Newsy

Katarzyna Glinka weźmie udział w triathlonie. Będzie rywalizować z mężem

2014-01-13  |  09:00
Katarzyna Glinka rozpoczęła przygotowania do triathlonu, w którym weźmie udział 10 sierpnia w Gdyni. Aktorka zdradziła, że decyzję podjęła m.in. dlatego, że lubi  rywalizować. – Tym razem będę rywalizować z mężem – wyznała Katarzyna Glinka.

W tamtym roku gwiazda jedynie kibicowała ukochanemu Przemysławowi Gołdonowi, który wziął udział w triathlonie z takimi gwiazdami, jak: Borys Szyc, Maciej Stuhr, Marcin Dorociński, Maciej Dowbor.

Aktorka przyznała także, że poprzez start w triathlonie, chce przełamać własne słabości.

–  To jest mega wyzwanie dla mnie – powiedziała agencji informacyjnej Newseria Lifestyle. – Myślę, że po prostu zwariowałam. 2 km trzeba przepłynąć, 90 km przejechać na rowerze, a potem jeszcze 21 km przebiec jednego dnia w skończonym czasie. Mam nadzieję, że sobie poradzę.

Gwiazda już rozpoczęła treningi do triathlonu.

–  To są potworne treningi, bardzo ciężkie i czas pokaże, czy i ile jeszcze pracy przede mną.

Impreza Herbalife Triathlon odbędzie się od 8  do 10 sierpnia w Gdyni. Na stracie do triathlonu zawodnicy staną 10 sierpnia. Oprócz Katarzyny Glinki w imprezie wezmą udział również inne znane kobiety m.in. Małgorzata Foremniak, Karolina Gorczyca. Gwiazdy są również ambasadorami przedsięwzięcia.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Teatr

Joanna Trzepiecińska: W polskim kinie nie ma już ról dla kobiety w moim wieku. Weszło już inne pokolenie, które ma swoją widownię i są inne oczekiwania

Aktorka podkreśla, że na razie nie widzi dla siebie miejsca w polskich produkcjach. Z jej obserwacji wynika, że reżyserzy skupiają się teraz na innej grupie wiekowej i właśnie dlatego dużo pracy ma młode pokolenie. Joanna Trzepiecińska nie ubolewa jednak z tego powodu, bo choć nie dostaje propozycji od twórców filmów i seriali, to dużo występuje na teatralnych scenach – w spektaklach i recitalach.

Farmacja

Bioinformatyczne narzędzia ułatwiają diagnostykę opartą na danych genetycznych. W Polsce dostęp do niej wciąż jest niewystarczający

Głównie na rynek amerykański trafiają rozwiązania z zakresu diagnostyki genetycznej opracowywane na całym świecie, również w Polsce. Na rodzimym rynku wciąż brakuje spójnych działań na rzecz przeprowadzania takich badań i ich wykorzystywania w praktyce klinicznej. Strategia powinna obejmować m.in. stworzenie ram prawnych, odpowiednią wycenę i kształcenie kadr. Jak się okazuje, choć teoretycznie możemy w leczeniu nowotworów sięgać już po terapie celowane, to nakłady na badania umożliwiające ich odpowiedni dobór stanowią zaledwie ułamek procenta wydatków na onkologię.