Newsy

Gwiazdy zachęcaja do obchodów Dnia Niepodległości

2013-11-10  |  08:00
Gwiazdy promują Dzień Niepodległości. Grażyna Wolszczak, Daniel Olbrychski, Mateusz Damięcki i Emilian Kamiński przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji społecznej „Mamy Niepodległą!”. To projekt Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku pod Warszawą.

Gwiazdy wystąpiły w specjalnym spocie. Opowiadają w nim czym jest dla nich niepodległość.

– Dla mnie jest to otwarte na świat lotnisko, które daje mi swobodę decydowania o tym, gdzie będę chciał polecieć. Z jakim miejscem będę chciał związać swoją przyszłość. Czy będę chciał wrócić z powrotem tu do mojego kraju, w którym się urodziłem, czy być może nie będę odczuwał takiej potrzeby –  powiedział Mateusz Damięcki w rozmowie z agencją informacyjną Newseria Lifestyle.

Natomiast Grażyna Wolszczak, przy okazji obchodów Dnia Niepodległości, zwraca uwagę na istotę słowa wolność.

.– Wolność jest najważniejszym słowem tutaj. Może bardzo patetycznym, ale takim podstawowym, bez którego nie można sobie wyobrazić życia –  powiedziała aktorka.

Organizatorzy akcji przygotowali dziś dla wszystkich Polaków niespodziankę. Pocztówki z hasłem „Mamy Niepodległą” można wysłać przy okazji odwiedzin Sejmu RP w ramach dnia otwartego, a także z kilkudziesięciu innych miejsc i miejscowości. Ich adresy można znaleźć na stronie : www.muzeumpilsudski.pl.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Teatr

Katarzyna Pakosińska: Cieszę się, że miałam odwagę podjąć decyzję o rozstaniu z Kabaretem Moralnego Niepokoju. Rwało mnie już wtedy gdzie indziej

Kabareciarka przyznaje, że kiedy zaczęły się psuć relacje między nią a pozostałymi członkami Kabaretu Moralnego Niepokoju, to wtedy pojawiła się myśl, by opuścić grupę i zacząć się spełniać na innej płaszczyźnie zawodowej. Przekonuje też, że już wówczas miała w zanadrzu kilka ciekawych pomysłów na rozwój swojej kariery, a to tylko przyspieszyło decyzję o zerwaniu współpracy. I choć na początku trudno jej było się odnaleźć w nowej rzeczywistości, to z perspektywy czasu nie żałuje tamtego kroku. Z zapałem angażuje się w realizację nowych projektów, ale nie wyklucza, że jeszcze kiedyś znów zabłyśnie w kabarecie.

Media i PR

Wydawcy polskich mediów liczą na zmiany w przyjętej przez Sejm nowelizacji prawa autorskiego. Ruszają kolejne rozmowy z rządem

Polskie media apelują do polityków o zmiany w treści przyjętej przez Sejm nowelizacji ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych. Nowe przepisy, które po trzech latach opóźnienia wdrażają unijną dyrektywę Digital Single Market, dają teoretycznie wydawcom i dziennikarzom prawo do uzyskiwania wynagrodzeń od tzw. big techów za korzystanie z ich utworów. W praktyce może być to jednak trudne do wyegzekwowania. Dlatego media domagają się wzmocnienia pozycji wydawców.  Tym bardziej że obie strony muszą same wynegocjować te wynagrodzenia. – Chcemy mechanizmu, który gwarantuje nam, że w przypadku przedłużania się negocjacji z big techami, wkroczy organ rządowy – tłumaczy Marek Frąckowiak, prezes Izby Wydawców Prasy. Wydawcy liczą, że niezbędne poprawki pojawią się na etapie prac w Senacie.

Psychologia

Luna: W moim życiu jest więcej momentów zwątpienia i bezradności niż szczęścia i ekscytacji. Tylko tego nie pokazuję na Instagramie

Wokalistka chce, by jej pierwszy singiel zaprezentowany po Eurowizji był symbolem wewnętrznego odrodzenia, nowego początku i nadziei, bo choć życie pełne jest upadków, to najważniejsze jest, by z każdej porażki wyciągnąć odpowiednie wnioski, zawsze walczyć o swoje szczęście i odnaleźć w sobie siłę do działania. „Alive” to pełne emocji, intymne wyznanie Luny, ukazujące jej wewnętrzną walkę z wątpliwościami i przytłaczającymi myślami. Utwór opowiada o stanie zawieszenia między dwoma światami – rzeczywistym, pełnym wyzwań i wyimaginowanym, gdzie można znaleźć chwilowe ukojenie.