Newsy

Danuta Błażejczyk świętuje 30-lecie pracy twórczej i 40. rocznicę ślubu

2015-07-24  |  06:45

Rok 2015 to dla Danuty Błażejczyk wyjątkowy czas. Gwiazda obchodzi bowiem podwójny jubileusz: 30-lecia pracy artystycznej oraz 40-lecia zawarcia związku małżeńskiego. Gwiazda twierdzi, że małżeństwo to jej największa wygrana w życiu, a mąż jest jej najlepszym przyjacielem.

Na profesjonalnej scenie Błażejczyk zadebiutowała w 1985 roku w Opolu. Zaśpiewała wówczas piosenkę „Taki cud i miód” autorstwa Wojciecha Młynarskiego i Włodzimierza Korcza. Z okazji jubileuszu zawodowego odbyło się już kilka koncertów, m.in. w warszawskim Teatrze Żydowskim oraz Buskim Samorządowym Centrum Kultury. Równie hucznie Danuta Błażejczyk zamierza świętować 40. rocznicę ślubu, która przypada na wrzesień.

Najpierw będzie koncert, a potem gdzieś rozłożymy kości na jakimś piasku, ale hucznie, będzie to na pewno huczne świętowanie – mówi Danuta Błażejczyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalistka od czterdziestu lat jest żoną perkusisty Andrzeja Błażejczyka. Twierdzi, że z mężem łączy ją nie tylko miłość, lecz także przyjaźń. W mężu wokalistka znalazła wsparcie i inspirację do pracy artystycznej, zawsze bowiem mobilizował ją do śpiewania.

– Chyba to największa wygrana w moim życiu. Człowiek, który jest przyjacielem i wspaniałym partnerem. I nie ukrywam, że dzięki niemu wiele rzeczy w moim życiu się zdarzyło, dlatego że on mnie inspiruje i wspiera, jestem po prostu szczęściarą – mówi Danuta Błażejczyk.

Gwiazda uważa, że przyjaźń między małżonkami jest bardzo istotna to właśnie dzięki wzajemnej sympatii jej i jej mężowi udało się przetrwać także gorsze chwile w ich związku. Małżeństwo, które się wzajemnie lubi, będzie bardziej skłonne do szybkiego rozwiązywania problemów poprzez rozmowę i wzajemne wspieranie się. Gorsze chwile zdarzają się w każdym związku, zwłaszcza gdy parę tak jak Danutę Błażejczyk i jej męża łączy także życie zawodowe.

– Nie mówię, że jest cały czas tiu, tiu, tiu, jestem typem wulkanicznym, więc czasami są po prostu lecą gromy straszne. Ale ponieważ ze sobą rozmawiamy, tak jak powiedziałam, więc wyjaśniamy sobie wtedy pewne sprawy. Chyba to jest najlepsza droga do tego – mówi Danuta Błażejczyk.

Zdaniem wokalistki bez wzajemnej sympatii ludziom łatwiej jest także podjąć decyzję o rozstaniu. Danuta i Andrzej Błażejczykowie mają córkę Karolinę.  Wokalistka wielokrotnie podkreślała w wywiadach, że rodzina jest dla niej największą radością w życiu.

Czytaj także

Kalendarium

Gwiazdy

Magda Gessler: Nigdy w życiu nie robiłam sobie nic na twarzy. Miałam paraliż nerwu trójdzielnego, przez co czasami wygląda ona nieregularnie

Gwiazda TVN często jest posądzana o poddawanie się zabiegom medycyny estetycznej, dlatego też nie ukrywa, że irytuje ją, gdy ktoś wmawia jej poprawianie urody. Restauratorka podkreśla, że nie ma czasu nawet na regularny masaż, a tym bardziej na spędzanie długich godzin w gabinetach medycyny estetycznej. Przyznaje, że na jej nieregularne rysy twarzy wpływ miał paraliż nerwu trójdzielnego.

Seriale

Violetta Arlak: chciałabym przebierać w scenariuszach jak w ulęgałkach. Niestety tak nie jest

Od moich bohaterek przejmuję filozofię, która stwierdza: idź do przodu, bądź odważna – mówi aktorka. Podkreśla, że nigdy się nie poddaje, a problemy traktuje jak drobne kamyki na drodze do celu, a nie poważne przeszkody. Nie ukrywa też, że chciałaby dostawać więcej scenariuszy i móc wybierać w ofertach ról.

 

Problemy społeczne

Rak piersi dla Polek to wciąż temat tabu. Strach przed chorobą i reakcją bliskich powstrzymuje je przed regularnymi badaniami

Mimo świadomości na temat konieczności wykonywania samobadania piersi oraz niezbędnych badań takich jak USG, czy mammografia, Polki nadal nie wykonują regularnych badań. Najczęstszymi powodami są lęk przed otrzymaniem diagnozy, trudnym leczeniem, naznaczeniem społecznym, czy obawa przed brakiem dostępu do terapii. Ten lęk każdego roku skutecznie powstrzymuje Polki przed regularnymi badaniami, rozmową o zdrowiu, a także poinformowaniem najbliższych o diagnozie raka piersi. Choroba jest wciąż tematem tabu, szczególnie gdy diagnoza ma postać zaawansowaną.

Media

Marek Krupski: marzy mi się talk show współprowadzony przez moją żonę. Chcemy częściej pracować razem

Żałuję, że tak późno zacząłem pracować z żoną – mówi aktor. Latem spotkał się z Magdaleną Modrą na planie drugiego sezonu serialu "Rodzinny interes", już myśli jednak o kolejnych wspólnych przedsięwzięciach. Jego zawodowym marzeniem jest talk show, który mógłby prowadzić z żoną.