Newsy

Danuta Błażejczyk świętuje 30-lecie pracy twórczej i 40. rocznicę ślubu

2015-07-24  |  06:45

Rok 2015 to dla Danuty Błażejczyk wyjątkowy czas. Gwiazda obchodzi bowiem podwójny jubileusz: 30-lecia pracy artystycznej oraz 40-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Gwiazda twierdzi, że małżeństwo to jej największa wygrana w życiu, a mąż jest jej najlepszym przyjacielem.

Na profesjonalnej scenie Błażejczyk zadebiutowała w 1985 roku w Opolu. Zaśpiewała wówczas piosenkę „Taki cud i miód” autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza. Z okazji jubileuszu zawodowego odbyło się już kilka koncertów, m.in. w warszawskim Teatrze Żydowskim oraz Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Równie hucznie Danuta Błażejczyk zamierza świętować 40. rocznicę ślubu, która przypada na wrzesień.

Najpierw będzie koncert, a potem gdzieś rozłożymy kości na jakimś piasku, ale hucznie, będzie to na pewno huczne świętowanie – mówi Danuta Błażejczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalistka od czterdziestu lat jest żoną perkusisty Andrzeja Błażejczyka. Twierdzi, że z mężem łączy ją nie tylko miłość, lecz także przyjaźń. W mężu wokalistka znalazła wsparcie i inspirację do pracy artystycznej, zawsze bowiem mobilizował ją do śpiewania.

– Chyba to największa wygrana w moim życiu. Człowiek, który jest przyjacielem i wspaniałym partnerem. I nie ukrywam, że dzięki niemu wiele rzeczy w moim życiu się zdarzyło, dlatego że on mnie inspiruje i wspiera, jestem po prostu szczęściarą – mówi Danuta Błażejczyk.

Gwiazda uważa, że przyjaźń między małżonkami jest bardzo istotna to właśnie dzięki wzajemnej sympatii jej i jej mężowi udało się przetrwać także gorsze chwile w ich związku. Małżeństwo, które się wzajemnie lubi, będzie bardziej skłonne do szybkiego rozwiązywania problemów poprzez rozmowę i wzajemne wspieranie się. Gorsze chwile zdarzają się w każdym związku, zwłaszcza gdy parę tak jak Danutę Błażejczyk i jej męża łączy także życie zawodowe.

– Nie mówię, że jest cały czas tiu, tiu, tiu, jestem typem wulkanicznym, więc czasami są po prostu lecą gromy straszne. Ale ponieważ ze sobą rozmawiamy, tak jak powiedziałam, więc wyjaśniamy sobie wtedy pewne sprawy. Chyba to jest najlepsza droga do tego – mówi Danuta Błażejczyk.

Zdaniem wokalistki bez wzajemnej sympatii ludziom łatwiej jest także podjąć decyzję o rozstaniu. Danuta i Andrzej Błażejczykowie mają córkę Karolinę.  Wokalistka wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że rodzina jest dla niej największą radością w życiu.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Gwiazdy

Kamila Szczawińska: Zupełnie zrezygnowałam z makijażu. Już nie pamiętam, ile lat nie nakładałam na twarz podkładu

Modelka tłumaczy, że na co dzień – niezależnie od tego, czy wychodzi z domu, czy też spędza czas tylko w gronie najbliższych – zazwyczaj rezygnuje z makijażu bądź tylko delikatnie podkreśla brwi i tuszuje rzęsy. Nie ma natomiast ulubionego fluidu czy pudru, bo po prostu nie stosuje tego rodzaju kosmetyków. Przywiązuje jednak dużą wagę do odpowiedniej pielęgnacji skóry. W tym celu stosuje dobrej jakości produkty oczyszczające, nawilżające i odżywiające.

 
 

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Jak korzystać z materiałów Newserii?

Ważne informacje dla dziennikarzy i mediów

Wszystkie materiały publikowane w serwisach agencji informacyjnej Newseria przeznaczone są do bezpłatnej dystrybucji poprzez serwisy internetowe, stacje radiowe i telewizje, wydawców prasy oraz aplikacje pełniące funkcję agregatorów newsów. 

Szczegóły dotyczące warunków współpracy znajdują się tutaj.

Moda

Tomasz Jacyków: Nie kupujmy nowych ubrań z Bangladeszu czy Pakistanu. Wystarczy, że produkujemy śmieci w postaci maseczek i rękawiczek jednorazowego użytku

Zdaniem stylisty pandemia koronawirusa przyczynia się do zwiększania produkcji odpadów jednorazowych. Konsumenci, żyjąc w strachu o zdrowie swoje i najbliższych, przestają martwić się stanem środowiska naturalnego i generują więcej śmieci niż dotychczas. Tomasz Jacyków tłumaczy, że rozprzestrzeniająca się choroba spowoduje również duże zmiany w przemyśle odzieżowym oraz branży dóbr luksusowych. Producenci zaczną wytwarzać akcesoria potrzebne w codziennym funkcjonowaniu, takie jak maseczki ochronne.

 

Handel

Puzzle, gry planszowe i zabawki edukacyjne notują wzrosty w czasie pandemii. Producenci zabawek w tym roku mogą zyskać

Pandemia koronawirusa miała znaczący wpływ na rynek zabawek. Zamknięcie sklepów stacjonarnych zahamowało sprzedaż, ale szybko przeniosła się ona do internetu. W tym czasie zyskiwały szczególnie takie kategorie jak klocki, gry planszowe i puzzle, zapewniające dzieciom, a także dorosłym dłuższą rozrywkę, oraz zabawki edukacyjne. Branża liczy na zwiększoną sprzedaż przed Dniem Dziecka. W tym roku korzystny dla obrotów może być także okres wakacyjny.