Newsy

CeZik o Mozilu: Ta znajomość chyba powoli umiera. On teraz działa po swojemu, ja po swojemu

2014-06-11  |  07:00
CeZik przyznaje, że bardzo ceni sobie znajomość z Czesławem Mozilem, dlatego niepokoi się tym, że kolega od jakiegoś czasu unika spotkań, zwodzi i ignoruje go. Muzycy nagrali razem dwa utwory, ale połączyły ich nie tylko relacje zawodowe. Często chodzili razem na imprezy i mieli wspólnych znajomych. Teraz wygląda na to, że Czesław Mozil chce się wyłamać z tego grona.

Ta znajomość chyba powoli umiera. Martwię o nią. Wczoraj pisaliśmy do Czesia, czy idzie z nami „w bali, powiedział, że idzie spać, to niepodobne do niego. Myślę, że kłamał. Po prostu nie chciał się z nami widzieć. Jak w piątek też odmówi, to znaczy, że to już jest na pewno koniec. Bo to nie on, to niemożliwe, żeby to się mogło stać – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle CeZik, wokalista. 

To nie pierwszy zgrzyt między artystami. Kiedy CeZik wrzucił do sieci muzyczną sklejkę „Lubię wypić” dotyczącą Mozila, ten nie ukrywał swojego oburzenia i nazwał autora „burakiem”, a KlejNuty –  „wiochą”. Później muzycy połączyli siły i zaczęli ze sobą współpracować.

Nagraliśmy dwie rzeczy, nasza znajomość była bardzo intensywna swego czasu, dobrze żeśmy się bawili, on mnie zaprosił tu, ja go zaprosiłem tam. Nawet żeśmy tam czasem coś wypili na boku, bo z Czesławem to jakby tradycja. I tyle. I on teraz działa po swojemu, ja po swojemu, zobaczymy, może w przyszłości jeszcze coś się wydarzy – tłumaczy CeZik.

CeZik nie ukrywa, że ma duży dystans do siebie i nie boi się eksperymentować. Jego klipy w internecie mają po kilkadziesiąt milionów odsłon. Furorę zrobiła m.in. jazzowa wersja przeboju grupy Weekend „Ona tańczy dla mnie”. Parodysta przyznaje, że często spotyka się z pozytywnym odbiorem swojej twórczości.

Najczęściej zdarzało się to przy okazji, gdy robiłem cover jakiegoś utworu, na przykład utwór Lecha Janerki, który się odezwał bardzo skromnie i tak króciutko skomentował pozytywnie, a później przy okazji przyszedł na koncert. Zamieniliśmy dwa słowa, podobało mu się, więc bardzo miła reakcja. Napisała do mnie raz pani Nosowska. Napisał do mnie Radek z zespołu Weekend, nawet dzwonił jego menadżer, to już w ogóle był zaszczyt. Reakcje są i na razie pozytywne – dodaje CeZik.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Edukacja

Dorośli nie umieją rozmawiać o dojrzewaniu ze swoimi dziećmi. Młodzi czerpią wiedzę głównie z internetu

Dojrzewanie i to, co w tym okresie dzieje się z ciałem i emocjami, to w wielu polskich domach wciąż temat tabu. Nawet jeśli rodzice i opiekunowie podejmują temat, to często się okazuje, że nie za bardzo wiedzą, jak mają o tym rozmawiać ze swoimi dziećmi. Młodzi najczęściej szukają odpowiedzi na swoje pytania i wątpliwości w internecie, jednak nie zawsze są to jakościowe treści, zgodne z aktualną wiedzą i pochodzące od wykwalifikowanych ekspertów. – Chcieliśmy stworzyć miejsce, gdzie znajdą bezpieczną wiedzę na temat wszystkiego, co się dzieje w ich ciele, głowie i duszy w tak ważnym momencie w ich życiu – mówi Olga Kwiecińska, założycielka i pomysłodawczyni Cześć Ciało.

Media

Robert El Gendy: Z Klaudią Carlos jesteśmy różni charakterologicznie, ale doskonale się uzupełniamy. Jak mam słabszy dzień, to ona przejmuje kontrolę nad rozmową lub odwrotnie

Nowi gospodarze TVP2 nie mogą się nachwalić zarówno atmosfery, jaka panuje w TVP, jak i siebie nawzajem. Robert El Gendy bardzo się cieszy z tego, że może prowadzić „Pytanie na śniadanie” z Klaudią Carlos i przekonuje, że ich duet ma duży potencjał. Na wizji doskonale się dogadują i uzupełniają, a poza kamerami  mają wiele wspólnych tematów do rozmów.

Prawo

Świadomość społeczna na temat ryzyka publikowania wizerunków dzieci w internecie nadal bardzo niska. UODO apeluje o ostrożność

Kilkaset milionów zdjęć codziennie jest publikowanych w internecie, wśród nich wiele z udziałem dzieci. Zdjęcia i wideo zamieszczają zarówno rodzice, jak i placówki oświatowe, do których dzieci uczęszczają. Materiały te, bez względu na to, z jaką intencją są publikowane, mogą trafić w niepowołane ręce i posłużyć do ataku hejterskiego na dzieci, kradzieży ich cyfrowej tożsamości, a nawet zostać wykorzystane przez osoby o skłonnościach pedofilskich. Podkreślają to eksperci UODO i Fundacji Orange w poradniku skierowanym do osób pracujących w placówkach i organizacjach działających na rzecz dzieci.