Newsy

Marta Manowska: ciągle jeszcze szukam swojego miejsca

2015-04-29  |  06:55

Mieszkam już w szesnastym miejscu w swoim życiu  mówi Marta Manowska. Gospodyni programu „Rolnik szuka żony” twierdzi, że mimo licznych przeprowadzek wciąż nie znalazła swojego miejsca na ziemi. Nawet we własnym mieszkaniu nie czuje się jak w domu, ze względu na obowiązki zawodowe spędza tam bowiem bardzo mało czasu.

Marta Manowska urodziła się w Siemianowicach Śląskich, większość życia spędziła jednak w Katowicach. Tam, na Uniwersytecie Śląskim, ukończyła studia dziennikarskie. Poza tym przez rok mieszkała w Hiszpanii, gdzie na Universidad de Valladolid studiowała historię sztuki. Gospodyni programu „Rolnik szuka żony” przyznaje, że kocha wszystkie te miejsca, nie może jednak nazwać ich swoim miejscem na ziemi. Nawet w obecnym mieszkaniu, ze względu na obowiązki zawodowe nie czuje się jeszcze jak w domu.

– Trudno powiedzieć, że to jest moje miejsce na ziemi, bo teraz każde inne miejsce jest moim miejscem na ziemi bardziej niż moje mieszkanie. De facto mnie tam nie ma i to jest jedyna rzecz, która może mnie boleć przy tych wszystkich doznaniach, które mam. Rzadziej jeżdżę do domu, do rodziny. Kiedyś byłam tam raz w miesiącu, teraz nie było mnie prawie dwa miesiące – mówi Marta Manowska agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda przeprowadzała się kilkakrotnie, zawsze jednak mieszkała w mieście. Twierdzi, że na razie nie jest gotowa, by zamieszkać na wsi. Znacznie lepiej odnajduje się bowiem w pędzie wielkiego miasta niż spokoju wsi.

– Mieszkam już w szesnastym miejscu w swoim życiu. Spędziłam rok w Hiszpanii, rok w Krakowie, mnóstwo czasu w Katowicach. Cały czas chyba szukam swojego miejsca – mówi Marta Manowska.

W ciągu najbliższych kilku miesięcy gwiazda z pewnością nie znajdzie czasu na zaaklimatyzowanie się w swoim mieszkaniu. Nadchodzące wakacje spędzi bowiem w gospodarstwach rolnych należących do kawalerów z drugiej edycji programu „Rolnik szuka żony”. Zdjęcia potrwają minimum kilka tygodni. W drugiej edycji programu wystąpi pięciu rolników, którzy w ten sposób chcą znaleźć towarzyszkę życia. Marta Manowska, jako prowadząca, często bywa nazywana swatką.

– Ja jestem swatką, to jest moja praca, więc wara od mojej pracy, śmieję się oczywiście. Wierzę, że przyjdzie taki moment, i nie po to, żeby szczycić się tym, że będzie w programie „Rolnik szuka żony” małżeństwo – mówi Marta Manowska.

Prezenterka twierdzi jednak, że w życiu prywatnym, poza kamerami, udało jej się zeswatać parę swoich znajomych. Nie był to jednak efekt jej celowego działania.

– To nie było zamierzone, że ja sobie wykoncypowałam, że akurat ta osoba z tą stworzą świetny związek. Stało się to przypadkiem, to dwójka moich przyjaciół, teraz obserwuję ich szczęście i jestem jego częścią. To mnie bardzo cieszy – mówi Marta Manowska.

Drugą edycję programu „Rolnik szuka żony” będzie można oglądać już jesienią na antenie TVP1.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Żywienie

Problemy społeczne

Duża zmiana w organizacji pracy w firmach. Elastyczność wśród najważniejszych oczekiwań pracowników

Dotychczasowe modele organizacji pracy w firmach nie zawsze odpowiadają na wyzwania przyszłości. Ostatnie lata zmieniły zasady gry na rynku pracy i teraz elastyczność liczy się na nim bardziej niż kiedykolwiek wcześniej. Elastyczny model pracy staje się jednym z bardziej oczekiwanych benefitów, a dla firm jest to sposób na przyciągnięcie talentów. Kolejnym jest wykorzystanie innowacyjnych narzędzi technologicznych. To jednak wymaga zarówno od pracowników, jak i od pracodawców zaangażowania w ciągłe podnoszenie kompetencji.

Gwiazdy

Wiktor Dyduła: W domu rodzinnym zawsze podtrzymywaliśmy tradycję śmigusa-dyngusa. Teraz widzę, że w miastach już zanika ten zwyczaj

Zdaniem wokalisty śmigus-dyngus może dostarczyć sporo radości, ale też być powodem kłótni, chociażby w momencie, kiedy nie wszyscy godzą się na taką zabawę. Nie ukrywa też, że w dzieciństwie najbardziej czekał właśnie na lany poniedziałek i bitwę na wiadra. Zauważa jednak, że z roku na rok ta tradycja powoli zanika, a za oblanie wodą osób, które sobie tego nie życzą, można nawet dostać mandat.