Newsy

John Kelly: Zawsze wierzyłem w nasz powrót. W głębi serca większość z nas zawsze o tym myślała

2018-01-23  |  06:08

The Kelly Family wraca po dwunastu latach. Muzycy twierdzą, że większość członków zespołu myślała o ponownej wspólnej pracy, potrzebowała jednak czasu na realizację solowych projektów i ułożenie życia prywatnego. Dziś mają nadzieję na powtórzenie sukcesu z lat 90. i ponowne zyskanie uznania ze strony fanów.

Grupa The Kelly Family została założona w 1975 roku przez Daniela Jerome Kelly, jego drugą żonę i dzieci. Zespół szybko zyskał popularność, światowy sukces osiągnął jednak dopiero w latach 90., wraz z wydaniem albumu „Over the Hump”. W ciągu trzydziestu lat działalności The Kelly Family wydał dwadzieścia albumów, z czego znaczna część zyskała status złotych i platynowych płyt. Liczba sprzedanych w tym czasie krążków przekroczyła 20 mln. Ostatnią wspólnie wydaną płytą był album „Hope” z 2005 roku, po tym wydarzeniu członkowie zespołu postawili na kariery solowe.

Zawsze wierzyłem w nasz powrót. Wierzyłem, że to jest możliwe, widziałem ten potencjał, kiedy ludzie podchodzili do mnie na ulicy i byli naprawdę wzruszeni. Dlatego zawsze czułem, że to jest możliwe – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle John Kelly.

Powrót ten nastąpił jednak dopiero po dwunastu latach. Zespół ponownie zaczął wspólnie koncertować, a w marcu 2017 roku ukazał się nowy krążek The Kelly Family, zatytułowany „We Got Love”. Zdaniem Johna i Patricii Kelly większość dawnych członków grupy myślała o powrocie, wszyscy musieli jednak dojrzeć do tej decyzji. Potrzebowali również czasu na realizację własnych, solowych pomysłów, założenie rodziny, przemyślenie życiowych priorytetów.

Jesteśmy indywidualistami, każdy myśli inaczej. Ludziom nie zawsze łatwo jest iść w jednym kierunku. Ale myślę, że w głębi serca większość z nas, być może wszyscy, zawsze o tym myśleli – mówi John Kelly. 

– Po prostu nie umiemy inaczej. Kochamy muzykę. Zdaliśmy sobie sprawę z tego, że kochamy się wzajemnie, kochamy naszych braci i siostry, nawet jeżeli czasami się kłócimy, doprowadzamy się nawzajem do szaleństwa. Należymy do siebie, razem jesteśmy silniejsi – dodaje Patricia Kelly.

Muzycy wierzą, że zdołają powtórzyć sukces sprzed ponaddwudziestu lat, choć nie mają na myśli liczby sprzedanych płyt, fanów czy zdobytych nagród. Sukces rozumieją jako możliwość robienia czegoś wartościowego, zyskanie uznania wśród ludzi i dawanie im czegoś od siebie. Nie ma wówczas znaczenia, czy dociera się do jednej osoby, czy do miliona.

– Widać, że na koncertach ludzie reagują bardzo emocjonalnie. To powrót, ale również świętowanie czegoś cudownego, czego doświadczamy razem. Chcemy zostawić coś dobrego w sercach i umysłach ludzi. To przetrwa, zostanie w nich na zawsze. O to warto walczyć – mówi John Kelly.

Obecnie w skład The Kelly Family wchodzą: Patricia, John, Jimmy, Joey, Kathy, Angelo oraz Paul. W czasach największych sukcesów zespołu jego niekwestionowanym liderem był Daniel Kelly, po jego śmierci w 2002 roku grupa stara się działać bez osoby kierującej jej pracą i zdawać się na zdanie większości. Zdaniem Patricii Kelly nie zawsze jest to proste.

– To jest demokracja, wspaniały system, ale czasami bardzo trudny i skomplikowany, bo mamy różne poglądy. Nie mamy jednego szefa. Jesteśmy dorośli i każdy chce mieć głos. To normalne – mówi wokalistka.

W 2018 roku The Kelly Family zawita do Polski w ramach światowej trasy koncertowej „We Got Love – LIVE 2018”. W kwietniu zespół zagra koncerty w trzech miastach: Krakowie, Gdańsku oraz Łodzi.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Dawid Kwiatkowski: Uczestnicy „Must Be the Music” starają się zaczepiać nas na korytarzach. Ja uciekam, bo przed castingiem nie chcę wchodzić w żadne relacje

Nowy juror w programie „Must Be the Music” przyznaje, że na planie produkcji panują duże emocje. Na castingi zgłosiło się bowiem wielu utalentowanych solistów i różne zespoły muzyczne, a każdy chce wypaść jak najlepiej i przejść do kolejnego etapu. Niektórzy uczestnicy próbują w kuluarach zbliżyć się do jurorów i być może w ten sposób też coś „ugrać”, ale Dawid Kwiatkowski zaznacza, że on sam nie daje się w żaden sposób przekupić. Jest obiektywny, bezstronny i jego ocena podyktowana jest tylko tym, co widzi i słyszy ze sceny.

Edukacja

Jedna na trzy kobiety w UE doznała w życiu przemocy. Apele o bardziej zdecydowaną walkę z tym zjawiskiem

Około 50 mln, czyli 31 proc. kobiet w Unii Europejskiej doznało w swoim życiu przemocy seksualnej lub fizycznej – wynika z europejskiego badania przemocy uwarunkowanej płcią. Do takich aktów dochodzi zarówno w domach, jak i w miejscach pracy czy przestrzeni publicznej, w różnych środowiskach. Dyrektywa, która ma pomóc walczyć z tym zjawiskiem, weszła już w życie, ale państwa członkowskie mają ją wdrożyć do polowy 2027 roku.

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.