Newsy

Krzysztof Gojdź: Totalnie wali mnie hejt. Dla mnie najważniejsze jest, aby dawać przykład młodym ludziom

2018-03-15  |  06:28

To, co mam, osiągnąłem własnymi rękoma i własną głową – podkreśla lekarz, który chce inspirować młodych ludzi do walki o samych siebie i swoją przyszłość. Twierdzi, że to właśnie z tego względu nie przejmuje się wymierzonym w niego hejtem internetowym. Krzysztof Gojdź lubi pomagać także materialnie, np. przekazując honorarium z programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” na rzecz osób starszych lub walkę z rakiem sutka.

W 2. odcinku tegorocznej edycji programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” Krzysztof Gojdź i jego partnerka, Walerija Żurawlewa, zaprezentowali pasodoble. Występ ten został pozytywnie oceniony przez jurorów, którzy przyznali parze 21 pkt. Lekarz twierdzi, że czuje w sobie mnóstwo energii, choć zdaje sobie sprawę z tego, że jego ostatni taniec nie był najlepiej wykonany.

– Fajnie, że udało się przejść do kolejnego odcinka, mimo że niestety za dobrze nie zatańczyłem. Mieliśmy zaledwie trzy treningi, aby się przygotować do tego tańca, ale jak nie dotańczyłem to dotupałem – mówi Krzysztof Gojdź agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Ze względu na poważną chorobę występ lekarza w drugim odcinku tanecznego show Polsatu długo stał pod znakiem zapytania. Krzysztof Gojdź nie ukrywa, że z powodu anginy nie był ostatnio w dobrej formie fizycznej i taniec bardzo go zmęczył. Właśnie dlatego brał pod uwagę wycofanie się z rywalizacji w tym odcinku.

– Jestem facetem zadaniowym, faktycznie wahałem się, czy ma sens ten występ, czy nie, zakasłam się podczas występu, nie zasapię, ale wziąłem się w garść, zatańczyłem – mówi Krzysztof Gojdź.

Motywem przewodnim drugiego odcinka programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami” były pasje jego uczestników. Krzysztof Gojdź opowiedział widzom o swoim zamiłowaniu do samochodów, w motoryzacyjnej stylistyce utrzymany był również jego występ taneczny. Lekarz nie ukrywa, że lubi ekstremalne sporty, w tym wyścig samochodowe.

– Mam sportowy samochód, którym wyżywam się czasami na torze wyścigowym. Na co dzień na ulicach Warszawy jeżdżę bezpiecznie dlatego, że dla mnie bezpieczeństwo ludzi jest najważniejsze, ale lubię przygrzać mocno – mówi Krzysztof Gojdź.

Zamiłowanie do drogich, ekskluzywnych samochodów niejednokrotnie było przyczyną negatywnych komentarzy pod adresem lekarza. Internauci zarzucali mu dążenie do tandetnego lansu oraz niepotrzebne chwalenie się bogactwem. Gospodarz programu „Niezwykłe przypadki medyczne” zapewnia jednak, że o ile bierze do siebie konstruktywną krytykę, o tyle nie przejmuje się internetowym hejtem. Stara się dalej działać zgodnie z własnym planem i marzeniami, tak by dawać przykład młodym ludziom.

– Jeśli swoim życiem, tym, co w życiu osiągnąłem sam własnymi rękoma i własną głową, będę w stanie zainspirować chociaż jedną, dwie młode osoby, aby zawalczyły o siebie, aby faktycznie coś w życiu osiągnęły, to będę bardzo szczęśliwy, i to, że komuś się to nie podoba, naprawdę mnie to totalnie wali, kolokwialnie mówiąc – mówi Krzysztof Gojdź.

Lekarz stara się pomagać nie tylko poprzez inspirowanie ludzi do działania. Chętnie udziela się również charytatywnie jego zdaniem pieniądze są w życiu potrzebne, pomagają bowiem żyć na odpowiednim poziomie i spełniać marzenia, trzeba się jednak nimi dzielić. Na cele dobroczynne Krzysztof Gojdź przekazuje m.in. honorarium z programu „Dancing with the Stars: Taniec z gwiazdami”: po pierwszym odcinku wspomógł seniorów, pieniądze z drugiego ofiarował na rzecz fundacji prowadzącej program edukacyjny w zakresie profilaktyki raka sutka.

– Kobiety cały czas gotują, piorą skarpetki swoim starym, wyprawiają dzieci do szkoły, ale bardzo często nie pamiętają o swoim zdrowiu, o tym, żeby pójść do lekarza chociaż raz na rok, zbadać swoje piersi, czy są zdrowe, a jeżeli nie będą one zdrowe, to również cała rodzina nie będzie szczęśliwa – mówi Krzysztof Gojdź.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.