Newsy

Ewa Farna zastanawia się nad indywidualnym tokiem studiów lub studiami w Pradze

2013-11-19  |  10:25
O tym, że pogodzenie studiowania z pracą zawodową nie jest łatwe, przekonuje się obecnie na własnej skórze Ewa Farna. Wokalistka rozważa przejście na indywidualny tryb nauki lub rozpoczęcie studiów w Pradze.

W zeszłym roku Farna dostała się na wydział Prawa na Uniwersytecie Warszawskim. Ostatnio jednak media informują, że piosenkarka nie radzi sobie z nauką i planuje zrezygnować ze studiowania.

– Dowiaduję się o swoich decyzjach z mediów – przyznaje Ewa Farna w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Farna nie zamierza jednak przerywać nauki, zastanawia sie natomiast nad rozwiązaniami, które pozwolą jej pogodzić liczne obowiązki.

– Staram się wymyślić albo indywidulany tok, albo może przerzucenie do Pragi – oznajmia piosenkarka.

22 października w sklepach pojawiła się jej nowa płyta Ewy Farnej zatytułowana "(W)inna". Praca nad płytą nie była łatwa, ponieważ wokalistka równolegle była jurorką w czeskiej edycji programu "Idol".

– Ten rok nie był dla mnie łatwy. Byłam jurorką, grałam koncerty, robiłam płytę i studiowałam na dziennych studiach. Staram się to pogodzić. Mieszkam w trzech krajach i wyczerpuje mnie to bardzo, ale na razie ciągle jestem oficjalnie studentką Uniwersytetu – wyznała artystka.

Obecnie Farna zajmuje się głównie promocją nowego albumu. Oprócz tego przygotowuje także następny krążek, na którym znajdą się jej największe przeboje w jazzowych i akustycznych aranżacjach.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Konsument

Niemcy planują złagodzić stanowisko wobec posiadania marihuany na własny użytek. Dr P. Kładoczny: W Polsce wystarczyłaby po prostu dekryminalizacja

– Dekryminalizacja marihuany, która jest niewątpliwie łagodniejsza i mniej uzależniająca niż alkohol, mogłaby spowodować, że ludzie nie wchodziliby w dopalacze, które były wielkim problemem właśnie dlatego, że nie można było zapalić tzw. jointa – mówi dr Piotr Kładoczny, wiceprezes Helsińskiej Fundacji Praw Człowieka. Jak ocenia, trwające w Niemczech prace legislacyjne dotyczące legalizacji niewielkich ilości marihuany na własny użytek raczej nie wpłyną na polskie podejście do tej kwestii. Jednak problem istnieje i wymaga rozwiązania, ponieważ w Polsce po nowelizacji przepisów z 2000 roku liczba spraw o posiadanie marihuany wzrosła siedmiokrotnie, przy czym nie przełożyło się to na efektywność walki z przestępczością narkotykową.

Moda

Oversizowe garnitury, dżins, koronki i kwiaty 3D najważniejszymi trendami w modzie na sezon wiosna/lato 2023. W kolorystyce dominują odcienie świeże, soczyste i energetyczne

Na pokazach największych marek królują obecnie garnitury, oversizowe marynarki, spodnie z wysokim stanem i szeroką nogawką oraz buty na koturnach. Wśród trendów dedykowanych na najbliższe miesiące są również sukienki i bluzki – koniecznie ozdobione falbankami, koronkami, kwiatami 3D i bufkami. Ze zdwojoną siłą do łask powracają ażury, elementy przezroczyste i frędzle. Absolutnym must have sezonu wiosna/lato 2023 będą ubrania w najmodniejszym obecnie kolorze – viva magenta. To połączenie czerwieni i różu, które przyciąga uwagę, dodaje energii i doskonale sprawdza się w przypadku różnych elementów garderoby.

Transport

Inflacja nie powstrzymuje Polaków przed podróżowaniem. Szukają atrakcyjnych ofert, ale niekoniecznie najtańszych

Inflacja dotyka także branżę turystyczną – w ubiegłym roku odnotowano wzrost cen paliwa lotniczego, w wielu krajach rosły też koszty żywności i noclegów, co przełożyło się na wyższe ceny wycieczek, biletów lotniczych i rezerwacji. I choć to może wpływać na częstotliwość wyjazdów, nie oznacza to, że Polacy rezygnują z wypoczynku za granicą czy wybierają wyłącznie najtańsze oferty. – Polacy wolą wydawać pieniądze na podróże, które dają wspomnienia, niż na rzeczy, które zostają z nami na krótszy czas – mówi Deniz Rymkiewicz, rzecznik prasowy eSky.pl.