Newsy

Natalia Jakuła: Jako mama promienieję. Jest fantastycznie, polecam każdej kobiecie

2017-07-03  |  06:58

Nie jest tak kolorowo jak na Instagramie, ale nie jest też źle – przyznaje prezenterka. Gwiazda twierdzi, że jest zachwycona macierzyństwem i poleca ten stan każdej kobiecie. Podkreśla jednak, że ma wsparcie ze strony partnera i rodziców, a także samego synka, który pozwala jej przespać większą część nocy.

Natalia Jakuła urodziła swoje pierwsze dziecko, synka o imieniu Wiktor, 8 marca tego roku. Ojcem dziecka jest Tomasz Iwan – były piłkarz, a obecnie dyrektor reprezentacji Polski ds. organizacyjnych, z którym prezenterka związana jest od 6 lat. Gwiazda nie ukrywa swojej radości z macierzyństwa, chętnie też dzieli się nią ze swoimi fanami w mediach społecznościowych.

Mam nadzieję, że widać, że promienieję, uśmiecham się, jest fantastycznie, polecam to każdej kobiecie – mówi Natalia Jakuła agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Wielu psychologów zauważa, że w dobie mediów społecznościowych ciąża i macierzyństwo bywają idealizowane. Internautki widzą na retuszowanych zdjęciach uśmiechnięte, szczupłe i szczęśliwe mamy. Fotografie nie pokazują jednak ciążowych dolegliwości, nieprzespanych nocy i problemów zdrowotnych niemowlaków. Natalia Jakuła przyznaje, że z jej punktu widzenia macierzyństwo nie wygląda tak kolorowo, jak na zdjęciach na Instagramie.

Ale nie jest też tak trudno, mam wielkie wsparcie partnera i rodziców, którzy pomagają. Dziecko też mnie bardzo wspiera, noce jednak są bardziej przespane niż nieprzespane, trzeba je w nocy nakarmić, ale potem śpi dalej – mówi gwiazda.

Niecałe cztery miesiące po porodzie gwiazda może się pochwalić szczupłą sylwetką. Sama twierdzi, że zostało jej jeszcze około kilograma wagi do zrzucenia, nie przejmuje się tym jednak nadmiernie. Cały czas regularnie ćwiczy, nie ma więc wątpliwości, że szybko wróci do dawnej formy. Prezenterka uważa, że szczupłą sylwetkę tak szybko po urodzeniu dziecka zawdzięcza treningom, które wykonywała przed ciążą.

Trening przed ciążą rzeczywiście owocuje. Pomaga przygotowanie do ciąży, nawet ćwiczenie podczas ciąży. Po połogu trzeba wracać stopniowo do formy. Jestem bardzo zadowolona – mówi Natalia Jakuła.

Jako dyplomowana instruktorka fitness gwiazda jest zwolenniczką aktywności fizycznej także podczas ciąży, jednak nie bez ograniczeń. Uważa, że każda kobieta spodziewająca się dziecka powinna się dowiedzieć, jakie ćwiczenia może wykonywać, tak aby nie zaszkodzić ani sobie, ani swojemu potomkowi. Trenować należy uważnie, zdaniem Natalii Jakuły dobrym rozwiązaniem jet pilates, stretching, a przynajmniej regularne spacery.

– Nie można robić brzuszków, nie można kłaść się na brzuchu, ale jeśli dziewczyna czuje się dobrze w ciąży, powinna zażywać jak najwięcej aktywności – mówi prezenterka.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Nie żyje Jadwiga Jankowska-Cieślak

Jadwiga Jankowska-Cieślak: Zwykle Złota Palma otwiera ścieżkę do kariery, a mi zamknęła. W Polsce trwał wtedy stan wojenny i musiałam szybko wracać do kraju

Z wielkim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o śmierci Jadwigi Jankowskiej-Cieślak jednej z najbardziej wybitnych polskich aktorek. Z tej okazji pragniemy podzielić się z Państwem jednym z ostatnich wywiadów, jakich udzieliła naszej redakcji.

Zdrowie

Katarzyna Dowbor: Jak najszybciej muszę się zaszczepić przeciw kleszczowemu zapaleniu mózgu. Do tej pory zabezpieczałam przed tymi pasożytami tylko moje zwierzęta

Prezenterka przyznaje, że do tej pory nie zdawała sobie sprawy, że kleszczowe zapalenie mózgu to taka podstępna i groźna choroba. Jest ona wywoływana przez wirusa, który dostaje się do naszego organizmu w wyniku ukłucia przez kleszcza. Dlatego tak ważne jest, by przed tymi pajęczakami zabezpieczać nie tylko naszych pupili, ale także siebie. Katarzyna Dowbor już umówiła się na przyjęcie odpowiedniej szczepionki. Z danych opracowanych przez Ośrodek Badań Socjomedycznych Instytutu Stosowanych Nauk Społecznych UW wynika, że na taki krok decyduje się zaledwie co dziesiąty Polak.

Moda

Julia Kamińska: Założyłam sobie, że w tym roku nie będę kupować żadnych nowych ubrań. Z sukcesem sprzedaję też swoje rzeczy na popularnej platformie

Aktorka chętnie podjęła wyzwanie „no-buy 2025” i jak zapewnia, w tym roku nie zamierza kupować żadnych nowych ubrań. Poza tym systematycznie „wietrzy” swoją szafę i te rzeczy, które już nie są jej potrzebne, sprzedaje przez internet albo oddaje znajomym. Julia Kamińska zaznacza też, że kompletując stylizację na czerwony dywan, stara się nie wydawać pieniędzy na nowe ubrania. Najpierw zagląda do garderoby, by znaleźć w niej coś, co można ponownie wykorzystać.

Infrastruktura

Mazowsze turystycznie radzi sobie lepiej niż przed pandemią. Odwiedzających przyciąga już nie tylko Warszawa

Województwo mazowieckie jest liderem pod względem liczby turystów. W ubiegłym roku odwiedziło je prawie 7 mln gości. I choć lokomotywą ruchu turystycznego pozostaje Warszawa, to coraz więcej osób wybiera zwiedzanie regionu w wolniejszym tempie niż w stolicy i bliżej natury. Mazowsze od lat postrzegane było jako idealny kierunek na mikrowyprawę, ale teraz przybywa osób, które chcą się tu zatrzymać na dłużej niż 1–2 dni.