Newsy

Katarzyna Bosacka: Bosackiej nie da się zmienić. Nie będę nagle tańczyć na lodzie, śpiewać ani udawać, że znam się na wędkowaniu

2020-03-02  |  06:11

W nowym programie o charakterze poradnikowym dziennikarka chce podpowiadać widzom, w jaki sposób niewielkim kosztem mogą codziennie poprawiać jakość swojego życia. Jego formuła pełna będzie zaskakujących i nieoczywistych statystyk dotyczących każdego z nas. Katarzyna Bosacka z dużą satysfakcją dołącza do ekipy TTV i cieszy się, że nadal będzie mogła zajmować się tematyką, w której czuje się najlepiej.

W programie „DeFacto Bosacka” pojawi się dużo odkryć i ciekawostek ze świata. Dziennikarka chce prezentować przede wszystkim takie, które mogą znacząco ułatwić życie i pracę oraz dzięki którym można podreperować zdrowie czy zadbać o finanse.

– Nowy program, telewizja ogólnopolska – TTV, program od poniedziałku do środy, czyli trzy razy w tygodniu, o 16.15. Będzie nazywał się „DeFacto Bosacka” – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Bosacka.

Dziennikarka nie ukrywa, że formaty rozrywkowe to zupełnie nie jej bajka. Zapewnia więc, że w żadnym popularnym show nie zatańczy ani też nie zaśpiewa. Przez ponad 20 lat swojej pracy zawodowej zajmowała się edukacją – żywieniową, konsumencką, zdrowotną oraz naukową. Jest autorką 10 książek. Ma na swoim koncie również kilka programów telewizyjnych emitowanych na antenie TVN Style.

– Bosackiej nie da się zmienić. Nie będę nagle tańczyć na lodzie ani nie będę śpiewać czy udawać, że znam się na wędkowaniu. To, na czym się znam, to jest dziennikarstwo poradnikowe, konsumenckie i wszystko, co interesuje mnie w otaczającym nas świecie – mówi Katarzyna Bosacka.

Dziennikarka tłumaczy, że jej misją i zadaniem jest dostarczanie widzom takich informacji, które mogą wykorzystać w codziennym życiu.

– Zbieram wszystkie tematy z tego, co mnie otacza i co dotyczy mnie oraz mojej rodziny. Dzisiaj na przykład jestem na wysokich obcasach i się zastanawiam, ile normalna kobieta może na nich wytrzymać, żeby sobie nie połamać kręgosłupa, ile to jest godzin, czy to są godziny, czy dni – mówi Katarzyna Bosacka.

Premierowy odcinek programu „DeFacto Bosacka” zostanie wyemitowany w poniedziałek 23 marca o godz. 16.05 w TTV.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.