Newsy

Dorota Michałowska: mam za sobą gorący, wakacyjny romans

2017-07-10  |  06:45

Czasami można trochę oddać się szaleństwu uważa dziennikarka Superstacji. Sama przeżyła kiedyś letni romans, który wspomina jako wielką namiętność. Przestrzega jednak, by wakacyjnych romansów nie traktować jak związków na całe życie, grozi to bowiem rozczarowaniem. 

Ciepłe miesiące lata i wakacyjna beztroska sprzyjają romantycznym przygodom. Letni romans przydarzył się także Dorocie Michałowskiej. Dziennikarka kilka lat temu spędzała urlop za granicą i tam się zakochała. Twierdzi, że z poznanym wówczas mężczyzną przez jakiś czas tworzyli parę, nie był to jednak związek na całe życie.

– To były gorące wakacje, gorący romans, gorąca miłość, wielka namiętność, ale jak to wakacyjny związek – nie trwał długo mówi gwiazda Superstacji agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Letnie romanse nie zawsze kończą się wraz z ostatnim dniem wakacji. Niekiedy przeradzają się w długotrwałe związki zakończone małżeństwem. Zdaniem Doroty Michałowskiej takie sytuacje zdarzają się jednak relatywnie rzadko. Aby nie wrócić z wakacji ze złamanym sercem, dziennikarka radzi jasno określić swoje oczekiwania. Nastawiając się na zabawę i seks bez zobowiązań, nie można bowiem oczekiwać, że przygodna relacja okaże się wielkim uczuciem.

– Jeśli jedziemy się bawić, to po prostu się bawmy, nie ma się sensu nastawiać, że będzie to trwało długo, szczególnie jeśli ludzie są z różnych stron świata lub Polski – mówi Dorota Michałowska.

Gwiazda nie ma nic przeciwko letnim romansom. Jej zdaniem każdy człowiek ma prawo od czasu do czasu oddać się szaleństwu.

Czytaj także

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Dziecko

Edukacja

W ubiegłym roku spadła liczba samobójstw. Dalsza reforma psychiatrii powinna pomóc utrzymać tę tendencję

W 2024 roku po raz pierwszy od kilku lat liczba samobójstw w Polsce spadła, jednak skala problemu wciąż jest poważna. Polska jest w trakcie reformy psychiatrii, w ramach której największy nacisk w kształtowaniu opieki ma być położony na wsparcie środowiskowe. Eksperci zwracają jednak uwagę również na potrzebę utrzymania działań oddolnych i podniesienia społecznej wiedzy na temat prewencji suicydalnej. Bardzo istotne w tym kontekście jest odpowiednie kształtowanie dyskursu medialnego, a także edukowanie na temat tego, jakie zasady są kluczowe w pierwszej pomocy emocjonalnej.

Psychologia

Otyłość nie wynika z braku samodyscypliny czy lenistwa. Ta poważna choroba niesie ze sobą 200 różnych powikłań

– Walka z otyłością wymaga nie tylko wprowadzenia zmian w stylu życia i sposobie odżywiania, ale przede wszystkim zrozumienia, że jest to choroba zarówno o podłożu fizycznym, jak i psychicznym – podkreśla psycholog Adrianna Sobol. Niestety często to schorzenie jest postrzegane jako wynik braku dyscypliny, nieprawidłowej diety lub lenistwa, co jest błędnym i krzywdzącym stereotypem. W rzeczywistości otyłość jest bowiem poważną chorobą, która niesie ze sobą wiele powikłań zdrowotnych i wymaga kompleksowego podejścia. Kluczowymi elementami, które mogą się przyczynić do skuteczniejszego leczenia i poprawy jakości funkcjonowania pacjentów, jest wsparcie emocjonalne oraz zwiększenie dostępności do specjalistów.