Newsy

Omenaa Mensah: jestem totalną fanką muzyki. Dużo jeżdżę na koncerty i rozwijam się w tym kierunku

2016-10-24  |  07:00

Dziennikarka jest wielką fanką muzyki. Chętnie jeździ na koncerty, na co dzień natomiast słucha ulubionych utworów ze smartfona. Zdarza jej się nawet przerywać rozmowę telefoniczną, gdy słyszy piosenkę, którą lubi. Gwiazda twierdzi, że jest uzależniona od aplikacji Spotify.

Omenaa Mensah intensywnie korzysta ze smartfona ZTE. Jak większość gwiazd show-biznesu wykorzystuje jednak nie tylko jego funkcję, jaką jest wykonywanie połączeń telefonicznych. Prezenterka aktywnie użytkuje wbudowany w urządzenie aparat fotograficzny oraz aplikację umożliwiającą korektę zdjęć. Podoba jej się zwłaszcza funkcja wygładzania nierównej faktury fotografii lub czyszczenia twarzy.

– To są takie funkcje, które dla osób, które pracują w mediach i które korzystają z social mediów, są jak najbardziej ważne – mówi Omenaa Mensah agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda docenia też takie nowoczesne rozwiązania, jak czytnik linii papilarnych w telefonie ZTE. Funkcja ta umożliwia m.in. ukrycie każdej aplikacji, kontaktów lub zdjęć pod zabezpieczeniem w postaci linii papilarnych jego właściciela. Zdaniem prezenterki jest to bardzo przydatna funkcja, która nie pozbawia prywatności nawet w przypadku utraty aparatu.

– Na przykład mam jakieś bardzo fajne zdjęcia z moim ukochanym, z moją córeczką, których nie chcę, żeby ktoś zobaczył, jak je sobie szyfruję, to tylko ja mogę je odkryć – mówi Omenaa Mensah.

Prezenterka nie ukrywa też, że jest całkowicie uzależniona od aplikacji Spotify, czyli serwisu muzyki cyfrowej. Twierdzi, że muzyki słucha namiętnie niemal przez cały dzień, jest to jej oaza, w której wycisza się i regeneruje. Zdarza się jej nawet przerywać rozmowę telefoniczną, gdy słyszy swoją ulubioną piosenkę. Oddzwania do rozmówcy po jej wysłuchaniu.

– Nie będę mówiła, jak to robię, ale czasami się zdarza, że coś rozłączy połączenie, żartuję. Ale jestem totalną fanką muzyki, bardzo dużo słucham, dużo jeżdżę na koncerty, rozwijam się bardzo w tym kierunku – mówi Omenaa Mensah.

Ze smartfonami związany jest najnowszy projekt charytatywny jej fundacji. Pod koniec listopada lub w grudniu gwiazda ponownie wybiera się do Ghany, aby zawieźć wymarzone telefony podopiecznym ośrodka misyjnego Don Bosco. Jeszcze w październiku czeka ją natomiast aukcja, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę szkoły w Ghanie. Omenaa Mensah ma nadzieję, że wylewanie fundamentów będzie możliwe już na wiosnę 2017 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Film

Joanna Kurowska: Żaden polski aktor nie dostał miliona dolarów za film. Gramy równie dobrze jak amerykańscy, a jesteśmy niedoceniani i hejtowani

Artystka nie ma żadnych wątpliwości – polska branża filmowa wymaga natychmiastowego uzdrowienia. Konieczne jest wprowadzenie gruntownych zmian po to, aby zapewnić aktorom lepsze warunki pracy, odpowiednie wynagrodzenie i wsparcie w sytuacjach kryzysowych. Joanna Kurowska zauważa, że honoraria w polskim kinie są rażąco niskie i chociażby w stosunku do zarobków amerykańskich gwiazd dysproporcja jest ogromna. Dla przykładu żaden polski aktor nie otrzymał jeszcze miliona dolarów za rolę, podczas gdy w USA takie kwoty są standardem.

Ochrona środowiska

Tylko 1 proc. zużytych tekstyliów jest przetwarzanych. Selektywna zbiórka może te statystyki poprawić

Wraz z nowymi przepisami dotyczącymi gospodarki odpadami od stycznia 2025 roku gminy w Polsce wprowadziły selektywną zbiórkę zużytych tekstyliów. To oznacza, że przykładowo zniszczonych ubrań nie można już wyrzucić do frakcji zmieszane. Część gmin wprowadza ułatwienia dla mieszkańców w postaci dodatkowych kontenerów. W innych mieszkańcy będą musieli samodzielnie dostarczyć tekstylia do punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych (PSZOK).

Problemy społeczne

W Polsce rośnie liczba wykrywanych chorób przenoszonych drogą płciową. Coraz większa świadomość i możliwość testowania

Światowa Organizacja Zdrowia podaje, że na świecie codziennie odnotowuje się ponad milion nowych zakażeń chorób uleczalnych przenoszonych drogą płciową (STI). W rzeczywistości może ich być nawet wielokrotnie więcej. W Polsce tylko w 2023 roku wykryto ponad 5 tys. przypadków kiły, chlamydii i rzeżączki. Ze względu na tę samą drogę transmisji zakażenia choroby te często ze sobą współwystępują, a zakażenie jedną z nich zwiększa znacząco ryzyko zakażenia HIV.