Newsy

Kamil Olivier Kacprzyk: w szkole nauczycielka zawsze mówiła mi, że jestem typem bohatera werterycznego. Jest w tym trochę prawdy

2017-07-17  |  06:21

Wokalista wciąż uczy się dystansu do siebie. Jego zdaniem bez akceptacji własnego wyglądu i sposobu myślenia nie możliwe jest odniesienie sukcesu. Artysta uważa się za człowieka rozsądnego i konkretnego, choć często kieruje się również emocjami. Zgadza się z opinią dawnej nauczycielki, że ma wiele cech literackiego Wertera. 

Kamil Olivier Kacprzyk debiutuje jako wokalista solowy, nie narzeka jednak na brak fanów. Młodzi Polacy polubili artystę, gdy występował w boysbandzie Neo i choć formacja rozpadła się przed kilkoma miesiącami, fani pozostali z Kamilem. Ich grono stale powiększają także nowi miłośnicy jego twórczości. Tylko na Instagramie profil wokalisty obserwuje blisko 10 tys. osób. Na Facebooku funkcjonuje natomiast grupa Kaczuchy Kamila – wśród jej członków dominują dziewczęta. Fanki założyły tę grupę, by w żartobliwy sposób wyrazić swoją sympatię dla ulubionego wokalisty.

– W czasach Neo na większości zdjęć wyglądałem bardzo słabo, potrafiłem być niewyspany na koncercie po całej nocy słuchania muzyki lub oglądania filmów i aby ukryć swoją nieprzyzwoicie wyglądającą twarz robiłem minę kaczuchy. Od tamtej pory wszystkie fanki kojarzą mnie z kaczuchą, wstawiając zdjęcia, robią moją parodię – mówi Kamil Olivier Kacprzyk agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wokalista jest niezmiernie wdzięczny swoim zwolennikom, rzadko bowiem zdarza się, by debiutujący artysta miał tak dużą liczbę fanów. Jest bardzo aktywny w mediach społecznościowych, przy czym podkreśla, że pokazuje tam swoją prawdziwą twarz. Nie zamierza kreować sztucznego wizerunku na potrzeby kariery i za wszelką cenę dążyć do zaistnienia w show-biznesie.

– Nie chcę robić z siebie pięknego chłopczyka, który będzie fajnie śpiewał przed dziewczynami i chłopakami, ale chcę się dzielić muzyką. Daleko mi do myślenia, że chcę być rozpoznawalny, nie dążę do tego, chcę dzielić się muzyką – mówi Kamil Olivier Kacprzyk.

Wokalista twierdzi, że znajduje się obecnie na etapie poszukiwania samego siebie, ustalania życiowych priorytetów i wybierania drogi artystycznej, którą w przyszłości obierze. Chce bowiem przekazywać słuchaczom muzykę, która byłaby całkowicie zgodne z jego osobowością i zainteresowaniami. Uważa się za człowieka skrupulatnego, rozsądnego i bardzo konkretnego, choć myślącego na swój własny, momentami nieco irracjonalny sposób.

– W szkole nauczycielka zawsze mówiła mi, że jestem typem werterycznego bohatera, który cały czas myśli, jest wrażliwy i na wszystko reaguje emocjonalnie. Jest w tym trochę prawdy – mówi Kamil Olivier Kacprzyk.

Artysta podkreśla też, że choć nauczył się zachowywać dystans do poglądów innych ludzi, wciąż nie opanował jeszcze dystansu do samego siebie. A to właśnie jest jego zdaniem klucz do równowagi życiowej. Wokalista uważa, że bez zaakceptowania swojego wyglądu, sposoby myślenia i zachowania niemożliwe jest odniesienie jakiekolwiek sukcesu.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Beata Tadla: Ludziom się wydaje, że na wizji wkładamy jakąś maskę, żeby nie pokazywać swojego stosunku do tego, o czym mówimy

Gospodyni „Pytania na śniadanie” bardzo ceni sobie to, że w porannym formacie nie trzeba przyjmować sztywnej pozy i karmić widza sztucznym uśmiechem, tylko można zachowywać się spontanicznie i naturalnie. Jak zapewnia, ona sama przed kamerami nie ukrywa emocji, czasem się wzrusza, a innym razem śmieje do łez. Zdaniem Beaty Tadli widzowie wyczują każdy fałsz, dlatego nie warto udawać i posługiwać się maskami. Trzeba być szczerym i otwartym. Ważna jest przy tym nić porozumienia ze swoim partnerem ekranowym, bo wtedy można sobie pozwolić na więcej.

Uroda

Wiktor Dyduła: W listopadzie wąsy są szczególnym symbolem dbania o zdrowie. Ale na nowy rok może je już zgolę

Co prawda charakterystyczny wąs od dłuższego czasu jest jego znakiem rozpoznawczym, ale wokalista nie chce się przywiązywać do takiego image’u. Już nawet był bliski zmiany, jednak postanowił jeszcze się wstrzymać, chociażby ze względu na to, że trwa listopad, który jest miesiącem solidarności z mężczyznami walczącymi z rakiem prostaty i rakiem jąder. Artyści, dziennikarze i sportowcy zapuszczają w tym czasie wąsy i tym samym zachęcają do badań profilaktycznych.

IT i technologie

Sztuczna inteligencja nie zastąpi pisarzy. Nie tworzy literatury, tylko książki dla zabicia czasu

Kwestia wykorzystania dzieł pisarzy do trenowania algorytmów sztucznej inteligencji budzi coraz większe kontrowersje. Część autorów kategorycznie zabrania takiego używania swoich prac, inni godzą się na to w zamian za proponowane przez niektóre wydawnictwa honoraria. Literaci są jednak zgodni co do tego, że teksty pisane przez SI nigdy nie wejdą do kanonu literatury pięknej. Technologia nie stworzy bowiem nowej wartości artystycznej, lecz powieli już istniejące schematy.