Newsy

Anna Oberc: po wakacjach mam dużą motywację, aby wrócić do aktywnego życia zawodowego

2017-09-15  |  06:32

Aktorka w pełni wykorzystała mijające lato. Wypoczęła i jest gotowa do nowego sezonu teatralnego, który przywita na deskach teatru Kwadrat. Gwiazda ma w planach także inne aktywności zawodowe, nie chce ich jednak zdradzać przed podpisaniem kontraktów. Twierdzi bowiem, że jak większość aktorów jest przesądna.

Anna Oberc twierdzi, że letnie miesiące spędziła spokojnie, ale przyjemnie, w otoczeniu znajomych i przyjaciół. Gwiazda wypoczęła i jest gotowa w pełni wrócić do obowiązków zawodowych.

Mam w tej chwili dużą motywację, aby wrócić do aktywnego życia zawodowego – mówi Anna Oberc agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda zapewnia, że nie cierpi z powodu powakacyjnej depresji. Nie tęskni za latem, zwłaszcza że już szykuje się do kolejnego wyjazdu, tym razem zimowego.

– Kiedy wszyscy tutaj będą marzli, ja pojadę sobie do ciepłego, mam już pewne plany. Ale nie będę mówiła, żeby nie zapeszyć – mówi Anna Oberc.

Aktorka przez ponad rok była jedną z gwiazd popularnego serialu „Singielka”. Wraz z zakończeniem jego emisji przez stację TVN zniknęła z małego ekranu. Obecnie można ją oglądać na żywo, na deskach Teatru Kwadrat, gdzie gościnnie występuje w spektaklu „Otwarcie sezonu”. Jej partnerami są takie gwiazdy polskiej sceny jak Ewa Kasprzyk i Daniel Olbrychski.

– Mam coś mieć, ale wiecie, jak jest z projektami, dopóki nie ma umowy, dopóty nie rozmawia się na ten temat publicznie. Nie chciałabym zapeszać – mówi Anna Oberc.

Gwiazda nie ukrywa, że jest osobą przesadną, ale nie do przesady. Jej zdaniem jest to zresztą cecha często spotykana u aktorów. Wielu z nich niechętnie wypowiada się na temat niepotwierdzonych ostatecznie planów zawodowych.

 – My po prostu dbamy o to, by nic i nikt nie przeszkodził nam w osiągnięciu marzeń i spełnienia zawodowego – mówi Anna Oberc.

 

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.