Newsy

Agnieszka Kaczorowska dziś i jutro poprowadzi festiwal „Disco pod gwiazdami"

2015-08-14  |  12:08

Aktorka i tancerka Agnieszka Kaczorowska będzie współprowadzącą festiwalu „Disco pod gwiazdami”, który odbędzie się 14 i 15 sierpnia. To już drugi festiwal Kaczorowskiej, ale znacznie większa rola. Od dwóch tygodni ćwiczę dykcję i głos, bo chcę do tego podejść bardzo profesjonalnie – podkreśla aktorka.

To będzie drugi festiwal w moim życiu [po sopockim Superhit Festiwal – red.] i to w bardzo krótkim okresie. Wtedy miałam trochę mniejsze zadanie, teraz to już kolejny level – będzie o wiele więcej do zrobienia, co cieszy jak każde nowe wyzwanie - mówi agencji Newseria Lifestyle Agnieszka Kaczorowska, tancerka i aktorka. – Uwielbiam iść do przodu, uczyć się i rozwijać.

W Zielonej Górze  odbędzie się duża taneczna impreza – festiwal „Disco pod Gwiazdami". Fani muzyki eurodance będą dziś i jutro bawić się przy muzyce takich gwiazd jak Oceana, Stachursky czy Łzy. Kaczorowskiej będą partnerować Michał Koterski i Maciej Dowbor.

To duży festiwal, muzyka taneczna, dyskotekowa, więc mam nadzieję, że to będzie bardzo energetyczny występ i energetyczny koncert. Chodzi o to, żeby ludzie, którzy siedzą przed telewizorami i którzy będą z nami na koncercie, świetnie się bawili. Ta muzyka będzie ich porywać do tańca, a my im po prostu przedstawimy danych wykonawców i zachęcimy do tej zabawy – mówi Agnieszka Kaczorowska.

Jak podkreśla aktorka, podchodzi do tego zadania bardzo poważnie. Przez ostatnie dwa tygodnie intensywnie pracowała nad dykcją i głosem. Dodaje, że każde nowe wyzwaniewiąże się z ogromnym stresem. Podobnie było w maju na scenie Opery Leśnej w Sopocie.

Ale ja taki stres potrafię wykorzystać. Biorę z niego to, co najlepsze i na takiej adrenalinie działam. Lubię ten stan – mówi aktorka.

Dodaje, że stres i adrenalina towarzyszą jej również w tańcu, którym profescjonalnie zajmuje się od lat.

W „Tańcu z Gwiazdami” bardziej się stresuję za partnera, czy jemu wszystko wyjdzie, czy się nie pomylimy, czy on się nie zestresuje. W aktorstwie stresu jest już mniej. Ale wiadomo, każdy występ przed publicznością, zwłaszcza, kiedy jest na żywo, wzmaga różne emocje – mówi Kaczorowska.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Transport

W Amazon pracuje ponad 750 tys. robotów. Najnowszy jest wyposażony w „zmysł” dotyku

Pierwsze roboty wyposażone w „zmysł” dotyku wykorzystywane są przez Amazon do obsługi produktów w centrach realizacji zamówień w USA i Niemczech. Roboty potrafią precyzyjnie przeszukiwać nawet ciasne przestrzenie półek w poszukiwaniu konkretnych produktów i z wyczuciem przenosić je na taśmę. Dzięki nim pracownicy nie muszą się schylać ani wspinać po drabinie w poszukiwaniu towaru. Automatyzacja wspiera też pracę kurierów. Paczki, które mają być dostarczone pod wskazany adres, podświetlane są w furgonetce na zielono, co ułatwia znalezienie właściwej przesyłki i skraca czas dostawy.

Medycyna

Diagnostyka zaburzeń snu może być łatwiejsza. Inteligentna piżama monitoruje bruksizm i bezdech senny

Naukowcy z Uniwersytetu Cambridge opracowali inteligentną piżamę, której zadaniem jest monitorowanie w warunkach domowych wzorców oddechu podczas snu i wykrywanie jego zaburzeń takich jak bezdech senny, chrapanie czy bruksizm. Jest to możliwe dzięki znajdującym się w materiale zaawansowanym grafenowym czujnikom tensometrycznym. Urządzenie może stać się alternatywą dla często niekomfortowej dla pacjentów diagnostyki w warunkach szpitalnych lub z wykorzystaniem nieporęcznego sprzętu.

Gwiazdy

Julia Kamińska: Elektrośmieci to duży problem. Sama mam w piwnicy zepsutą pralkę i muszę zorganizować jej wywóz

Piotr Zelt, Julia Kamińska i Klaudia Zioberczyk zauważają, że mimo wielu akcji informacyjnych i edukacyjnych nadal nie wszyscy Polacy zdają sobie sprawę z tego, że elektrośmieci, które nie są w odpowiedni sposób zutylizowane, stanowią ogromne zagrożenie dla środowiska. I choć istnieją różne możliwości przekazania zużytych, nieużywanych lub uszkodzonych urządzeń elektrycznych i elektronicznych do punktów zbiórki czy firm zajmujących się recyklingiem, to nie brakuje osób, które lekceważą wszelkie wytyczne i idą na łatwiznę. Wyrzucają takie sprzęty do zwykłych śmietników albo wywożą na przykład do lasu.