Newsy

Katarzyna Dąbrowska: Nie ulegam zbyt szybko modzie. Zazwyczaj wybieram ponadczasowe kroje, które będą mi służyć przez lata

2022-09-08  |  06:56

Aktorka nie należy do osób, które na każdą okazję muszą mieć inną stylizację. W jej szafie nie ma więc stosu zbędnych ubrań, ale są rzeczy ponadczasowe, które w odpowiednim zestawieniu można wykorzystać wiele razy. Przy kompletowaniu garderoby Katarzyna Dąbrowska nie kieruje się najnowszymi trendami, ale jest wierna klasyce i swojemu stylowi.

Aktorka podkreśla, że nie jest typem strojnisi, która kilka godzin stoi przed lustrem i przymierza kolejne sukienki. Wybór stylizacji nie zajmuje jej wiele czasu, bo jej garderoba jest spójna i uporządkowana. Zdaniem Dąbrowskiej taki efekt można osiągnąć dzięki przemyślanym zakupom. Po prostu trzeba wiedzieć, co się lubi, i kupować tylko takie ubrania, które faktycznie będzie się nosić.

– Staram się, żeby kompletowanie danej stylizacji zajmowało mi jak najkrócej i żeby tych ubrań nie było za dużo. Jeśli już coś kupuję, to są to zazwyczaj rzeczy, które będą mi służyć przez lata, ponadczasowe kroje. Dzięki temu wiem, że po prostu nie będzie to tylko wisiało w szafie, tylko będę mogła tego użyć jeszcze wiele, wiele razy z różnymi innymi zestawieniami – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Dąbrowska.

Zupełnie nie w jej guście są krzykliwe kolory czy dyskusyjne fasony. Raczej stawia na klasykę – w eleganckim bądź nieco casualowym wydaniu. Nie podąża za trendami, bo ma świadomość, że szybko się zmieniają i próba nadążenia za tym, co akurat modne, kończy się zbędnymi zakupami, które później tylko będą zalegać w szafie.

– Staram się nie ulegać zbyt szybko modzie, jeśli już, to w jakichś dodatkach – dodaje Katarzyna Dąbrowska.

Aktorka uważa, że każdy powinien zbudować sobie bazową garderobę, opartą na własnym stylu życia i własnych upodobaniach. W ten sposób można uniknąć dylematów, co na siebie założyć, i zawsze będzie się ubranym stosownie do danej okazji.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Moda

Maria Sadowska: Często kupujemy ubrania tylko na jeden sezon, a powinniśmy recyklingować modę. Ja jestem królową second handów

Wokalistka zauważa, że co kilka miesięcy do sprzedaży trafiają nowe kolekcje ubrań, a te, które jeszcze nie są zniszczone i mogłyby się przydać innym, lądują na śmietniku. Podobnie jest z różnymi urządzeniami elektronicznymi, sprzętem RTV i AGD. Nowe modele z dnia na dzień wypierają starsze, a góra elektrośmieci stale rośnie. Maria Sadowska apeluje więc, by zadać sobie trochę trudu i niepotrzebne telefony, tablety czy komputery oddać do odpowiedniego punktu, z którego trafią do recyklingu i utylizacji. Artystka docenia też kreatywność swojego męża, który maluje obrazy na starych, skórzanych kurtkach i tworzy w ten sposób nietuzinkowe elementy garderoby.

Media

Edyta Herbuś: Program „Tańcząca ze światem” łączy ze sobą moją pasję do podróży, tańca i odkrywania świata. Podczas nagrań wskakuję z jednej półki energetycznej w drugą

W nowej odsłonie programu „Tańcząca ze światem” Edyta Herbuś zabierze widzów do Jordanii. Jak zaznacza, plan wyjazdu był bardzo intensywny. Przez dziewięć dni ekipa realizująca pracowała po 12 godz., by pokazać niezwykłe, kulturowe i historyczne bogactwo tego fascynującego kraju. Tancerka zdradza też, że te wyjątkowe miejsca pozwoliły jej odkryć w sobie uśpione pokłady wrażliwości i stały się powodem wielu wzruszeń.

Konsument

Brytyjscy naukowcy dowiedli, że odczuwania szczęścia można się nauczyć. Trzeba jednak stale to ćwiczyć

Sześcioletnie badania, połączone z prowadzeniem kursów uczących tego, jak poprawić samopoczucie i stać się człowiekiem szczęśliwym, wykazały, że stosując odpowiednie strategie, można uzyskać zadowalające rezultaty. Przejście kursu prowadzonego przez naukowców z Uniwersytetu Bristolskiego umożliwia poprawę parametrów świadczących o samopoczuciu nawet o 15 proc. Okazuje się jednak, że zalecane ćwiczenia należy wykonywać trwale – w przeciwnym razie następuje regres do poziomu sprzed ich wdrożenia. Dobre wyniki badań skłoniły ich autora do wydania poradnika. Jego polskojęzyczna wersja ukaże się w maju.