Newsy

Marcelina Zawadzka: Zapewniam wszystkie dziewczyny, że konkurs Miss Polonia jest bezpieczny. Cieszę się, że jestem częścią tej wieloletniej tradycji

2020-01-29  |  06:22

Prezenterka z czystym sumieniem zachęca wszystkie dziewczyny, które marzą o koronie najpiękniejszej, do udziału w konkursie Miss Polonia. Sama ma jak najlepsze doświadczenia i wspomnienia związane z wyborami. Obowiązki, jakie niesie ze sobą tytuł miss, również dostarczyły jej wiele pozytywnych emocji, wzruszeń i były nie lada przygodą.

Marcelina Zawadzka nie ma wątpliwości, że wygrana w konkursie Miss Polonia to duży prestiż i ogromne wyróżnienie.

– Gdy miałam tytuł Miss Polonia, to było 80 lat tradycji i pamiętam, jak wtedy sobie mówiłam: to jest dobry konkurs, już tyle lat tradycji i teraz jestem poniekąd jego małą częścią, więc bardzo się cieszę – mówi agencji Newseria prezenterka.

Miss Polonia 2011 bardzo miło wspomina czas, kiedy dzierżyła tytuł. Wzięła wtedy udział w wielu sesjach zdjęciowych i kampaniach reklamowych. Z dnia na dzień grono jej fanów się powiększało. Wygrana niewątpliwie otworzyła jej również drzwi do kariery. Prezenterka TVP2 tłumaczy, że choć wiele zawdzięczała koronie, to bez żalu przekazała ją swojej następczyni – Paulinie Krupińskiej.

– Ta korona była i przyjemnością, i ciężarem, bo rzeczywiście moja korona była bardzo, ale to bardzo ciężka. Jednak dostając ją, wiesz, że za rok ją oddajesz, więc to jest normalne. Wiedziałam, że to za chwilę nadejdzie i miałam z tym luz – mówi Marcelina Zawadzka.

Miss Polonia 2011 przyznaje, że często zwracają się do niej  dziewczyny, które planują start w konkursie bądź mają wątpliwości, czy to dobry krok.

– Pytają mnie Marcela, jak jest, czy są fajni ludzie, czy rzeczywiście to wszystko jest uczciwe?. To są standardowe pytania, na które chętnie odpowiem i będę zapewniać te dziewczyny, że wszystko jest dobrze i że wszystko jest w najlepszym porządku, ponieważ akurat ten konkurs jest bardzo, ale to bardzo bezpieczny i za to też dziękuję – mówi.

Kariera Marceliny Zawadzkiej potoczyła się błyskawicznie. Od kilku lat jest gospodynią programu "Pytanie na śniadanie”. Wystąpiła też m.in. w „Tańcu z gwiazdami" i „Dance, dance, dance”. W listopadzie ubiegłego roku poprowadziła galę finałową konkursu Miss Polonia 2019.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Sebastian Karpiel-Bułecka: Jurorowanie to nie jest proste zadanie, ale bardzo mnie to rajcuje. Staram się być sprawiedliwy, szczery i rzetelny

Nowy juror w programie „Must Be the Music” podkreśla, że ta rola jest dla niego niezwykłą przygodą, bo dzięki niej nie tylko może odkrywać młode talenty, ale także nieznane dotąd aspekty swojej kariery artystycznej. Ocenianie uczestników nie jest prostą sprawą, ale Sebastian Karpiel-Bułecka nie chce nikomu dawać złudnych nadziei i chwalić kogoś tylko po to, żeby nie zrobić mu przykrości. Wokalista wychodzi z założenia, że jeśli ktoś decyduje się na udział w tym programie, to musi być przygotowany na każdą ocenę, nawet tę najbardziej surową.

Prawo

Nałóg nikotynowy wśród nieletnich zaczyna się najczęściej od e-papierosów. Przyciągają ich słodkie, owocowe smaki tych produktów

Co czwarty uczeń ma za sobą inicjację nikotynową, a dla większości z nich pierwszym produktem, po jaki sięgnęli, był e-papieros. Zdecydowana większość uczniów używających nikotyny korzysta właśnie z e-papierosów, a prawie połowa nie ma problemu z ich zakupem – wskazują nowe badania przeprowadzone z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia. Eksperci podkreślają, że niebezpiecznym produktem, z uwagi na ryzyko uzależnienia behawioralnego, są także e-papierosy beznikotynowe. Trwają prace nad przepisami, które m.in. zakażą ich sprzedaży nieletnim.

Ochrona środowiska

Futra z negatywnym wpływem na środowisko na każdym etapie produkcji. Wiąże się z 400-krotnie większym zużyciem wody niż poliestru

Biznes futrzarski ma negatywny wpływ na środowisko naturalne – podkreślają eksperci Stowarzyszenia Otwarte Klatki. Hodowle powodują zatrucie wód i gleb oraz są zagrożeniem dla bioróżnorodności. Z kolei produkcja futra z norek, lisów i jenotów generuje znacznie większe niż bawełna czy poliester emisje gazów cieplarnianych, zużycie wody i zanieczyszczenie wody. 25 listopada obchodzimy Dzień bez Futra, który ma zwrócić uwagę na cierpienie zwierząt hodowanych na potrzeby przemysłu futrzarskiego oraz promować etyczne i ekologiczne wybory w modzie.