Newsy

Ewa Piekut: Na planie programu „Królowa przetrwania” wiele razy czułam, że chcę wracać do domu. Najgorsze myśli przychodziły nocami

2024-01-04  |  06:17

Celebrytka przyznaje, że życie w dżungli i funkcjonowanie w kampach przygotowanych na potrzeby programu „Królowa przetrwania” to dla niej prawdziwy survival. Ciężko było jej zaakceptować chociażby to, że o toaletę trzeba walczyć, a w miejscu przeznaczonym do spania są pająki, skorpiony czy węże, które w każdej chwili mogą wejść na posłanie. Ewa Piekut nie wstydzi się też przyznać do tego, że różnice pomiędzy uczestniczkami, kłótnie i układy były dla niej dużym obciążeniem psychicznym. Pojawiały się nawet takie myśli, żeby zrezygnować z udziału w programie.  

Influencerka nie ukrywa, że konfrontacja z dziką naturą była dla niej ogromnym wyzwaniem. Ekstremalne warunki nie tylko nie sprzyjały odpoczynkowi, ale również powodowały różnego rodzaju fobie.

– W sumie życie na co dzień z robakami, z wielkimi pająkami, z czarnymi skorpionami, z wężami stało się czymś normalnym, więc codziennie tylko obserwowałyśmy zmianę pogody i zastanawiałyśmy się, jakiego dzisiaj karalucha zobaczymy, bo one wychodziły przy różnych temperaturach. Toaleta też była pełna kleszczy, o ile się ją w ogóle miało, bo albo się wygrało toaletę i to był największy luksus w całej dżungli, albo nie – mówi agencji Newseria Lifestyle Ewa Piekut.

Celebrytka często odczuwała strach i bywało, że drżała o swoje życie.

– Najgorsze były noce, ponieważ zarówno pająki, jak i odgłosy dzikich zwierząt, kotów, niedźwiedzi czy wilków to było coś, co co wieczór nas żegnało do spania. Raz mnie nawet coś takiego bardzo blisko mnie obudziło, ale to będzie pokazane w programie. Na razie nie mogę o tym mówić. I praktycznie cały czas ja tam nie spałam, tylko po prostu czuwałam. I myślę, że tak miała każda z nas – mówi.

Uczestniczka reality show „Królowa przetrwania” podkreśla, że udział w takim programie to również walka ze swoimi lękami, słabościami i wewnętrznymi blokadami.

– Największymi zmaganiami były nasze własne głowy. Potem to już nikt nie patrzył na te brudne ubrania, na nas brudne, tylko była walka z głową, komu można ufać, komu nie. W takiej sytuacji naprawdę można zwariować – podkreśla.

Ewa Piekut nie ukrywa, że podczas pobytu w dżungli zdarzały jej się chwile zwątpienia, kiedy miała już wszystkiego dość.

– Wiele razy myślałam, że chcę wracać, tylko nikomu o tym nie mówiłam. Gdy przychodził czas spania, to zawsze był czas myśli pod tytułem: ja tutaj nie pasuję, to nie jest miejsce dla mnie, ja już muszę wracać do domu. Wchodzi analiza i codziennie zmieniasz zdanie. Jednego dnia ta dziewczyna jest fajna, a drugiego ona jest już zła. To będzie czysty armagedon. Ja nie wiem, jak oni to w ogóle zmontowali, ale życzę im powodzenia, bo z tego, co wiem, na końcu byli już pogubieni – dodaje.

Program „Królowa przetrwania” można oglądać na platformie Player i na antenie TVN7.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Podróże

Problemy społeczne

Stres w życiu zawodowym może działać destrukcyjnie. O profilaktykę muszą zadbać zarówno pracownicy, jak i pracodawcy

Co czwarty Polak doświadcza w pracy wysokiego lub bardzo wysokiego stresu, a trzech na czterech pracowników znajduje się w stresowej sytuacji zawodowej przynajmniej raz w tygodniu – wynika z badań Instytutu Psychologii Stresu. Najwyższy poziom częstego stresu dotyczy kobiet i pracowników powyżej 55. roku życia. To grupy najbardziej narażone na poczucie przeciążenia obowiązkami zawodowymi, co odbija się na ich zdrowiu fizycznym i psychicznym, a w kontekście społecznym niesie ze sobą poważne skutki ekonomiczne. W Unii Europejskiej stres zabija rocznie nawet 10 tys. osób.

Gwiazdy

Maciej Dowbor: Ostatnio kupiłem zdalnie sterowane motorówki dla córki. Ten wspólnie spędzony czas pozwala oderwać dzieci od smartfonów

Zdaniem prezentera nawet niepozorny gadżet może pomóc w budowaniu relacji ze swoimi pociechami i tworzeniu pięknych wspomnień. On sam przekonał się o tym, kiedy jego siedmioletnia córka chętnie zaczęła się bawić małymi, zdalnie sterowanymi motorówkami. Teraz kolekcja systematycznie się powiększa, a w zabawie bierze udział cała rodzina.