Newsy

Daniel Qczaj Kuczaj: Mam jeszcze sporo do przepracowania w związku z alkoholizmem ojca. Nie chcę ranić tak, jak byłem raniony

2019-03-25  |  06:50

Cieszę się, ze otworzyłem tę puszkę Pandory – mówi trener. Nie żałuje szczerej wypowiedzi o alkoholizmie swojego ojca, widząc w tym szansę na realną pomoc ludziom, którzy znajdują się w podobnej jak on sytuacji. Nie ukrywa, że wciąż nie uporał się z traumą z przeszłości. Qczaj podkreśla też, że nie zdradza całej prawdy o naznaczonym przemocą dzieciństwie, nie chce bowiem, by ludzie widzieli w nim wyłącznie ofiarę.

W ostatnim odcinku programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” Daniel Kuczaj i Paulina Biernat zaprezentowali walc wiedeński. Ich taniec zyskał duże uznanie jurorów, którzy przyznali parze aż 27 pkt. Uwagę publiczności przykuł jednak nie tylko występ Qczaja, lecz także krótki filmik wyemitowany przed pokazem na żywo. Trener przyznawał w nim, że przez całe dorosłe życie boryka się ze skutkami dzieciństwa naznaczonego przemocą i alkoholizmem jego ojca.

To akurat było, kiedy mieliśmy trudny tydzień z Paulina i w ogóle wszyscy, całą ekipą, bo czas nam się skrócił do nauki tańca i trochę wyszło to wszystko, co w przeszłości było – mówi Qczaj agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Film nagrywany był w dniu, w którym trener był bliski rezygnacji z dalszego udziału w tanecznym show telewizji Polsat. W dodatku miał za sobą niedawny występ na żywo, a to zawsze kosztuje go wiele emocji. Także Paulina Biernat nie była w szczytowej formie, odczuwała bowiem zmęczenie po powrocie z Brukseli, gdzie wraz ze Stefano Terrazzino prowadziła warsztaty taneczne. Trener nie ukrywa, że w momencie, gdy przed występem usłyszał swoje własne słowa, odczuł duże wzruszenie.

Musiałem wstrząsnąć sobą, żeby wiedzieć, że za chwile wchodzę na ten parkiet. Na chwile zawirowało mi w głowie, kiedy usłyszałem słowa, które wypowiedziałem – mówi Daniel Kuczaj.

Trener odczuwał wzruszenie, a jednocześnie zaskoczenie, że przeszłość wciąż tak mocno na niego oddziałuje. Sam nie zdawał sobie sprawy z tego, że ma tak wiele do przepracowania i nadal nie jest całkowicie pogodzony z przeżyciami z dzieciństwa.

Chcę pracować nad tym, by nie ranić tak, jak byłem w dzieciństwie raniony, żeby nie powielać wielu schematów, które były w moim dzieciństwie – mówi Qczaj. 

Trener podkreśla też, że nie żałuje swojej szczerej wypowiedzi. Jego zdaniem wiele osób utożsamia się z jego historią, miało bowiem podobne doświadczenia z dzieciństwa. Patrząc na niego, mogą zrozumieć, że z każdej sytuacji znajdzie się wyjście, a każdy człowiek ma realny wpływ na swoje życie. Na każdym etapie można zmienić swoją codzienność, czego on jest doskonałym przykładem.

 O wielu rzeczach nie chcę jeszcze mówić, bo uważam, że nie jest to odpowiedni czas, bo nie chce, aby ludzie na mnie patrzyli jak na ofiarę – mówi Qczaj.

Daniel Kuczaj bywa określany przez media jako najzabawniejszy lub najbardziej dowcipny trener personalny w Polsce. Nie bez powodu, jego filmy publikowane na platformie YouTube skrzą się bowiem od humoru i sporej dawki autoironii. Qczaj przyznaje, że w wyobraźni Polaków funkcjonuje jako wesoły i pozytywny człowiek, w rzeczywistości jednak równie często poddaje się także negatywnym emocjom.

Czasami są takie chwile, kiedy naprawdę płaczę, bo coś mnie przytłacza, ale budzę się rano i jestem wdzięczny za to, co się dzieje, sam muszę się otrząsnąć i dźwignąć – mówi trener.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Komunikat

Ważne informacje dla dziennikarzy radiowych

Dziennikarze radiowi mają możliwość pobierania oryginalnego klipu dźwiękowego oraz  z lektorem w przypadku materiałów, w których ekspertami są obcokrajowcy.

Zapraszamy do kontaktu media|newseria.pl?subject=Kontakt%20dla%20medi%C3%B3w| style="background-color: rgb(255, 255, 255);"|media|newseria.pl 

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Muzyka

Marta Wiśniewska: Wróciłam do śpiewania i koncertowania. Tych koncertów nie jest dużo, ale są bardzo fajne

Mandaryna była jedną z gwiazd koncertu The Rewind Tour, który odbył się niedawno na arenie COS Torwar w Warszawie. Piosenkarka ponownie zaśpiewała swoje największe hity oraz znane covery z lat 90. Marta Wiśniewska przyznaje, że przed występem towarzyszyły jej ogromne emocje. Powrót do koncertowania bardzo ją cieszy, ale na razie nie ma w planach nowych utworów czy teledysków.

Media

Cleo: „The Voice Kids” to skarbnica talentów. Dzieci ocenia się najtrudniej

Niebawem na antenie Telewizji Polskiej będzie można oglądać „The Voice Kids 3”. Cleo, która zasiadała na fotelu jurorskim już w poprzedniej edycji programu przyznaje, że jest zaskoczona ilością utalentowanych osób, które przychodzą na przesłuchania. Uważa, że młodzi uczestnicy, podczas trwania talent show zdobywają wiele potrzebnych umiejętnością. Wokalistka obecnie dużo czasu spędza w studiu nagraniowym. W przyszłym roku planuje bowiem wydać dwie nowe płyty.

Teatr

Małgorzata Kozłowska debiutuje w musicalu: mam trudną rolę, taką w duchu wojennym

Aktorka nie ukrywa, że rola w pierwszym, pozaszkolnym projekcie teatralnym wiąże się z dużymi emocjami. Małgorzata Kozłowska wciela się w mroczną postać, która wymaga od niej pokazania się nieco od innej strony niż dotychczas. Jej zdaniem to właśnie jest kwintesencją zawodu, który wybrała. Za każdym razem można być kimś innym, poddawać się spektakularnej metamorfozie i bardziej lub mniej skomplikowanej charakteryzacji.

 

CES Las Vegas 2020

Uroda

Problem łysienia w Polsce dotyczy połowy społeczeństwa. Wypadanie włosów może świadczyć o poważnej chorobie

Schorzenia skóry głowy i problem wypadania włosów to nie tylko efekt nieprawidłowej pielęgnacji czy chwilowego osłabienia organizmu, ale często objaw wielu chorób. Wszelkie niepokojące sygnały powinny więc być skonsultowane z trychologiem, czyli specjalistą od włosów. – Najlepiej jak najwcześniej, bo często pacjenci zgłaszają się do nas zbyt późno – mówi trycholog Anna Mackojć. Podczas pierwszej wizyty przeprowadzany jest szczegółowy wywiad na temat stosowanych kosmetyków, diety, a także stanu naszego zdrowia z uwzględnieniem zaburzeń hormonalnych. Często do rozwiązania problemu potrzeba współpracy trychologa z lekarzem dermatologiem, ginekologiem czy endokrynologiem.