Newsy

Maja Klajda (Miss Polonia 2024): W konkursie chodzi nie tylko o piękno zewnętrzne, ale też o możliwość udziału w projektach charytatywnych. Wiem, że mogę wiele osiągnąć

2024-08-07  |  06:16

Miss Polonia 2024 przekonuje, że dla niej wygrana w tym prestiżowym konkursie to nie tylko satysfakcja z tego, że jury doceniło jej urodę i sylwetkę, ale także możliwość rozwoju osobistego i udziału w różnych akcjach charytatywnych. Maja Klajda przede wszystkim chce promować profilaktykę zdrowia psychicznego wśród dzieci i młodzieży. Modelka nie ukrywa, że jako miss dużą przyjemność sprawia jej udział w sesjach zdjęciowych i kampaniach reklamowych. Zamierza również reprezentować nasz kraj na arenie międzynarodowej.

Maja Klajda pochodzi z Łęcznej na Lubelszczyźnie. Studiuje psychologię na Uniwersytecie Warszawskim, tańczy w zespole ludowym, uwielbia chodzić na koncerty i wiernie kibicuje swojemu ukochanemu klubowi Górnikowi Łęczna. W wyścigu po koronę najpiękniejszej wyprzedziła 24 inne kandydatki.

– Właściwie moje emocje już pomału opadają. Pomimo bardzo dużej radości i ekscytacji zaczyna do mnie dochodzić to, że ja właśnie jestem Miss Polonią, że reprezentuję kraj, że mam ten duży zaszczyt i dużą odpowiedzialność. Czuję się z tym wszystkim bardzo dobrze i myślę, że jestem w odpowiednim miejscu – mówi agencji Newseria Lifestyle Maja Klajda, Miss Polonia 2024.

Mimo że od finału konkursu minęło zaledwie półtora miesiąca, to w jej życiu już nastąpiły bardzo duże zmiany. Miss Polonia 2024 podkreśla, że jest aktywna nie tylko w sieci, ale także w przestrzeni publicznej. Uczestniczy bowiem w różnych eventach i spotkaniach promocyjnych oraz podejmuje liczne współprace reklamowe.

– Tak naprawdę moje życie zmieniło się o 180 stopni. Nigdy wcześniej nie miałam tak wielu możliwości występów przed kamerą, brania udziału w przeróżnych kampaniach i projektach charytatywnych. Poza tym czasem ludzie podchodzą do mnie na ulicy po zdjęcie, no i mam piękną koronę, więc chyba to są najważniejsze zmiany – mówi.

Maja Klajda nie ukrywa, że do wzięcia udziału w tej edycji konkursu zachęciła ją babcia. Gdy podejmowała tę decyzję, ważne było dla niej również to, że z okazji 95-lecia konkursu powstała Fundacja Miss Polonia, która angażuje się w działania społeczne i charytatywne.

– Babcia jest wieloletnią fanką tego konkursu i najpierw wzięłam udział w konkursie Miss Polonia Województwa Lubelskiego, bo ja pochodzę właśnie z Lubelszczyzny – podkreśla. – Niezwykle bliska jest mi idea konkursu, bo właśnie chodzi nie tylko o piękno zewnętrzne, ale również możliwość brania udziału w różnych projektach charytatywnych. Teraz, kiedy wygrałam i mogę pojechać na konkurs Miss Świata, czyli reprezentować nasz kraj i mówić o tym wszystkim na arenie międzynarodowej, to wiem, że mogę wiele osiągnąć i to może być dla mnie bardzo duży rozwój – dodaje.

Miss Polonia 2024 podkreśla, że chce dobrze wykorzystać swój czas i te szansę, jaką daje jej wygrana. Duże nadzieje wiąże też z konkursem Miss World 2025. Modelka będzie też próbować sił w innych, podobnych wydarzeniach.

– Na początku przyszłego roku będzie czterotygodniowe zgrupowanie przed Miss Świata i myślę, że to będzie najbardziej pracowity okres przygotowań. Ale Miss World nie będzie moim jedynym konkursem międzynarodowym, mogę zdradzić, że mamy w planach jeszcze coś innego. Więc ze swojej strony będę się przygotowywać tak, że będę chciała na pewno ćwiczyć bardzo płynną umiejętność wypowiadania się w języku angielskim, żeby dobrze wypaść przed kamerami i przed tak wieloma ludźmi. Jeszcze jednym z najbardziej znanych i prestiżowych konkursów jest Miss Earth, czyli Miss Ziemi. Tam jest bardzo duży nacisk na ekologię i zastanawiamy się nad tym – mówi.

W związku z udziałem w konkursie Miss Polonia i czekającymi ją obowiązkami Maja Klajda nie robiła w tym roku planów wakacyjnych. Chciała być dyspozycyjna i móc w każdej chwili podjąć jakąś współpracę.

– Po prostu chciałam mieć wolną przestrzeń do zapełnienia ją obowiązkami. I tak sobie myślę, że może to wszystko się po prostu ułożyło, że już od marca tak dostosowałam swoje życie i plany bardzo mocno pod ten konkurs, że mi się to udało – dodaje.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.