Newsy

Dominika Ostałowska: nie jestem rozrzutna, choć powinnam bardziej oszczędzać

2017-11-30  |  06:33

Pieniądze zarabia się po to, aby je wydawać mówi aktorka. Należy robić to jednak rozsądnie, nie trwoniąc finansów bez potrzeby. Jej samej największą przyjemność sprawia kupowanie podarunków jej bliskim. Gwiazda przyznaje, że choć nie uważa się za osobę rozrzutną, nie może się też zaliczyć do ludzi przesadnie oszczędnych.

Dominika Ostałowska stara się zachowywać rozsądne podejście do finansów. Gwiazda nie uważa się za osobę rozrzutną, choć przyznaje, że lubi wydawać pieniądze. Cieszy ją kupowanie nowych rzeczy dla samej siebie, znacznie większą przyjemność aktorka czerpie jednak z możliwości obdarowania swoich bliskich.

Wtedy te pieniądze dają mi najwięcej radości, bo wiem, że dzięki nim mogę zobaczyć uśmiech na twarzy bliskich mi osób mówi Dominika Ostałowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Zdaniem aktorki pieniądze zarabia się po to, aby móc je wydawać. Same w sobie nie wydają się jej fascynujące, wartość ma dopiero to, co dzięki nim można przeżyć. Gwiazda ma na myśli przede wszystkim doświadczenia i emocje, a nie przedmioty materialne.

Nie chodzi tylko o kupowanie rzeczy, ale o podróżowanie, kupowanie sprzętu, który sprawia, że możemy realizować swoje pasje mówi Dominika Ostałowska.

Gwiazda nie uważa się za osobę rozrzutną, uważa bowiem, że do pieniędzy należy mieć szacunek. Dobrze jest doceniać możliwość pracowania i zarabiania na utrzymanie i życiowe przyjemności, nie powinno się jednak bezsensownie trwonić pieniędzy. Aktorka przyznaje jednak, że mogłaby wydawać nieco mniej.

– Powinnam się raczej postarać być bardziej oszczędną, niż rozwijać się w tym drugim kierunku, natomiast staram się nie robić rzeczy bezsensownych mówi Dominika Ostałowska.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.