Newsy

Anna Oberc: Bardzo dużo podróżuję po Azji i Afryce. Nawet na trzytygodniowe wakacje pakuję się w podręczny bagaż

2018-07-23  |  06:21

Aktorka przyznaje, że zawsze, kiedy tylko jest zmęczona, chce zresetować umysł, naładować baterie i nabrać dystansu do życia, pakuje walizki i wyrusza w podróż. Bardziej jednak niż wczasy all inclusive woli dalekie wyprawy. Wyzwaniem nie są więc dla niej popularne kurorty odwiedzane przez tłumy turystów, tylko nieodkryte, ale bardzo urokliwe zakątki Azji czy Afryki. Odkąd skradziono jej na lotnisku walizkę, wszystkie swoje rzeczy pakuje tylko w podręczny bagaż.

Anna Oberc podkreśla, że nie dla niej zatłoczone plaże i bierny odpoczynek z drinkiem pod palmami. Kiedy wyjeżdża za granicę, przede wszystkim chce zobaczyć coś nowego, poznać inne kultury i cywilizacje. Aktorka wspomina, że na przykład w Kenii mieszkała w bungalowie, w którym woda była przez dwie godziny dziennie, a prąd zaledwie przez godzinę, spała pod moskitierą, a pod jej domek podchodziły dzikie zwierzęta. Długo nie zapomni też najbardziej abstrakcyjnej w swoim życiu Wigilii, którą spędziła na dworcu w Nairobi. Czekała wówczas na pociąg do Mombasy, ale okazało się, że na kilkanaście godzin utknął przy jakiejś rzece. By zabić czas, śpiewała z Kenijczykami wesołe piosenki, a później wszyscy oglądali film na starym, zacinającym się co chwilę laptopie.

Podróżuję z reguły zimą. Kiedy u nas jest zimno, to wtedy wybywam gdzieś na drugi koniec świata, żeby zażyć słońca. Teraz bardzo dużo jeżdżę na rowerze. Mieszkam w samym centrum Warszawy, mam niedaleko nad Wisłę, więc to jest mój codzienny relaks, wypoczynek, ale też i sport – mówi agencji Newseria Anna Oberc, aktorka.

Aktorka zdradza, że kiedy przygotowuje się do podróży, potrafi się spakować dosłownie w kilka chwil w niewielką, podręczną walizkę. Nie zabiera wielu ubrań, gadżetów i kosmetyków, ogranicza się tylko do niezbędnego minimum.

Ponieważ bardzo dużo podróżuję po dalekich krajach – Azja, Afryka, to wiem, że świat jest taki, że można wszędzie kupić wszystko, np. szampon do włosów nie jest problemem, więc nie biorę tego ze sobą, ponieważ mogę to nabyć tam. Co do ubrań, również są pralnie, nie mamy przecież ścianek na wyjazdach, więc parę sukienek, cztery T-shirty, bielizna i klapki w zupełności wystarczą. Jeżdżę w podróże dla przyjemności i dla funu, prywatnie, więc nie potrzebuję blichtru – mówi Anna Oberc.

Oberc wspomina, że kiedyś zabierała w podróż sporo rzeczy, ale pewien nieprzyjemny epizod całkowicie zmienił jej podejście.

Swego czasu chyba najbardziej popsuła mi wakacje kradzież walizki na lotnisku. Muszę przyznać, że to były trudne wakacje, bo straciłam wiele czasu na to, żeby jeździć codziennie na lotnisko i patrzeć, czy ktoś mi tę walizkę jednak odda, bo oni się łudzili, że ta walizka poleciała gdzieś indziej, natomiast w końcu okazało się, że po prostu mi ją skradziono. To była taka lekcja, że od tej pory pakuję się zawsze na podręczny. Nieważne, czy jadę na trzy tygodnie, czy na miesiąc, zawsze w podręczny bagaż – mówi Anna Oberc.

Anna Oberc często podróżuje z przyjaciółmi, ale zdarzają się jej też samotne wyjazdy.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Media

Joanna Jędrzejczyk: Gosia Rozenek-Majdan jest tytanem pracy. Konsekwentnie realizuje swoje cele, pokonując wszelkie słabości

Zdaniem trenerki Małgorzata Rozenek-Majdan to osoba niezwykle charyzmatyczna i wyrazista, która nie boi się ryzyka i śmiało stawia czoła swoim ograniczeniom. W nowym reality show „Pokonaj mnie, jeśli potrafisz” podejmuje więc wyzwania w sześciu różnych dyscyplinach i rywalizuje z mężczyznami. Joanna Jędrzejczyk, która przygotowywała prezenterkę do określonych zadań, zauważa, że ten program kosztował ją dużo poświęcenia, energii i zaangażowania. Ma jednak nadzieję, że taką postawą zainspiruje do działania innych.

Edukacja

Polskie uczelnie są coraz bliższe wprowadzenia mikropoświadczeń. Dla studentów takie certyfikaty to szansa na wzmocnienie pozycji na rynku pracy

Coraz więcej absolwentów i studentów inwestuje w kursy i szkolenia, aby zdobyć praktyczne umiejętności i stać się bardziej atrakcyjnym dla potencjalnych pracodawców. Jedną z odpowiedzi edukacji na te wymagania są mikropoświadczenia, czyli dowód na określone umiejętności. W Polsce są stosunkowo mało popularne, jednak wdrożenie ich przez uczelnie mogłoby przynieść szereg korzyści – zarówno szkołom, jak i studentom i absolwentom.