motywują do dobrych zmian. Niezależnie od tego, czy postawiły na karierę, życie rodzinne czy cokolwiek innego, czują się spełnione i dbają o siebie.

– Otaczają mnie świetne kobiety, które robią fantastyczne rzeczy i które potrafią wyznaczyć sobie cel i do niego iść – mówi agencji Newseria Anna Dereszowska, aktorka.

Aktorka podkreśla, że kobiety mają w sobie dużą siłę do działania, tylko czasami jest ona zagłuszona i stłamszona przez partnerów bądź otaczające środowisko. Z obawy przed ośmieszeniem nie wychylają się więc, by zrobić coś, co poprawi ich samoakceptację i doda życiowej energii.

– Głęboko wierzę w to, że my, Polki, potrafimy, tylko gdzieś ciągle stoimy w cieniu naszych mężczyzn, mówię w szczególności o mniejszych miastach, bo widzę bardzo ambitne Polki w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, natomiast w tych małych miejscowościach kobiety często słyszą od swojego mężczyzny, że jemu się nie podoba, że kobieta ma własne pieniądze: Albo rzucisz tę robotę, albo się rozstajemy. Zazwyczaj one nie mają kogoś, kto by je pociągnął, nie mają często odwagi, rezygnują z siebie, ale są też takie, które tupią nogą i mówią: Nie, ja będę realizowała swoje marzenia, swoje cele – mówi Anna Dereszowska.

Życie aktorki nie zawsze było pasmem sukcesów, ale jak podkreśla – nigdy nie traciła optymizmu i zawsze dążyła do obranego przez siebie celu. Bardzo ważne jest dla niej w tej kwestii wsparcie bliskich osób.

– Wierzę głęboko w to, że prędzej czy później znajdzie się mężczyzna, który powie: To jest super, jesteś dzięki temu fantastyczna, wartościowa. Ja to widzę w domu, wracam z pracy uśmiechnięta, zrealizowana, czuję się piękną kobietą, która robi to, co lubi, która jest niezależna finansowo i mam mężczyznę, który mnie wspiera, któremu się to podoba, który mówi: Super, realizuj się. Do tego dzieciaki, które widzą fantastyczną, uśmiechniętą mamę, która ma mnóstwo energii – mówi Anna Dereszowska.

Gwiazda, wraz z Jowitą Budnik i Anną Korcz, wzięła udział w nowym projekcie Doroty Goldpoint „The Power of Inner Energy. Siła jest kobietą”, którego celem jest pokazanie piękna i wewnętrznej siły dojrzałych kobiet. Na potrzeby projektu powstała sesja zdjęciowa, do której gwiazdy pozowały w fantazyjnych strojach.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Patronat Newserii

Janssen4Patients

Seriale

Katarzyna Bonda: Teraz jest to bardzo popularne, że kobieta wchodzi w skórę wojownika. Dziesięć lat temu było to coś totalnie nowego

Pisarka nie ma wątpliwości, że w naszym otoczeniu jest wiele kobiet podobnych do Saszy Załuskiej, które z powodzeniem mogłyby pracować na odpowiedzialnych stanowiskach w organach ścigania i na przykład tworzyć portrety psychologiczne przestępców. Są bowiem niezwykle elokwentne i skrupulatnie podchodzą do powierzonych im zadań, dzięki czemu mają szansę być wybitnymi specjalistkami w danej dziedzinie. Pisarka przyznaje, że kiedy jej kryminały trafiły na półki księgarń, taka wojownicza kobieca bohaterka była jedyna w swoim rodzaju.

Dom i ogród

Dorota Szelągowska: Powinniśmy być wdzięczni za wszystko, co spotyka nas w życiu. Z każdych złych chwil po czasie wychodzi coś dobrego

Projektantka wnętrz powraca w kolejnej edycji programu „Totalne remonty”. Zaznacza, że formuła programu pozostaje taka sama. W poszczególnych odcinkach widzowie będą mogli zobaczyć historie wyjątkowych bohaterów, którzy na co dzień swoją wrażliwością i życzliwością zmieniają świat. Remonty ich mieszkań i domów to symboliczne podziękowanie za dzielenie się dobrocią i radością z ludźmi, którzy tego potrzebują. W nowym sezonie show nie zabraknie wzruszeń i emocji.

Problemy społeczne

Wydłuża się kolejka potrzebujących rehabilitacji postcovidowej. Czas rozpoczęcia zabiegów gra istotną rolę

Na początku kwietnia ruszył w Polsce szeroki program rehabilitacji postcovidowej. Mogą z niego skorzystać wszyscy pacjenci, który przechorowali COVID-19 i borykają się z problemami wydolnościowymi dłużej niż cztery–sześć tygodni. Usługi mogą świadczyć wszystkie placówki, które mają podpisane umowy z NFZ i odpowiednie zasoby kadrowe. – Rehabilitacja jest prowadzona przez trzy tygodnie, a po tym czasie badamy efekty. W większości przypadków następuje poprawa możliwości wysiłkowych, jakości życia pacjenta, zmniejszenie duszności i powrót do codziennej sprawności – mówi prof. Jan Szczegielniak ze Szpitala MSWiA w Głuchołazach, który rozpoczął pierwszy pilotażowy program takiej rehabilitacji.