Mówi: | Katarzyna Dziurska, instruktorka fitness Emilian Gankowski, kulturysta, trener personalny |
Katarzyna Dziurska i Emilian Gankowski: Planujemy dzieci. Na razie damy sobie jednak chwilę
Znani trenerzy fitnessu są w związku już ponad dwa lata. Na początku tego roku para się zaręczyła. Dziurska i Gankowski w przyszłości planują mieć dzieci. Przed podjęciem decyzji o potomstwie chcą jednak poukładać niektóre życiowe sprawy. Obecnie często angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne, lubią pomagać innym, także najmłodszym.
Mimo dwóch lat razem para cały czas wzajemnie się zaskakuje. Dziurska przyznaje, że nie spodziewała się zaręczyn, były one dla niej miłą niespodzianką.
– Emilian zaskoczył mnie, gdy mi się oświadczył. W ogóle się tego nie spodziewałam. Wiedziałam, że ten dzień nastąpi, ale nie sądziłam, że stanie się to na naszym wspólnym wyjeździe do Pragi, zaraz po programie „Dance, Dance, Dance”. Zaskoczył mnie wtedy kompletnie – mówi agencji Newseria Lifestyle Katarzyna Dziurska.
Katarzyna Dziurska i Emilian Gankowski w przyszłości planują założyć rodzinę i mieć dzieci. Chociaż o potomstwie myślą już od dawna, chcą jeszcze poczekać. Uważają, że warto wybrać odpowiedni moment w życiu, a decyzję poprzedzić stosownymi przygotowaniami.
– Mamy takie plany, o dzieciach rozmawialiśmy już wcześniej. Gdy tylko się poznaliśmy, wiedzieliśmy, że jesteśmy dla siebie stworzeni, że chcemy stworzyć rodzinę. Na razie jednak dajemy sobie jeszcze chwilę, żeby poukładać życie – dodaje Katarzyna Dziurska.
Para często bierze udział w akcjach charytatywnych, także tych, które na celu mają pomoc chorym i potrzebującym dzieciom.
– Lubimy dzieci, jesteśmy tutaj, razem z fundacją One Day, właśnie dla tych dzieciaków z całej Polski. Jednak na nasze dziecko jeszcze troszkę poczekamy, ale kiedyś chcemy je mieć – mówi Emilian Gankowski.
Dziurska przyznaje, że ludzie często proszą ją o pomoc w zbiórce pieniędzy czy organizacji charytatywnych przedsięwzięć. Gdy tylko może, stara się angażować w takie projekty. Często jednak robi to po cichu, nie informując swoich fanów i nie ogłaszając tego w mediach społecznościowych.
– Jeśli jest okazja, angażujemy się w akcje charytatywne. Spływa do nas dużo zapytań o pomoc, więc gdy jesteśmy na miejscu i mamy czas, to lubimy wspierać innych, nie tylko fizycznie, lecz także przez social media czy po prostu jakąś wpłatę. Często nawet o tym nie mówimy, ale pomagamy w taki sposób – mówi Katarzyna Dziurska.
Niestety, nie każda akcja charytatywna organizowana online rzeczywiście ma na celu pomoc potrzebującym. Dziurska przyznaje, że w przeszłości padła ofiarą oszusta, który pod pretekstem zbiórki pieniędzy dla chorego chłopczyka wyłudzał pieniądze. Mimo że takie sytuacje mają miejsce, nie należy zniechęcać się do pomocy.
– W tamtym roku wpłaciłam pieniądze dla chłopczyka, który tracił wzrok, po kilku tygodniach dostałam telefon od policji z mojego rodzinnego miasta, że wzywają mnie na przesłuchanie. Okazało się, że był to oszust, który zebrał ogromną sumę i w rzeczywistości nie chodziło o pomoc choremu chłopczykowi – tłumaczy Katarzyna Dziurska.
Katarzyna Dziurska i Emilian Gankowski przyznają, że trudno jest zweryfikować prawdziwość niektórych informacji podawanych w internecie. Jednak ludzi potrzebujących jest na świecie o wiele więcej niż potencjalnych oszustów, dlatego należy się zdobyć na zaufanie i pomoc w dobrej wierze.
– Tego się nie da zweryfikować, trzeba zaufać. W życiu, na każdym kroku może na nas czyhać jakieś małe niebezpieczeństwo w postaci oszusta. Wszędzie może się to zdarzyć. Trudno jest sprawdzić prawdziwość tego typu próśb, ale myślę, że w większość o pomoc proszą uczciwi ludzie – mówi Katarzyna Dziurska.
Czytaj także
- 2024-12-17: Zakłady poprawcze i młodzieżowe ośrodki wychowawcze nie spełniają swoich funkcji. Większą rolę w resocjalizacji powinny pełnić rodziny
- 2024-11-08: Katarzyna Ankudowicz: Jestem zdruzgotana i przerażona, że Donald Trump został prezydentem. On przecież się chwali, że Putin to jego najlepszy kumpel
- 2024-11-20: Katarzyna Ankudowicz: Jestem z przemocowego domu. Dużo kosztowało mnie, żeby wyjść z tego i zacząć funkcjonować bez piętna bycia totalnie gorszą
- 2024-12-10: Katarzyna Ankudowicz: Jak ludzie odbiorą moje rolki, to jest ich sprawa. Muszę stawić czoło krytyce
- 2024-10-28: Ochrona krajobrazu mało istotna w nowych inwestycjach. Mazurskie gminy chcą to zmienić
- 2024-10-18: Katarzyna Dowbor: Po rewolucji telewizja publiczna już staje na wszystkie nogi. Dobrze sobie teraz radzimy i wierzymy, że część osób wróci do nas
- 2024-11-05: Katarzyna Dowbor: Telewizja ma ogromną siłę i dzięki temu mogę zrobić coś dla innych. Nieważne, pod jakimi barwami – ważne, że się pomaga
- 2024-11-13: Katarzyna Dowbor: Mamy z synem umowę, że nie rozmawiamy o pracy. Cieszę się, że został ciepło przyjęty przez widzów TVN i ma dobre wyniki oglądalności
- 2024-11-18: J. Jelonek i O. Kubiak: Po ślubie za granicą w świetle polskiego prawa dalej będziemy niewidoczni. Walczymy o traktowanie na równi z parami heteroseksualnymi
- 2024-08-30: Katarzyna Cichopek: Mamy z Maciejem tyle zajętości związanych z produkcjami Polsatu, że musieliśmy zrobić sobie przerwę od naszego podcastu
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Film
Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani
Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.
Ochrona środowiska
Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić
Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).
Problemy społeczne
W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania
Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.