Newsy

Anna Dereszowska: Czuję się piękną kobietą, która robi to, co lubi, i która jest niezależna finansowo. We wszystkim wspiera mnie również mój mężczyzna

2018-07-02  |  06:28

Aktorka zachęca wszystkie kobiety – niezależnie od wieku i miejsca zamieszkania – do tego, by nie bały się życia i czerpały z niego to, co najlepsze. Zdaniem aktorki niezależnie od obranej ścieżki prywatnej i zawodowej panie powinny mieć swoje pasje i podejmować różne wyzwania, a w tym wszystkim znaleźć również czas na to, by w pełni wyrażać i celebrować swoją kobiecość poprzez dbanie o siebie. Ona sama jest teraz na takim etapie swojego życia, że czuje się kochana, doceniana i na każdym kroku może liczyć na wsparcie partnera.

Anna Dereszowska uważa, że świat jest pełen inspirujących kobiet, które nie zawsze wyróżniają się klasyczną urodą. Są piękne, ale przede wszystkim dzięki temu, jak kierują swoim życiem. Mają zupełnie różne osobowości, jednak są pełne pozytywnej energii i motywują do dobrych zmian. Niezależnie od tego, czy postawiły na karierę, życie rodzinne czy cokolwiek innego, czują się spełnione i dbają o siebie.

– Otaczają mnie świetne kobiety, które robią fantastyczne rzeczy i które potrafią wyznaczyć sobie cel i do niego iść – mówi agencji Newseria Anna Dereszowska, aktorka.

Aktorka podkreśla, że kobiety mają w sobie dużą siłę do działania, tylko czasami jest ona zagłuszona i stłamszona przez partnerów bądź otaczające środowisko. Z obawy przed ośmieszeniem nie wychylają się więc, by zrobić coś, co poprawi ich samoakceptację i doda życiowej energii.

– Głęboko wierzę w to, że my, Polki, potrafimy, tylko gdzieś ciągle stoimy w cieniu naszych mężczyzn, mówię w szczególności o mniejszych miastach, bo widzę bardzo ambitne Polki w Warszawie, Wrocławiu, Gdańsku, natomiast w tych małych miejscowościach kobiety często słyszą od swojego mężczyzny, że jemu się nie podoba, że kobieta ma własne pieniądze: Albo rzucisz tę robotę, albo się rozstajemy. Zazwyczaj one nie mają kogoś, kto by je pociągnął, nie mają często odwagi, rezygnują z siebie, ale są też takie, które tupią nogą i mówią: Nie, ja będę realizowała swoje marzenia, swoje cele – mówi Anna Dereszowska.

Życie aktorki nie zawsze było pasmem sukcesów, ale jak podkreśla – nigdy nie traciła optymizmu i zawsze dążyła do obranego przez siebie celu. Bardzo ważne jest dla niej w tej kwestii wsparcie bliskich osób.

– Wierzę głęboko w to, że prędzej czy później znajdzie się mężczyzna, który powie: To jest super, jesteś dzięki temu fantastyczna, wartościowa. Ja to widzę w domu, wracam z pracy uśmiechnięta, zrealizowana, czuję się piękną kobietą, która robi to, co lubi, która jest niezależna finansowo i mam mężczyznę, który mnie wspiera, któremu się to podoba, który mówi: Super, realizuj się. Do tego dzieciaki, które widzą fantastyczną, uśmiechniętą mamę, która ma mnóstwo energii – mówi Anna Dereszowska.

Gwiazda, wraz z Jowitą Budnik i Anną Korcz, wzięła udział w nowym projekcie Doroty Goldpoint „The Power of Inner Energy. Siła jest kobietą”, którego celem jest pokazanie piękna i wewnętrznej siły dojrzałych kobiet. Na potrzeby projektu powstała sesja zdjęciowa, do której gwiazdy pozowały w fantazyjnych strojach.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Konsument

Gospodarstwa domowe mogą skorzystać z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd. Sprzedawcy energii jeszcze w tym roku udzielą upustu w wysokości 125 zł [DEPESZA]

Obok nowych, wyższych limitów zużycia energii, uchwalonych niedawno w Tarczy Solidarnościowej, polskie gospodarstwa domowe będą mogły skorzystać w tym roku z dodatkowej zniżki na rachunkach za prąd w wysokości 125 zł. Do takiego rabatu będą uprawnione wszystkie gospodarstwa, które spełnią jeden z mało wymagających warunków określonych w nowych przepisach. W praktyce dla statystycznej rodziny o przeciętnym zużyciu energii  nowy mechanizm oznacza oszczędność o równowartości rachunku za jeden miesiąc.

Farmacja

Polacy rozwijają platformę do dostarczania terapeutycznych cząsteczek RNA do komórek nowotworowych. To innowacyjne podejście do walki z rakiem

Nie celowanie w konkretny typ komórek nowotworowych, ale blokowanie genów odpowiedzialnych za proces nowotworzenia ma być podstawą działania platformy wykorzystującej technologię krótkich interferujących RNA (siRNA, z ang. small interfering RNA) do walki z nowotworami. Rozwijane przez polską firmę BS Biotechna rozwiązanie ma także umożliwić celowane dostarczanie do organizmu terapii przeciwnowotworowej. Ten projekt uzyskał niedawno dofinansowanie Agencji Badań Medycznych. Jak podkreślają naukowcy, opracowywane rozwiązanie jest innowacyjne, bo można je zastosować do różnych rodzajów raka. Technologia RNA jest uznawana za jedną z potencjalnie najbardziej użytecznych w leczeniu nowotworów i prewencji nawrotów choroby.