Newsy

Omenaa Mensah: jestem totalną fanką muzyki. Dużo jeżdżę na koncerty i rozwijam się w tym kierunku

2016-10-24  |  07:00

Dziennikarka jest wielką fanką muzyki. Chętnie jeździ na koncerty, na co dzień natomiast słucha ulubionych utworów ze smartfona. Zdarza jej się nawet przerywać rozmowę telefoniczną, gdy słyszy piosenkę, którą lubi. Gwiazda twierdzi, że jest uzależniona od aplikacji Spotify.

Omenaa Mensah intensywnie korzysta ze smartfona ZTE. Jak większość gwiazd show-biznesu wykorzystuje jednak nie tylko jego funkcję, jaką jest wykonywanie połączeń telefonicznych. Prezenterka aktywnie użytkuje wbudowany w urządzenie aparat fotograficzny oraz aplikację umożliwiającą korektę zdjęć. Podoba jej się zwłaszcza funkcja wygładzania nierównej faktury fotografii lub czyszczenia twarzy.

– To są takie funkcje, które dla osób, które pracują w mediach i które korzystają z social mediów, są jak najbardziej ważne – mówi Omenaa Mensah agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.

Gwiazda docenia też takie nowoczesne rozwiązania, jak czytnik linii papilarnych w telefonie ZTE. Funkcja ta umożliwia m.in. ukrycie każdej aplikacji, kontaktów lub zdjęć pod zabezpieczeniem w postaci linii papilarnych jego właściciela. Zdaniem prezenterki jest to bardzo przydatna funkcja, która nie pozbawia prywatności nawet w przypadku utraty aparatu.

– Na przykład mam jakieś bardzo fajne zdjęcia z moim ukochanym, z moją córeczką, których nie chcę, żeby ktoś zobaczył, jak je sobie szyfruję, to tylko ja mogę je odkryć – mówi Omenaa Mensah.

Prezenterka nie ukrywa też, że jest całkowicie uzależniona od aplikacji Spotify, czyli serwisu muzyki cyfrowej. Twierdzi, że muzyki słucha namiętnie niemal przez cały dzień, jest to jej oaza, w której wycisza się i regeneruje. Zdarza się jej nawet przerywać rozmowę telefoniczną, gdy słyszy swoją ulubioną piosenkę. Oddzwania do rozmówcy po jej wysłuchaniu.

– Nie będę mówiła, jak to robię, ale czasami się zdarza, że coś rozłączy połączenie, żartuję. Ale jestem totalną fanką muzyki, bardzo dużo słucham, dużo jeżdżę na koncerty, rozwijam się bardzo w tym kierunku – mówi Omenaa Mensah.

Ze smartfonami związany jest najnowszy projekt charytatywny jej fundacji. Pod koniec listopada lub w grudniu gwiazda ponownie wybiera się do Ghany, aby zawieźć wymarzone telefony podopiecznym ośrodka misyjnego Don Bosco. Jeszcze w październiku czeka ją natomiast aukcja, z której dochód przeznaczony zostanie na budowę szkoły w Ghanie. Omenaa Mensah ma nadzieję, że wylewanie fundamentów będzie możliwe już na wiosnę 2017 roku.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Media

Farmacja

Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej

Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią  raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.

Edukacja

RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów

Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.