Newsy

Danuta Stenka: nigdy nie chciałam zostać aktorką

2014-01-22  |  07:20

Danuta Stenka jest jedną z bardziej uznanych i lubianych współczesnych aktorek. Artystka spędziła dzieciństwo na kaszubskiej wsi. Pochodzenie jest dla niej powodem do dumy, co podkreśla w każdym wywiadzie. Zaznacza też, że nigdy nie chciała zostać aktorką.


Nauczycielka to był mój pomysł od wczesnych lat dziecięcych, jako że moja mama była nauczycielką. Wydawało mi się więc, że to jest najbardziej fantastyczny zawód, jaki mogłabym sobie wymyślić. Przy czym moja mama rzeczywiście była nauczycielką z prawdziwego zdarzenia. Myślę, że nie byłabym taką nauczycielką, może nie byłabym najgorszą, ale nie taką jak ona przyznaje Danuta Stenka agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.


Aktorka ukończyła Studium Aktorskie przy Teatrze Wybrzeże w Gdańsku. Na deskach teatru zadebiutowała w 1982 roku.


Chwała Bogu, że los mnie pchał, ciągnął, spychał z mojej drogi wymyślonej od dzieciństwa, że wreszcie mnie zepchnął na tą moją obecną drogę, czyli aktorstwo. W tej chwili nie wyobrażam innego zawodu. Nigdy jednak o nim nie marzyłam, nigdy nie chciałam zostać aktorką. Jakoś się znalazłam w tym zawodzie przez właściwie można powiedzieć przypadek, za sprawą innych ludzi  podkreśla Stenka.


Opublikowana w listopadzie autobiografia aktorki „Flirtując z życiem” cieszy się bardzo dużą popularnością. Podczas szczerej rozmowy z Łukaszem Maciejewskim Danuta Stenka odkrywa nieznane publiczności oblicze. Obecnie artystka jest w trakcie prób do spektaklu „Lód”, który będzie miał premierę w sobotę 25 stycznia w Teatrze Narodowym.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Prawo

Hazard coraz poważniejszym problemem dla zdrowia publicznego. Najbardziej zagrożone są dzieci

Z badania Komisji Zdrowia Publicznego „Lancet” ds. hazardu wynika, że na całym świecie stanowi on większe zagrożenie dla zdrowia publicznego, niż do tej pory sądzono. Jego szybki rozwój za pośrednictwem telefonów komórkowych i internetu sprawia, że kasyno można mieć dziś w kieszeni, dlatego zdaniem naukowców należy go traktować podobnie jak tytoń i alkohol. Zaburzenia związane z hazardem dotykają niemal 16 proc. dorosłych korzystających z kasyn online lub automatów, coraz częściej narażone są na nie także dzieci.