Newsy

Edyta Herbuś: Do mojej babci dotarła fala serdeczności i miłości od moich fanów. Stworzyło to dużą przestrzeń do wyzdrowienia

2021-10-01  |  06:07

Tancerka cieszy się, że jej babcia czuje się już znacznie lepiej, i dziękuje wszystkim tym, którzy kierowali pod jej adresem ciepłe słowa. Edyta Herbuś wierzy, że dobra energia, serdeczność i modlitwa mają wielką moc. To dla niej bardzo ważne, bo ostatnie tygodnie nie należały dla jej rodziny do najłatwiejszych.

Kiedy babcia Edyty Herbuś trafiła do szpitala, tancerka ze łzami w oczach relacjonowała całą sytuację na Instragramie. Choć szybko spadłą na nią fala krytyki za lansowanie się na chorobie bliskiej osoby, to ona sama zapewnia, że robiła to w dobrej wierze, a co więcej – przyniosło to oczekiwany skutek.

– Tolka jest już w domu, pozdrawia wszystkich, bo ta fala serdeczności i miłości do niej dotarła. Też za pośrednictwem mojej skromnej osoby przekazałam jej to wszystko, ale też bardzo czułam, nawet jak to zabrzmi pretensjonalnie, pozwolę sobie to powiedzieć, czułam naprawdę olbrzymią siłę tego, jak wsparcie, serdeczność, modlitwa wielu osób były skierowane w jej stronę – mówi agencji Newseria Lifestyle Edyta Herbuś.

Tancerka wierzy, że dzięki temu jej babcia szybciej wróciła do zdrowia. Teraz dziękuje wszystkim za te słowa otuchy i nadziei.

– Przyniosło to olbrzymią siłę, ale też mam wrażenie, że właśnie przestrzeń do szybszego, lepszego wyzdrowienia. Oczywiście, że lekarze są ważni i te wszystkie racjonalne aspekty, nie trzeba o nich zapominać, ale naprawdę ta intencja od jednego człowieka, ta miłość od jednego człowieka płynąca do drugiego to jest po prostu coś nie do zastąpienia i co ma olbrzymią siłę i bardzo do tego wszystkich zachęcam, żeby tym się dzielić najczęściej – mówi.

W sierpniu Edyta Herbuś świętowała ze swoimi dziadkami – Otylią i Tadeuszem – ich 65. rocznicę ślubu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Alicja Węgorzewska: W Warszawskiej Operze Kameralnej sięgamy po rzadkie i trudne dzieła sprzed wieków. Chcemy zaprezentować widzom najwyższy kunszt

– Sukcesy Warszawskiej Opery Kameralnej to sukcesy całego zespołu. Każde ogniwo musi pracować na najwyższych obrotach i na najwyższym poziomie – podkreśla Alicja Węgorzewska. Dyrektor WOK wyjątkowo skutecznie działa na rzecz przywracania niezwykłych dzieł barokowych na scenę i zaprasza do współpracy nietuzinkowych artystów. W obliczu rosnącej dominacji sztucznej inteligencji i rewolucji technologicznej stara się udowodnić, że klasyka nie tylko przetrwała próbę czasu, ale i zyskała nową jakość. Efektem pracy wielu osób są nieprzeciętne produkcje, profesjonalnie zarejestrowane i odnoszące sukcesy na międzynarodowych konkursach.

Media

Anna Lewandowska: Są aż trzy odsłony „Czerwonego dywanu” w „Pytaniu na śniadanie”. Ten punkt naszego programu ma bardzo dobrą oglądalność

Prezenterka zaznacza, że cykl, który prowadzi, cieszy się dużym zainteresowaniem widzów. Z tego też względu twórcy „Pytania na śniadanie” postanowili dać jej więcej czasu antenowego. W październiku „Czerwony dywan” zyskał nie tylko nową scenografię, ale także nową odsłonę. Anna Lewandowska podkreśla, że pozyskiwanie najświeższych informacji z kręgów show-biznesowych i dzielenie się nimi z odbiorcami sprawia jej dużą przyjemność.

Problemy społeczne

Rok regularnej aktywności fizycznej wydłuża życie w zdrowiu o co najmniej rok. Zmniejsza też absencję chorobową w pracy

Roczny cykl regularnej aktywności fizycznej w połączeniu z edukacją zdrowotną znacząco redukuje ryzyko zdrowotne i poprawia kondycję – wynika z programu badawczego Zdrowa OdWaga przeprowadzonego przez Medicover. U uczestników badania poprawiły się wskaźniki zdrowotne, spadła też absencja chorobowa w pracy. – Wyliczyliśmy metodą naukową, że dzięki 12-miesięcznemu programowi zdobyli oni dodatkowy rok życia w lepszym zdrowiu – ocenia dr n. med. Piotr Soszyński, koordynator medyczny programu badawczego Zdrowa OdWaga.