Mówi: | Paulina Sykut-Jeżyna |
Funkcja: | prezenterka telewizyjna |
Paulina Sykut-Jeżyna: odżywiam się zdrowo, ale nie jem za dwoje
Prezenterka nawet w ciąży nie rezygnuje z aktywności fizycznej. Regularnie pływa i wykonuje trening opracowany specjalnie z myślą o przyszłych mamach. W ten sposób zapobiega nadwadze i przygotowuje ciało do porodu. Prezenterka dba o również o zdrową dietę, bogatą w warzywa, chude mięso i kasze.
Paulina Sykut-Jeżyna od wielu lat jest wielką pasjonatką sportu. Ćwiczy na siłowni i regularnie biega. Brała nawet udział w kilku maratonach, m.in. Maratonie Warszawskim. Aktywnego trybu życia nie porzuciła nawet w ciąży, uważa bowiem, że jest to naturalny sposób dbania o dobrą formę. Zmieniła jednak rodzaj uprawianego treningu.
– Te ćwiczenia zupełnie różnią się od tych, które wykonywałam wcześniej, bo są znacznie bardziej delikatne, dostosowane do mojego stanu przede wszystkim, dobierane bardzo świadomie – mówi Paulina Sykut-Jeżyna agencji informacyjnej Newseria Lifestyle.
Prezenterka zdecydowała się na trening, który nie tylko pozwoli jej zachować szczupłe i jędrne ciało, lecz także przygotuje ją do porodu. Oprócz specjalnego zestawu ćwiczeń opracowanego specjalnie z myślą o kobietach w ciąży, gwiazda Polsatu regularnie uczęszcza na basen. Przed przystąpieniem do treningu skonsultowała się z lekarzem ginekologiem oraz profesjonalną trenerką.
– Konsultowałam swoje ćwiczenia z Edytą Litwiniuk, która jest ekspertem w tej dziedzinie. I te wszystkie ćwiczenia są odpowiednie właśnie dla kobiet w moim stanie – mówi Paulina Sykut-Jeżyna.
Mimo zaawansowanej ciąży prezenterka wciąż zachwyca idealną figurą. Na oficjalnych imprezach chętnie pokazuje się w strojach eksponujących zgrabne i szczupłe nogi. Twierdzi, że zawdzięcza to nie tylko ćwiczeniom, lecz także zdrowej diecie. Dba, by w jej codziennym jadłospisie znalazło się dużo warzyw, chude mięso, kasze oraz owoce, którymi zastępuje słodycze.
– Nie jem za dwoje, jem tyle, ile trzeba, zawsze odżywiam się zdrowo. I teraz to,co jest zdrowe dla mnie i dla mojego maleństwa – mówi Paulina Sykut-Jeżyna.
Prezenterka jest obecnie w 6. miesiącu ciąży. Jej córeczka, której gwiazda postanowiła nadać imię Róża, przyjdzie na świat w grudniu.
Czytaj także
- 2024-11-20: Bezpieczeństwo żywnościowe 10 mld ludzi wymaga zmian w rolnictwie. Za tym pójdą też zmiany w diecie
- 2024-11-26: Biologicznie życie człowieka może trwać 120–150 lat. Niezbędna jest jednak praca nad własnym zdrowiem
- 2024-09-23: Monika Mrozowska: Półmaraton dodał mi siły i odwagi. Zamierzam próbować rzeczy, które kiedyś spisałam na straty
- 2024-09-03: Edukacja zdrowotna za rok będzie nowym przedmiotem. Już teraz ma się jednak znaleźć wśród priorytetów szkół
- 2024-08-20: Upały wyzwaniem w transporcie żywności. W zwykłych samochodach dostawczych może być nawet 50°C [DEPESZA]
- 2024-08-20: Paulina Sykut-Jeżyna: „Halo tu Polsat” ma być inne od tego, co jest teraz na rynku. Mam swój pomysł na siebie w tym programie i nikim nie zamierzam się inspirować
- 2024-08-23: Paulina Sykut-Jeżyna: W czasie urlopu przez dwa tygodnie się nie malowałam. Bardzo lubię chodzić bez makijażu, ale moja praca go wymaga
- 2024-08-13: Paulina Sykut-Jeżyna: Byłam już na Mazurach, a teraz lecę do Grecji. Wszędzie ceny wzrosły, ale przecież można wybierać różne miejsca i wedle uznania planować wydatki
- 2024-08-13: Natalia Nykiel: Ostatnio dużo się rozciągam, biegam i zrezygnowałam z alkoholu. Chcę być w jak najlepszej formie przed treningami do „Tańca z gwiazdami”
- 2024-11-14: Maja Sablewska: Bohaterki mojego programu mają mnie na sto procent, czują to i obdarzają mnie zaufaniem. Jestem zupełnie inna niż wtedy, kiedy zaczynałam robić te metamorfozy
Kalendarium
Więcej ważnych informacji
Jedynka Newserii
Jedynka Newserii
Media
Maciej Rock: „Halo tu Polsat” to bardzo trudny program. Jesteśmy przed kamerami przez trzy godziny i cały czas musimy zachować energię
Prezenter zaznacza, że „Halo tu Polsat” to niezwykle dynamiczny format i zarazem spore wyzwanie dla prowadzących, bo będąc na wizji niemal przez trzy godziny, cały czas trzeba zachować świeżość umysłu i energię. Ten projekt wymaga też pełnego skupienia i koncentracji, bo z zaproszonymi do studia gośćmi trzeba rozmawiać na tematy z różnych dziedzin. Maciej Rock przyznaje, że wartością dodaną tego programu jest możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zdobycia różnych doświadczeń.
Farmacja
Polscy naukowcy pracują nad personalizowaną terapią raka płuca. Faza badań klinicznych coraz bliżej
Zespół naukowców z Międzynarodowego Centrum Badań nad Szczepionkami Przeciwnowotworowymi (ICCVS) na Uniwersytecie Gdańskim prowadzi zaawansowane badania nad nową terapią raka płuca, w której rolę leku będą pełnić limfocyty wyizolowane z krwi chorego. – To terapia szyta na miarę. Dla każdego z pacjentów wybieramy inny rodzaj komórek – mówi prof. dr hab. Natalia Marek-Trzonkowska. Jak wskazuje, projekt SWIFT jest już coraz bliżej rozpoczęcia fazy badań klinicznych. Jego realizację umożliwiły środki unijne w ramach działania Międzynarodowe Agendy Badawcze (MAB) z programu Fundusze Europejskie dla Nowoczesnej Gospodarki (FENG) przyznane przez Fundację na rzecz Nauki Polskiej.
Edukacja
RPD chce walczyć z przypadkami przemocy wobec dzieci neuroróżnorodnych. Powstanie specjalny zespół ekspertów
Rzecznik Praw Dziecka zapowiada walkę z mającymi miejsce w szkołach i innych placówkach przypadkami nieuzasadnionego przytrzymywania dzieci i młodzieży w spektrum autyzmu i z niepełnosprawnościami sprzężonymi. Trwają prace nad powołaniem interdyscyplinarnego zespołu, który zajmie się m.in. zaostrzeniem kar za tego typu nieuzasadnione przypadki. O takich sytuacjach młodzi ludzie sami informują Biuro RPD. Jego przedstawiciele apelują nie tylko o zmianę przepisów, ale też edukację dyrektorów szkół.