Newsy

Patricia Kazadi: Czasami dwie osoby w związku są razem, a jednak osobno i czują się samotni. Mówię o tym w utworze "Ona"

2022-10-20  |  06:16

W zapowiedzi utworu „Ona wokalistka podkreśla, że „dedykuje go każdemu, kto kiedyś czuł tak samo – być razem, obok siebie, a jednak osobno. To refleksyjna opowieść o emocjach, jakich doświadcza wiele osób. Piosenka utrzymana jest w rytmach neo r’n’b, zarówno na poziomie beatu, jak i melodii w nostalgiczny sposób nawiązuje do oldschoolowych klimatów soul. W utworze gościnnie pojawił się Ten Typ Mes. To kolejny ich wspólny numer po ponad 10 latach.

– Właśnie wydałam nowego singla „Ona” wraz z raperem Ten Typ Mes. Zdecydowanie jest to zapowiedź płyty lub EP-ki, bo jeszcze nie zdecydowałam, która pojawi się już w nowym roku. Będzie to bardzo osobisty krążek i myślę, że odważny, jeżeli chodzi o ton wypowiedzi oraz to, o czym śpiewam – mówi agencji Newseria Lifestyle Patricia Kazadi.

Wokalistka podkreśla, że w utworze „Ona” zdecydowała się poruszyć bardzo ważny temat, którego nie można przemilczeć. Wiele osób tkwi bowiem w trudnych relacjach i mimo dyskomfortu nie zawsze mają odwagę odciąć się od toksycznych związków. Wykonawcy dywagują o tym, jak różnice wynikające z dwóch perspektyw – damskiej i męskiej – wpływają na to, że ludzie kiedyś tak bardzo kochający się teraz oddalają się od siebie.

– W „Ona” rozmawiam o tym, jak to jest, że czasami dwie osoby będąc w związku, nawet w jednym pomieszczeniu, czują, że są razem, a jednak osobno i czują się samotni, jak te różnice damska i męska się wykluczają bardzo często. I tutaj też wjeżdża Mes ze swoim punktem widzenia – wyjaśnia.

Do refleksji nad swoim życiem – ale nieco pod innym kątem zachęcał również jej poprzedni singiel.

– W „Natural” opowiadam o tym, co to jest body shaming, o tym, że należy siebie zaakceptować, pracować nad tym, żeby być dla siebie mniej surowym krytykiem i kochać siebie – podkreśla piosenkarka.

Patricia Kazadi nie ukrywa, że już nie może się doczekać premiery swojego nowego wydawnictwa muzycznego. To będzie dla niej ważny moment w jej karierze wokalnej.

– Płyta powstawała na przestrzeni ostatnich trzech lat, wszystko jest już zakończone, nagrane i teraz czeka na swoją premierę – dodaje.

Do tej pory Patricia Kazadi wydała dwa albumy studyjne: „Trip” (2013) i „Dark Pop” (2015), dwie EP-ki i kilkanaście singli.

Czytaj także

Kalendarium

Więcej ważnych informacji

Jedynka Newserii

Jedynka Newserii

Gwiazdy

Aleksandra Popławska: Zazwyczaj dostaję fajne prezenty. Najbardziej cieszy mnie, jak ktoś mi coś namaluje albo napisze wiersz

Aktorkę można teraz oglądać między innymi w spektaklu „Wyjątkowy prezent” w reżyserii Tomasza Sapryka. Dzięki tej sztuce widzowie mogą się przekonać, że wyszukany, drogi i niezwykle odważny upominek nie tylko może zepsuć urodzinową imprezę, ale także relacje rodzinne i przyjacielskie. Aleksandra Popławska zdaje sobie sprawę z tego, że wiele osób ma nie lada dylemat, co podarować komuś z okazji urodzin czy imienin. Jednocześnie podkreśla, że ona sama nigdy nie dostała nietrafionego prezentu, który szybko wylądował w koszu.

Media

Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski: Mamy wieloletnie doświadczenie telewizyjne. To nam pozwoliło zbudować wideopodcast „Serio?” od strony merytorycznej i technicznej

Po zwolnieniu z TVP Katarzyna Cichopek i Maciej Kurzajewski ruszyli na podbój YouTube’a. Do autorskiego wideopodcastu „Serio?” para zamierza zapraszać gości, którzy działają na różnych płaszczyznach, mają nietuzinkowe pasje i swoim postępowaniem dają dobry przykład innym. Prezenterzy wierzą, że ich nowy projekt z odcinka na odcinek będzie się cieszył coraz większą popularnością. Na razie obserwuje ich ok. 5 tys. subskrybentów. Obydwoje zapewniają, że nie boją się nowych wyzwań zawodowych, a satysfakcję sprawia im to, że przy realizacji nagrań mogą w pełni wykorzystać swoje doświadczenie telewizyjne.

Edukacja

Co piąte polskie dziecko padło ofiarą cyberprzemocy. Brakuje narzędzi, które pomogłyby z tym zjawiskiem walczyć

Według badań HBSC co szósty nastolatek na świecie padł ofiarą cyberprzemocy – informuje Europejskie Biuro Regionalne Światowej Organizacji Zdrowia (WHO). W Polsce jest pod tym względem dużo gorzej. Nawet jedno na pięcioro dzieci mogło doświadczyć przemocy w sieci – alarmują naukowcy. Grupą najbardziej narażoną na cyberprzemoc są 13-latki. Porównanie danych z obecnej i poprzedniej edycji badania wskazuje, że dotychczasowe programy przeciwdziałania przemocy, i to nie tylko w obszarze cyber, nie są skuteczne. Eksperci podkreślają, że trzeba w nie włączyć nie tylko szkoły, ale też placówki medyczne, rodziców i samą młodzież.