Newsy

W nowoczesnych łazienkach zamiast tradycyjnych modeli coraz częściej stosowane są bezkołnierzowe toalety i bezbrodzikowe kabiny

2015-07-09  |  06:00

W dzisiejszych czasach łazienka to już nie tylko miejsce do codziennej pielęgnacji, lecz także pomieszczenie o estetycznym wyglądzie, które zachwyca dbałością o detal, nowoczesnymi urządzeniami sanitarnymi i stylowymi dodatkami. Tradycyjne toalety zastępują modele wiszące i bezkołnierzowe. Dużą popularnością cieszą się również bezbrodzikowe kabiny. Zamiast zwykłych grzejników stosuje się ogrzewanie podłogowe.

Producenci tłumaczą, że łazienka wymaga takich rozwiązań, które zapewnią nie tylko intymną atmosferę, lecz także wysoki poziom higieny.

Obecnie na rynku coraz większym zainteresowaniem cieszą się toalety bezkołnierzowe, charakteryzujące się gładką powłoką, pozbawioną wszelkich zagłębień oraz krawędzi. Poprzednia generacja modeli przez wiele lat napędzała biznes producentom detergentów, przekonujących nas, i słusznie, że trzeba pod ten kołnierz systematycznie aplikować określoną ilość chemii. Obserwujemy też bardzo mocny trend wymiany klasycznych urządzeń kompaktowych w postaci miski toaletowej ze spłuczką, na stelaże podtynkowe z miską wiszącą – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Przemysław Powalacz, prezes zarządu firmy Geberit, producenta urządzeń sanitarnych.

Innym trendem w wyposażaniu łazienek jest dobór stylowych mebli i dodatków. Modna aranżacja to taka, w której pojawia się odważne łączenie kolorów, materiałów i faktur.

Coraz więcej osób wyposaża swoje łazienki w meble, które służą do przechowywania detergentów, kosmetyków i innych środków czystości. Dzięki takim rozwiązaniom w łatwy sposób utrzymać można porządek w łazience, zachowując wrażenie przestronności i wygody –  tłumaczy Przemysław Powalacz.

Producenci podkreślają, że to, co jest stylowe i funkcjonalne, wcale nie musi być drogie. W ofercie można znaleźć nowoczesne urządzenia sanitarne i meble zarówno te luksusowe, jak i w cenach na każdą kieszeń. To odpowiedź na zalew tanich i niskich jakościowo produktów z Chin.

Przez ostatnie dwa lata zauważyliśmy przełom w świadomości klientów na temat jakości produktów. Mam na myśli ceramikę łazienkową przywożoną z Chin, która święciła swoje tryumfy jeszcze 3-4 lata temu, a na ten moment cieszy się coraz mniejszym zainteresowaniem. Klienci mają świadomość, że tańsze produkty, choć pozwolą zaoszczędzić może kilkadziesiąt złotych przy zakupie, to nie zapewnią bezpieczeństwa i długiego użytkowania – podkreśla Przemysław Powalacz.

Warto więc zainwestować w wyposażenie najwyższej jakości, tym bardziej że gruntowny remont łazienki przeprowadzany jest średnio co 10-12 lat.

Ograniczanie w nadmierny sposób budżetu na tego typu wydatek, biorąc pod uwagę to, że podejmujemy tę inwestycję na długie lata, często jest nieroztropnym podejściem do sprawy. Będziemy starali się je zmienić, przekonując kupujących do produktów sprawdzonych, najwyższej jakości, takich, które nie będą budzić obaw, czy za jakiś czas może się coś wydarzyć w mojej łazience. Łazienka to woda, a woda w budynku bez kontroli to poważny kłopot – dodaje Przemysław Powalacz.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Maja Sablewska: Musieliśmy przeformatować mój program, bo zmienia się moda i społeczeństwo. Jest więcej tolerancji, a kobiety są bardziej odważne

Stylistka zaznacza, że w swoim programie nie działa pochopnie i na oślep, a wszystkie metamorfozy poprzedzone są szczerą rozmową z bohaterkami. Z obserwacji Mai Sablewskiej wynika, że kobiety są coraz bardziej odważne w kwestii wyglądu i ubioru, nie boją się eksperymentować, chętnie szukają inspiracji i już nie przejmują się tak bardzo krytyką innych osób.  W kolejnej formatu „10 lat młodsza w 10 dni z Sablewską” jego gospodyni musi więc dostosować się do zmieniających się warunków i sprostać wymaganiom uczestniczek.

Uroda

Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga

Prezenterka nie ukrywa, że czasem lubi odpocząć od telewizyjnego looku i jeśli tylko może, to rezygnuje z perfekcyjnego makijażu, jaki jest koniecznością w pracy przed kamerami. W swoich mediach społecznościowych również nie unika zdjęć, na których pokazuje, jak wygląda bez filtrów i make-upu. Paulina Sykut-Jeżyna podkreśla, że bardziej niż na kosmetyki kolorowe stawia na pielęgnacyjne. Szczególnie dba o odpowiednie nawilżenie skóry, by zawsze była gładka i promienna.

Ochrona środowiska

Beton z alg czy szkło fotowoltaiczne. Ekologiczne innowacje zmieniają sektor budowlany

Sektor budynków i budownictwa jest największym emitentem gazów cieplarnianych, odpowiadając za 37 proc. globalnych emisji – wynika z danych ONZ. Tradycyjne materiały budowlane, takie jak beton czy cegły, są stopniowo udoskonalane, aby jak najlepiej odpowiadać na wyzwania środowiskowe. – Większość producentów, szczególnie tych dużych, skupia się na tym, aby obniżać koszty ekologiczne produkcji materiałów, tak żeby konsumenci otrzymywali produkt bardziej zrównoważony – ocenia Tomasz Bojęć, partner zarządzający w ThinkCo. Z drugiej strony na rynek wchodzą innowacje, które stosowane w większej skali będą stopniowo zazieleniać budownictwo.