Newsy

De Mono zagra koncert symfoniczny na rzecz chorych z hospicjum

2014-10-06  |  06:43

Muzycy z zespołu De Mono wspierają chorych na nowotwory. W sobotę w Filharmonii Bałtyckiej zespół zagra swój czwarty symfoniczny koncert. De Mono z udziałem orkiestry symfonicznej wykona swoje największe przeboje – m.in. Statki na niebieMoje miasto nocą w zupełnie nowych aranżacjach. Całkowity dochód z imprezy zasili konto gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza.

Wyjątkowe miejsce, wyjątkowy koncert i wyjątkowy cel. Miejsce to Filharmonia Bałtycka na Ołowiance, koncert „De Mono Symfonicznie”, to się zdarza bardzo rzadko. W tym roku zagraliśmy już trzy koncerty, to jest czwarty, ale co najważniejsze, najważniejszym dla nas jest w tym momencie cel. A celem jest zagranie tego koncertu dla hospicjum, żeby wspomóc jego pacjentów. Myślę, że my jako ludzie, którzy tak naprawdę dostali dar od Boga, możemy dzielić się tym i w tym momencie właśnie mamy zamiar to zrobić – mówi Andrzej Krzywy, lider zespołu De Mono, w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Koncert „De Mono Symfonicznie” odbędzie się 11 października o godz. 19 w Filharmonii Bałtyckiej przy ul. Ołowianka 1 w Gdańsku. Będzie on częścią koncertu Głos dla Hospicjum organizowanego po raz kolejny przez Fundację Hospicyjną. Oprócz De Mono w Filharmonii Bałtyckiej zobaczyć będzie można także grupę Zagan Acoustic. W przerwie koncertu odbędzie się zabawa fantowa oraz aukcja przedmiotów przekazanych Fundacji Hospicyjnej. Dochód zasili konto gdańskiego Hospicjum im. ks. E. Dutkiewicza, które zapewnia opiekę dla dzieci i dorosłych z zaawansowaną chorobą nowotworową.

Następnego dnia, czyli 12 października, mamy zamiar wybrać się do tego hospicjum, żeby zobaczyć, jak to wygląda naprawdę. W jakich warunkach ci ludzie tam przebywają, co się z nimi dzieje, a przede wszystkim w jakiej są formie psychicznej. To są ważne rzeczy, które nas – nie ukrywam – bardzo interesują. Wraz z całym zespołem wybierzemy się do hospicjum – mówi Andrzej Krzywy.

W lutym 2014 roku ukazał się album „De Mono Symfonicznie”. Znalazły się na nim takie przeboje, jak Statki na niebie, Moje miasto nocą, Kamień i aksamit nagrane w nowych aranżacjach z towarzyszeniem Polskiej Orkiestry Radiowej. Premierą płyty był koncert z Polską Orkiestrą Radiową w sali im. Lutosławskiego w Warszawie.

Koncert niesamowity, przed którym miałem straszną tremę, bo na normalnych koncerty, na których gram, jest zwykła publiczność i wszyscy się bawią, mam to już opanowane. Natomiast koncerty w tak wyjątkowych salach, z tak wyjątkową publicznością są dla mnie nowością. I to, że ludzie bardzo powściągliwie reagują, reagują dopiero po piosence, to są rzeczy, do których nie jestem przyzwyczajony i tego wszystkiego muszę się uczyć. Nie ukrywam, że każdy koncert, który gramy z orkiestrą, jest dla mnie ogromnym przeżyciem i czymś absolutnie wyjątkowym – mówi Andrzej Krzywy.

Zespół De Mono powstał w 1984 roku. Szczyt jego popularności przypadł na koniec lat 80. i początek 90. Grupa ma na swoim koncie jedenaście albumów oraz trzy płyty kompilacyjne.

 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nowe technologie

Konsument

Konsumenci rynku telekomunikacyjnego narzekają na nieprzejrzyste oferty. Jeden z operatorów chce je wyeliminować

Co piąty Polak dostrzega pozytywne zmiany na rynku usług telekomunikacyjnych, głównie jego rozwój, zarówno pod kątem liczby ofert, jak i rozwoju technologii. Gorzej jednak wypada przejrzystość ofert – wynika z badania Urzędu Komunikacji Elektronicznej. Konsumenci są zmęczeni skomplikowanymi taryfami i ukrytymi kosztami, dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się proste pakiety. Dlatego też T-Mobile startuje z nową ofertą „Po prostu", z jednym, prostym abonamentem bez żadnych limitów.

Handel

Rynek piwa kurczy się w I półroczu 2025 roku. Zła pogoda w maju przyniosła 12-proc. spadek sprzedaży

Pierwsze półrocze br. to kolejny okres spadku rynku piwa w Polsce. I to mimo dynamicznego wzrostu produkcji i sprzedaży piwa bezalkoholowego. Zdaniem przedstawicieli Związku Pracodawców Przemysłu Piwowarskiego Browary Polskie miały na to wpływ m.in. niesprzyjająca pogoda i negatywna narracja wokół branży piwnej. Ponadto wśród wyzwań, z jakimi musi się mierzyć rynek, są rosnące koszty prowadzenia działalności oraz przygotowania do systemu kaucyjnego, który zacznie obowiązywać już za trzy miesiące – wskazuje Mieszko Musiał, nowy prezes zarządu związku.